Lpg depo kaç litre alır?

Aracınız
44 LT. Depomuz var. 40 litre alması lazım mantıken. Dün ben tamamen boş depo ile 32 aldırdım. Daha da zorlatmadım. Şamandra hasar alıyor yoksa vurdurunca.

Sizde kaç litre alıyor?

Dün hatta 34 lt. Alıyor Max. Diye gittim servise. Adamın dediği altına destek metali koymamışlar. Kim takmış bunu böyle dedi. Dedim 3 aydır burada isen sen takmışsındır diye. Şaşırdı eleman. Neyse taktı altına. Biraz kalktı Lpg deposu. Dedi şimdi terazili oldu. Şimdi alır. Bi gittim 32 lt aldı. Daha da bozmuş yani terbiyesiz.

Şamandradan ayarlanmaz falan filan cart curt etti.

Napabilirim?

Gecen gun bursa nira muhendislige brc servisine gittim motor lambasi yuzunden bu mevzuuyu ozellikle sordum, 44lt tank 32 lt alacak sekilde ayarlanir 32 almasi guvenlik icindir dedi. Cok buyuk fark var dedim, aciklama yapti fakat ben hayal kirikligindan dolayi pek dinlemedim

nira mühendislik bu işin ehli gibi duruyor ancak dün benimde kafamı karıştırdılar. biri diyor ki dolum ağzının yeri değiştirilmesi iyi değildir neticede orjinali bu diğeri diyor ki çok takılıyorsa kafanıza hallederiz :))) ben hala düşünceli :) tank ile ilgili brc ile görüştüm aracın 36 lt alması gerektiğini söylediler ancak aracım en fazla 32 litre alıyor. bunu bana aldığım günden bu yana kimse açıklayamadı. bu sadece bizim eco modellerinde böyle. yoksa tanklar 44 küsürlüktür 45 lik derler güvenlik %20 ise bu tank neden 31 litreden fazlasını almıyor değil mi ? diğer aracımda sonradan takılma atiker var emniyet ayarıda var ancak o 41 litre alıyor. Brc tankın 36 litre almasını öngörüyor ancak bunu sağlayamıyor. Velhasıl ben bunun peşini bıraktım sizede tavsiyem sık sık istasyonlara girme gerçeği ile barışın :)

Aracınız
Kış mevsiminde 42 lt görmüş olabilirsiniz.

Benım araçta da BRC var. Daha 32 L geçtiğini bilmem. Daha önce golf aracın vardı onda gasitaly diye bi marka takılıydı o 43 L alırdı. Ahhh golf ahhh. Anmış olalım. Çok iyi makinaydı

Sent from my iPhone using Tapatalk

Eco civiclerde brc kitin deposu 40 lt. Ancak biliyosunuz güvenik için %80 doluluga izin var. Bu yüzden 32 lt alır max.

Ben de daha 32 lt fazla alamadım zaten.

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

40 olduğuna eminmisiniz. Ben 45 diye biliyorum. Zira şimdiye kadar 2 defa farklı istasyonda sabırım basınç ayarı yüksekti 41 ve 42 aldı. Ama sürekli 38 alıyor benimki. 40 olsa 38 almaz. Acaba bazı arkadaşlara küçük depomu taktılar.

Bana söylenen 40 lt. Simit tip

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

En temizi açıp depo üstündeki rakamı okumak. Bunlar herkeze farklı depomu takıyorlar yoksa şamandra ayarınımı tutturamıyorlar anlamadım gitti. Biri 27 alıyor biri 32 diyor ben 37 den aşağı düşmedim hiç 42 yi bile gördüm.

Geri