2005 model ep2 brc lpg takilmasi ve yakit tüketimi

Aracınız
Merhaba arkadaşlar,

2005 Model Civic EP2 aracıma 21.05.2016 tarihinde Kadosan Oto Sanayi Sitesi Üçel otogaz dönüşüm sistemlerine gidip BRC OBD2 kit taktdırdım.
Aracı servisteki arkadaşlara 11:30 gibi teslim ettim. Aracın manifoltunun delinmeden Pipo tarzında kitin takılmasını ve yapılabilecekse gaz dolum ağzının depo kapağına takılmasını rica ettim. Yaklaşık 2 saat sonra servise uğradığımda manifoltun delinerek sistemin takıldığını, böyle olmaması istediğimi söyledim ancak işlemi yapan usta bu şekilde daha sağlıklı olduğunu, pipoların zamanla hava aldığını ve arıza çıkarttığını söyledi. İçime sinmeyerek de olsa kabul ettim. 41 LT lik simit tank yerleştirdiler, ayrıca mağduriyetimi gidermek için! yağlama mekanizmasını da ücretsiz taktılar. Kablo montajını yapan arkadaş gerçekten işinin ehli olduğunu montajda gösterdi ama arkadaş 22 yaşında ve 2 haftalık çalışan olduğunu söyleyince içime bir kurt düşmedi değil. Kablolama, tank ve dolum ağzı istemesem de tanpon altına iyice gizlenerek tamamladı. İlk gaz dolumu için ustayla benzinliğe gittik ve test için geldik. Aracın sızdırmazlığını titizliğimden 3 defa kontrol ettirdim. Bilgisayara bağlanarak ayarları yapıldı ve ufak hatırlatmalardan sonra 1000 km bakımında gelmem gerektiğini belirttiler. 5 saat sonunda işlemler tamamlanmıştı. işin açıkçası montaj ve ilgiden gayet memnun kaldım her sorumu detaylı bir şekilde cevapladılar ve hemen hemen tüm montaj aşamasında (manifoltun delindiği kısım haric) yanlarından ayrılmadım. İlk depoyu litresi 2.07 den 61 TL ye doldurdum. İlk iş her hafta sonu olduğu gibi boğaza balık tutmaya gittim. Kartal-Vaniköy arası fazla zorlamadan 60 km gidip geldim. İlk dikkatimi çeken araçta herhangi bir çekişte azalma ve titreme sorunlarının olmaması zaten bana söylenende oydu. Aracı çalıştırdıktan 5 saniye sonra direk LPG ye geçiyor. Yanlış 60 km sonunda göstergedeki ilk led söndü bundan korkmadım değil. Deponun sonunda kaç km yapacak merak içindeyim. Genel olarak İstanbul şehir içinde kullanıyoruz aracı eşimle. Hafta içi Kartal-Kadıköy kullanılıyor.
Genel olarak sizlere görüşlerimi bildirmek istedim. Her depo bitişindeki yapılan km bilgisini ve inşallah yaşamam ama sorunları bu başlık altından paylaşacağım.
Hepinize kazasız belasız günler dilerim.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=1883]akif_8787[/MENTION] Hayırlı olsun, 5 saniye sonra gaza geçmesi ısı ayarıyla ilgili muhtemelen 30 derece de ayarlı, bir dahaki gidişinizde isterseniz 5 derece daha arttırmalarını isteyebilirsiniz.
Yakıt göstergeleri çok tutarlı ve hassas çalışmıyor, aldığınız gaz ile 200-250 km civarı gidersiniz.

Aracınız
[MENTION=1883]akif_8787[/MENTION] Hayırlı olsun, 5 saniye sonra gaza geçmesi ısı ayarıyla ilgili muhtemelen 30 derece de ayarlı, bir dahaki gidişinizde isterseniz 5 derece daha arttırmalarını isteyebilirsiniz.
Yakıt göstergeleri çok tutarlı ve hassas çalışmıyor, aldığınız gaz ile 200-250 km civarı gidersiniz.

Teşekkür ederim. Eşim kullanıyor şu anda arabayı. 101. km de ikinci ışığın söndüğünü söyledi bakalım ne kadar daha gidecek. 200 km bana biraz az geldi en azından 300 ü zorlasa güzel olacak. Kullanımdan kaynaklı da değişir tabi ki. Bilginiz var mı bilemiyorum ama tank 41 lt Opetten fullediğimde 29,46 lt aldı normal mi bilemedim bana biraz az gibi geldi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Teşekkür ederim. Eşim kullanıyor şu anda arabayı. 101. km de ikinci ışığın söndüğünü söyledi bakalım ne kadar daha gidecek. 200 km bana biraz az geldi en azından 300 ü zorlasa güzel olacak. Kullanımdan kaynaklı da değişir tabi ki. Bilginiz var mı bilemiyorum ama tank 41 lt Opetten fullediğimde 29,46 lt aldı normal mi bilemedim bana biraz az gibi geldi.

Şamandıra ayarı yaptırarak aldığınız litreyi yükseltebilirsiniz, 35 litre civarı alması gerekiyor.

Aracınız
1000 km den sonra kontrol icin gittigimde servise soracagim bilgi icin tesekkurler

HUAWEI G7-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
2 gün aradan sonra eşimdem arabayı alabildim:driver: çok özlemişim arabamı :D Sabah arabayı çalıştırdığımda LPG göstergesi son iki ışıkta yanıyordu ve toplamda 122 km yok yapmışız. Ortalama yakıt tüketimi de 8.3 ü gösteriyordu. Bu sabah kartaldan ümraniye ye işime gelirken kozyatağına geldiğimde bir ışık daha söndü, yüreğim ağzıma gelmedi değil. 3-4 km sonra trafik sıkıştı köprü yolunda baktım 2. ışık tekrar yanmış. Şu anda 141 km yok yapmışız ve 2 ışık kaldı. Sanırım biraz fazla yakıyor. 13-14 lt civarı yakıyor sanırım. Ama depo sonunda tam olarak bir ölçüm yapacağım.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba
Bendede 2005 civic var.Lpg kitimiz de aynı. Ben 36-37 litre ile ortalama 470-480 km yol yapıyorum.

Aracınız
km de 17-18 krş yakıyor anladığım kadarıyla sizin aracınız. dizellerden bile iyi maaşallah

Geri