Yakit sorunsali ve yağ numarasi

erss

0
Aracınız
fd6 'yı bilmem ama fb7 ler için 0w-20 kullanılıyor. servis 10 binde çağırıyor ama 0w-20 tam sentetik yağın ömrü aslında 20 bin km'dir. aklıma takılan tek soru ise sıcak iklimlerde örneğin dış ortam 35C nin üstünde iken yağ çok inceleceğinden sıkıntı olmayacak mı? Yetkili servisler 0w-20 koyarken özel servisler 5w-30 koyuyor ankara'da. Ben yine de tam sentetik olduğu 0w-20 mobil almıştım.

tüp yoksa aracında yada sıkıştırmıyor yüksek devir çevirmiyorsan, bir şey olmaz devam. 0w20 40 derece ve üstü hava sıcaklığını karşılar.

Aracınız
hocam bir kac ay once servise gitmistim,
motor kismina bakan arkadas, fd6 lar icin 10/30(0/30 da olabilir emin degilim), fb7 ler icin 0/20w(kitapcikta da yaziyor) kullanilmali demisti.
bu durum motorlarda az da olsa farklilik oldugunu gosteriyor(tahmin ediyorum).
son 2 bakimda eneos 0/20 kullandim, yakit harcamamda kesinlikle dusus oldu. tavsiye ederim:)
ENEOS olayında size kesinlikle katılıyorum. Yakıtta ki düşüş o yağ sebebinden olabilir büyük ihtimal ile.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Ben izmirde oturuyorum. 2 kez eneos 0-20w ile değiştirdim yağı. Hiçbir sıkıntı yaşamadım...

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
tüp yoksa aracında yada sıkıştırmıyor yüksek devir çevirmiyorsan, bir şey olmaz devam. 0w20 40 derece ve üstü hava sıcaklığını karşılar.

Aracımda fabrikasyon tüp var ama çok sakin kullanırım. Ama bazen trafikte sinirlenip sıkıştırmıyor değilim :)

ENEOS olayında size kesinlikle katılıyorum. Yakıtta ki düşüş o yağ sebebinden olabilir büyük ihtimal ile.

araci aldigimdan beri harcamalari hep litre bazinda tutuyorum, cunku fiyatlar cok degisken.
eneos dan once ayni sartlarda km basina 0.09 lt harcadigim yolda su anda 0.08 lt civarinda harcama yapmis gozukuyorum. bu da yaklasik %9 luk bir tasarruf anlamina geliyor.
eneos a devam.

erss

0
Aracınız
araci aldigimdan beri harcamalari hep litre bazinda tutuyorum, cunku fiyatlar cok degisken.
eneos dan once ayni sartlarda km basina 0.09 lt harcadigim yolda su anda 0.08 lt civarinda harcama yapmis gozukuyorum. bu da yaklasik %9 luk bir tasarruf anlamina geliyor.
eneos a devam.

daha önce kullandığınız yağ nedir ?

castrol 0w 20 google türkiyede çıkmıyor . kullandığınız yağın linkini atabilirmisiniz . 0W 30 olmasın.

soyle yazayim,
daha onceki bakimlarda servisin giris kapisinda castrol ficilari goruyordum, sordugumda yag olarak bunu kullaniyoruz demislerdi.
0/20w yi ise servis kaydindaki nottan biliyorum. simdi ben de webden baktim, dediginiz gibi castrol 0/20w yok gozukuyor.
yarin servise gidip sorayim.

Geri