Aracınız
[MENTION=6]avansis[/MENTION] ismail abi bugun arkada stopları verdim kırmızı....
ayrıca ön drl'de verdim beyaz...

geriye kaldı... sinyaller ve geri vites lambası :) bunlarda inş bayramdan sonra...
ayna altı led-- ile kartal gözüde inş kurbandan sonra .muha.

Hakan Uzun

0
Yönetici
[MENTION=6]avansis[/MENTION] ismail abi bugun arkada stopları verdim kırmızı....
ayrıca ön drl'de verdim beyaz...

geriye kaldı... sinyaller ve geri vites lambası :) bunlarda inş bayramdan sonra...
ayna altı led-- ile kartal gözüde inş kurbandan sonra .muha.

Hayirli olsun yavru

Sent from my iPhone using Tapatalk

DH de led isini ilk baslattigimda(halted) bir cok arkadas led de neymis demislerdi, simdi bakiyorum ledsiz kimse kalmadi:)

Hakan Uzun

0
Yönetici
Fb7 led'ile sorular ve cevapları.

DH de led isini ilk baslattigimda(halted) bir cok arkadas led de neymis demislerdi, simdi bakiyorum ledsiz kimse kalmadi:)

Az enerji keskin ve parlak isik
Her yonden avantajli
Normalde bizim DRl lambasi 2A Akim cekiyor
Onun yerine led takiyoruz 0,9A dusuyor;) daha parlak isik ve farkedilebilirlik sagliyor;)

Az enerji keskin ve parlak isik
Her yonden avantajli
Normalde bizim DRl lambasi 2A Akim cekiyor
Onun yerine led takiyoruz 0,9A dusuyor;) daha parlak isik ve farkedilebilirlik sagliyor;)

evet, en onemlisi farkedilebilirligin cok yuksek olmasi. ayrica kapasitesi dusuk akuler icin de bir avantaj.

Base

0
Led candır valla bir başlayınca duramıyorsun her yeri LED'lemek gerek

Instagram.com/Superarabalarturkiye

Aracınız
http://www.aliexpress.com/item/2014...r-Tail-Brake-Stop-Light-Bulb/32227018388.html

Yukarıdaki linkten aldığım sinyallerim dün öğlen geldi fakat dirençler gelmedi henüz, bekleyeyim dedim akşama kadar dayanabildim.

Direnç yerine araçtan söktüğüm sinyallerden taktım sağ ve sol olmak üzere birer adet, fakat bunlar akım farkını tam sınırdan karşılıyorlardı. Sinyaller bazen normal yanıyordu bazen ise hızlı hızlı yanıp sönüyordu. Paralel olarak birer adet de 5 watt'lık T10 lambalardan ekledim, sorunsuz hale geldi.

Bu arada araçlarımızın sinyal kontrolcüsünde akım sensörü var, yani hattan geçen akım belirli bir seviyenin üzerinde ise normal çalışıyor, değil ise hızlı hızlı yanıp sönerek uyarı moduna geçiyor. Bir arkadaşımız sormuştu 6 ohm ile 5.6 ohm arasında fark olur mu diye. Yanıp sönmesinde ek küçük bir fark bile olmaz, sadece 5.6 ohm direnç taktığınızda biraz daha fazla enerji harcamış olursunuz.

Geri