Frene basınca Dalgalanma

Aracınız
EsselamuAleykum.
arkadaslar bir iki haftadır bır sorunla karsılasıyorum.
seyır halındeyken ısıklara gelmeden yavasca frene basınca alıp verme gibi ya da yamuk bır jantta gıtme hıssıyatı verıyor. normal gıderken bır sıkıntı yok ama yavaslarken frene haffce basınca bu sorun cıkıyor.
arka sağ jantın balansı dusmus ondan yapar heralde dedım bugun balanscıye gıttım adam dedıkı 100 ü falan geçince tıtreme var mı ? bende yok dedım. o zaman baska bıseyden dedı.
balans dusmus o yapabılır dıyorum yok dıyor.
sızce sorun nedir yaşayan bılen karsılasan varsa ona göre onlemımızı alsak çok daha ıyı olur saygılar.
EsselamuAleykum.

Aracınız
Suratliyken frene bastığında direksiyonda hissettiğim bir vuruntu varmı ses varmı bunlar varsa diskler yamulmus demektir tornayla kurtarılabilir ama tavsiyem torna parasına vereceğin paraya biraz daha ekleyip disk Almandır disk yamulmasida çok aman aman bir şey değil II ce ses yapinacaya kadar değiştirmeye bilirsin

Tapatalk....

Aracınız
Tarifinden sorunun diskte olduğu anlaşılıyor tabi bir ustaya göstermen gerekiyor tam emin olman için. Torna ile düzeltebilirsin. Aynı sorun bendede vardı. torna ile giderdik. Ek olarak şunu tavsiye edeyim önceki hondalarıma orjinal balata alıyorudum şu anki hondama usta orjinalı yok diyince yan sanayi aldım sorun yaşadım tavsiyem balata zamanında gelmişse orjinal balata alman.

Leo

0
Diskler aşırı ısındığında su birikintisi üzerinden geçtiğinizde ani soğuma nedeniyle bu sorun ortaya çıkıyor. Aynısı bendede olmuştu disklerin kalınlığını ölçüp tornalatılabilir yada yeni diskle değişim olabilir.

Aracınız
kısacası frenlere bir el atmanın zamanı gelmıste gecıyor. sagolun dostlarım :)

Aracınız
Ben geçen hafta balataları değiştirdim. Disklerimde hafif bir yamulma var dediğinizi ara ara ben de yaşıyorum ama bir sorun teşkil etmez dedi usta. Tornayı pek tavsiye etmem değişim yapsan daha iyi olur, diskler torna yapınca inceliyor dedi.

sıfır balatayı diski tornalatıp taksan çok iyi olurdu,bozuk disk balatayıda zamanla bozuyor yeni balatanın bir anlamı olmuyor..disk incelsede yamuk diske göre fren mesafesi tepkiler çok farkediyor

Geri