Meguiars mı Ziebart mı ?

Aracınız
Süper olmuş Allah kaza bela vermesin.Aynı konunüstünde sormak istedim.Geçtiğimiz gece birlerine benim aracın vites topuzu batmış sağ tarafı komple çizmiş bunu nasıl çıkarabileceğim konusunda bilgiye ihtiyacım var.Tırnak takılıyor çiziklere, internette araştırdım boya dışında çıkacak gibi durmuyor resimleride koyuyorum.
1c31bec519e0d9542d6e97ca909d5c4e.jpg
38d82e4ff66c6eba3ef149dd26f5eb21.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Reis

0
Aracınız
Eğer tırnak geçmeyecek kadar derin değilse pasta ile çözülebilir ama daha derinse rötüş yapılmalı...

Aracınız
tırnak takılıyor boya koruma vardı sözde araçta alırken hediye olarak bayi vermişti :) anahtar yada metal bir cisimle çizmiş

Reis

0
Aracınız
Aramızdaki bazı hainlere direnebilecek bi boya koruma daha icat edilmedi :)

İnce bi rötuş ardından zımpara ve pasta ile çözülebilir Allah beterinden saklasın...

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=2178]selimemrebora[/MENTION] Hocam geçmiş olsun, resimlerde astara kadar inmiş gibi duruyor.
Sizin yerinizde olsam pasta cila ile azaltmaya çalışıp bu şekilde kullanmaya devam ederim.

Aracınız
Siz insanlardan ben kedilerden çekiyorum. Kaputta bagajda tavanda yatıyorlar düşüyorlar düşerken tutunmaya calısıp çiziyorlar bezdirdiler beni, bakalım mart ayıda geldi bu ay arabayı yakmasalar iyi :)
Gır gır bi yana kaliteli bir pasta ile çok rahat geçer geçmese bile rahatsız etmez.
Bu arada pasta cila için bi kaportacıya gittim adam bana biz ziebartcılar turtlewax cılar gibi araç parlasın diye çok bastırıp boyanın rengini açmıyoruz dedi. İlk iki üç ay güzel olup sonrasında renk solar matlaşır dedi.
Bu bilgi bana mantıklıda geldi ve yapılırken araç basında beklemeniz çok fark ediyor.
Geçmiş olsun, Allah kolaylık versin.

Aracınız
merhabalar dün aracımı bursa meguiars yetkili bayide detaylı iç temizlik ve motor temizliği yaptırdım,eve geldiğimde camdaki şase numarasının buğulu su almış olduğunu gördüm ,içi görünmüyor,içerideki numaralar deforme olabilirmi? yada kendi kendine kururmu orası.

Aracınız
merhabalar dün aracımı bursa meguiars yetkili bayide detaylı iç temizlik ve motor temizliği yaptırdım,eve geldiğimde camdaki şase numarasının buğulu su almış olduğunu gördüm ,içi görünmüyor,içerideki numaralar deforme olabilirmi? yada kendi kendine kururmu orası.

Hocam kendi deneyimim motor temizliğini ben sağlıklı bulmuyorum ne zaman motor temizliği yaptırdım sonrasında klima açıkken kötü koku ve toz alma işlemi başladı bunun temizlik yapılırken kullanılan başınçlı hava diğer aletlerin sebep olduğunu düşünüyorum.

Aracınız
Diğer konular da malzeme kadar hatta işçiliğin önemi çok daha büyük araba temizliği ve boya koruma işlemlerinde onedenle dünyanın eniyisi deyip alın yapan kötüyse veya yeterli zaman ayırmıyorsa herşey kötü olur..

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri