Trust

0
Aracınız
[MENTION=492]forgatten2[/MENTION] süper inceleme hocam teşekkürler.

mace

0
Aracınız
gündüz farlarını ve sinyalleri takmak için ön tamponun sökülmesi gerekir mi yoksa ben kendim kabutu açıp takabilir miyim ?

Trust

0
Aracınız
[MENTION=674]mace[/MENTION] buradan anlatması zor en iyi kullanım kitapçığında bakın.

Trust

0
Aracınız
[MENTION=674]mace[/MENTION] tabi tamponun sökülmesine gerek yok.kılavuzda da tamponu sokun. Demiyor zaten.ledi içine düşürmeyin yeter.

Aracınız
nasıl yani 130 dereceye kadar çıkıyor mu ?

50 watt'lık alüminyum kılıf bir direnç için 130 derece sıcaklık çok normal bir değerdir.

Enerji yoktan var, vardan yok edilemez, fiziğin en temel kurallarından biridir. Bu dirençleri led'lerimiz az enerji çektiği için aradaki akım farkını tamamlasın diye takıyoruz. Direnç bu enerjiyi çekiyor ve yok edemeyeceği için ısıya dönüştürerek bize veriyor. Dirençlerin ısınması çok normal bir durumdur.

Tabi her direncin de bir sıcaklık üst limiti vardır. Bunu geçmemek için direnci mutlaka metal bir yüzeye monte etmelisiniz.

mace

0
Aracınız
burda yeni sayılırım, size göre fazlada bir şey bilmiyorum, geçenlerde servise gittim, servisin elektrikçisine olaydan biraz bahsedeyim dedim, direnç, led sinyal , stoplar filan derken adamın ağzı açık kaldı :)

mace

0
Aracınız
50 watt'lık alüminyum kılıf bir direnç için 130 derece sıcaklık çok normal bir değerdir.

Enerji yoktan var, vardan yok edilemez, fiziğin en temel kurallarından biridir. Bu dirençleri led'lerimiz az enerji çektiği için aradaki akım farkını tamamlasın diye takıyoruz. Direnç bu enerjiyi çekiyor ve yok edemeyeceği için ısıya dönüştürerek bize veriyor. Dirençlerin ısınması çok normal bir durumdur.

Tabi her direncin de bir sıcaklık üst limiti vardır. Bunu geçmemek için direnci mutlaka metal bir yüzeye monte etmelisiniz.

bilgilendirme için sağol forgatten2

Geri