2016 lpg yakit tuketimi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Ben o yüzden yaz aylarında işim acil değilse ya sabah erkenden ya da gece havanın serin olduğu saatleri tercih ederim. Bir de sıcak havalarda pompa basıncının sıvılaştırma basıncından yüksek olmasına ( kışın 10 bar yazın en az 13 bar) olmasına dikkat ederim. Lpg aldığınız yer çok önemli.

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

..:+1:

Aracınız
Yarin uzun yola cikacagim bu depo kucuklugu isini hala cozemedim.

Trust

0
Aracınız
bilirm o 28 lıtre günleri zor günlerdi benim için de. [MENTION=4158]erdal5844[/MENTION]

Aracınız
Benim lpg deposu 25 litre alıyor 250 km gidiyor (2015 otomatik)

HUAWEI NXT-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Benzin istasyonu markasına ve hava sıcaklığına göre deponun aldığı miktar değişiyor ilginç . İki farklı opet de bile değişiyor.
Bu durumu istasyonda bende yaşadım. Gördüğümde çok şaşırdım ve sahibi ile konuştum. Sağolsun müsade etti açtım tankına kadar baktım. Ve bendeki tank ile aynı tanktı. Araç aynı bayii çıkışlıydı. Model vs, rengi bile aynıydı :)

Bursa da, bayinin lpg yi taktırdığı servislerinde arkadaşım vardı. Gittim şamandırayı söktük baktık sorun yok herşey normal...

Sonrasında lpg ci arkadaş, brc ile görüşmüş ve şamandırada bir parçanın sökülerek daha fazla alabileceğini söylemişler. Göstermişler vs.

Şamandıranın orj. Halinde değişiklik yapılarak bu sonuca varıldığı için tercih etmedim. Max 29.5 lt lpg alarak yola devam ediyorum :)

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
[MENTION=576]Lada2108[/MENTION] Depo kaçlık bu arada? Benimki de 37-38 litre alıyor. Bizim arkadaşın deposu 30 luk 34 litre basmış adam helal olsun dedik pompacıya ödül vereceğiz:D

Aracınız
Benzin istasyonu markasına ve hava sıcaklığına göre deponun aldığı miktar değişiyor ilginç . İki farklı opet de bile değişiyor.

Birkaç gün önce Altunizade'deki bayiye gittim lpg ile ilgili şikayetlerimden dolayı. Aracı bilgisayara bağladılar. Değerlerde basınç kısmı biraz yüksek çıktı ve sorunların buradan kaynaklanabileceğini söylediler. İstasyondan istasyona hatta aynı istasyondaki pompalarda bile farklılık gösterebilirmiş basınç olayı. Gece-gündüz olayı da aynı şekilde. Daha öncesinde ters bir durum olmadığı müddetçe opetten gaz alırdım yaklasık 40 42 litre alırdı deposu, bayi bp ve shelli önerdi. bp'den 30 litreye doldurduk. Neler olacak merakla bekliyorum

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Ben ipragaz alıyorum hepsinden uzun ve performanslı gidiyor :) [MENTION=3328]alikoseoglu[/MENTION]

Geri