ilk ve yeni HONDA kullanıcısı

Aracınız
arabayı haziran ayında aldığımız için, merak ediyordum otomatik silecekler nasıl çalışıyor, yada sunroof su kaçırır mı yağmurda diye :)
sağolsun hava dün istanbulda öyle bir patladıki yer gök inledi, fırtına gibi yağmur yağdı, silecekler süper, hızlanışı yavaşlayışı, hiç böyle birşey beklemiyordum, kesinlikle çok güzel bir özellikmiş.
sonroof dan da su kaçmadı :)

Aracınız
clclone multimedia sistemini takılı bende, Honda yeni araçlarda bunu takıyormuş dediler servisten. flash bellekten şarkı çaldığımız zaman, klasör klasör olarak görebiliyoruz bilginize. bazıları göremediğini söylemiş. var yani böyle özellik sorun yok

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=1456]balanar[/MENTION]

Hocam kazasız belasız kullanın aracınıza alışmış olmanız çok güzel :eek:k:

okano

0
Aracınız
hayırlı olsun allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin inşallah. bende mayıs ayında istanbul dan 2015 elegance lpg li otomatik versiyonunu 68750 tl ye aldım. baya bi pazarlıktan sonra cyclone dvd navigasyon, krom çıta, bagaj havuzu, kauçuk paspas, arka park sensörü, boya koruma ve koltuk koruma hediye ettirdim. cyclone marka dvd navigasyon ile sanırım siz birşey yapmamışsınız ama bende sürüş esnasında sürüş keyfini yaşayınız diye dvd den film açmıyor acaba herhangi bişey yapmam gerekirmi bilen varmıdır. siz izleyebildiğinizi söylemişsiniz bi ayarı varmı acaba.

Aracınız
hayırlı olsun allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin inşallah. bende mayıs ayında istanbul dan 2015 elegance lpg li otomatik versiyonunu 68750 tl ye aldım. baya bi pazarlıktan sonra cyclone dvd navigasyon, krom çıta, bagaj havuzu, kauçuk paspas, arka park sensörü, boya koruma ve koltuk koruma hediye ettirdim. cyclone marka dvd navigasyon ile sanırım siz birşey yapmamışsınız ama bende sürüş esnasında sürüş keyfini yaşayınız diye dvd den film açmıyor acaba herhangi bişey yapmam gerekirmi bilen varmıdır. siz izleyebildiğinizi söylemişsiniz bi ayarı varmı acaba.

hayırlı olsun hemen hemen aynı tarihlerde almışız, bizde 27 mayıs başvuru 2 haziran teslim,
yolda dvd izliyorum ama hiç bir ayar yapmadım yada yaptılarsa hiç haberim yok, arabayı bu şekilde teslim ettiler,

Aracınız
garanti bilgisi: araçta 3+3 yıl toplam 6 yıl garanti var.

honda Türkiyenin dedikleri aşağıdaki gibi bilgilerinize;

soru: araca kendim ön park sensörü taksam garanti bozulur mu
cevap: genel olarak araca yaptığınız donanımlar aracın garantisini bozmaz ama taktığımız bölümde yada takılan aksamdan dolayı bir arıza gelirse bundan kaynaklı bir sorun olursa garanti kapsamına girmez,
örn. geçenlerde bir araca arka park sensörü takarken sigortayı yakmışlar nasıl becermişler bilemedim ama bundan dolayı aracı garantiye sokmadık.

soru: honda servise gitmesem dışarda yaptırsam garanti biter mi?
cevap: ilk 3 yıl garanti devam eder, fakat sonraki 3 yıl garantisi olmaz. yani ilk 3 yıl zorunlu garanti fakat ilave 3 yıl honda servisinde yapılmış olması şart, yılda bir kez yada 10.000 km de bir.
Ayrıca ilk 3 yıl garanti devam eder ama dışarda kullanılan motor yağından dolayı bir sorun tespit edilirse garanti kapsamına girmez, ama sunroff arıza yaptı diyelim yada gösterge panellerinde birşey oldu bunlar garanti kapsamında olur, genel olarak dışarda yapılan servisten dolayı ilk 3 yıl garanti bozulmaz ama dışarda kullanılan motor yağı fren hidrolik yağı gibi yada eksik bakımdan kaynaklı bir arıza oluşursa garanti kapsamına girmez dedi.

sanırım açıklayıcı olmuştur yeni alan yada alacaklara,

Sonuç: şimdi ben neyapacam diye sorarsanız, aracın 3+3 yıl garantisi gitmesin diye serviste yaparım, zaten 200-300 tl ucuz olsun diye çokta kasacak değilim öyle olsa sıfır arabaya bu paralar verip almam :) herkesin kendi fikri karar sizlerin. ama çokta pimpirikli değilseniz dışarda ucuza hatta tanıdık güvenilir biri varsa gidebilirsiniz.

arzemo

0
Hayırlı olsun. Kazasız şürüşler dilerim. Arabamı aldığımda ben de çok mutlu olmuştum. Şimdi eski heyecan yok ama yine de seviyorum arabamı.

Aracınız
lpg tüketimi: 49,50 tl gaz (1,99 tl/lt-shell) gidilen yol: 203 km
istanbul şehir içi - klima açık - econ modu açık : 0,24 tl/km (12,25 LT/100 km) hala fazla olduğunu düşünüyorum.
arac suan: 753 km de,

Aracınız
lpg tüketimi: 49,50 tl gaz (1,99 tl/lt-shell) gidilen yol: 203 km
istanbul şehir içi - klima açık - econ modu açık : 0,24 tl/km (12,25 LT/100 km) hala fazla olduğunu düşünüyorum.
arac suan: 753 km de,

yok hocam ondan istanbul da şehir içi ondan çokta aşağı olmaz. Tabi çok az düşermiş en azından bana öyle dediler.

Geri