2013 çıkışlı Otm. Elg. Eco BRCli (Boya takıntılılar arayabilir)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mengu

0
Aracınız
Esnaflık zor kardeşim şu an inanılmaz sıkıştım, 2 günlük para bulmam lazım muhtemelen tefeciye gidicem. Bayramda en az 4-5 bin lira ciro oluyor, biraz rahatlatır beni.
Ondan sonra fiyatı üç-beş arttırırım muhtemelen. Demin donanım haberde fiyatlar yüksek diyen toy bir arkadaşa cvp yazdım.
Prim yapar, çabuk satılır diye Civic alanlar da gelecekte başına gelecekleri öğrensin diye ekliyorum umarım ders olur:

Yüksek fiyatların nedenini daha önce yazmıştık, sen daha yenisin en iyisi örnekle anlatıyım ben sana:

Benim Civici geçen sene Ağustos ayında 2.el satın aldım tanıdıktan iş/borç karşılığı uygun fiyata, satın aldığımız kişi Auris satın aldı, bizim filo indirimimizden yararlandı 2500-3000 lira..
Piyasası o zaman 56-57 civarıydı yanılmıyorsam. Bana 52.500 lira gibi paraya maloldu yaklaşık 24.400 Dolar yapıyor. (kur: 2.15 ₺)
Bugünün parasıyla (kur: 2.65 ₺) 64.600 lira yapıyor. Şu an aracı 58.000TL den satabilirsem yaklaşık 6.600 TL sadece kur farkından zararım olacak. (Tefe tüfe, enflasyonu saymıyorum bile)
Mtv, vize, sigorta, noter parası vs yılda 7800 Lira zararım var. Servise bayıldığımı saymıyorum bile.

Sitede satanlar şu anki gibi kampanya, kredi, bayii indiriminden yararlanıp vaktinde sıfır satın alanlar. Bu arkadaşların paramızın değer kaybetmesinden dolayı zararı çok çok daha fazla olacaktır.
Bu insanlar etraftan duyduklarıyla hem kullanırız hem satarken fazla zarar etmeyiz diye düşünen, zar zor satın alan öğretmenler, memurlar, esnaflar vs. Yüksek istemeleri gayet normal.

Ben sıkıştığım için fiyatı düşürdüm biliyorsun 58.500 yazdım, 58e bırakıcam ki hala arayan soran fazla yok. Sahibinden de mesaj bölümünü kapadım, diğer FB7 satanlar bana mesaj yazıyor kibarca ''kardeş biraz pazarlık payını yükselt diye''

Aracınız
Esnaflık zor kardeşim şu an inanılmaz sıkıştım, 2 günlük para bulmam lazım muhtemelen tefeciye gidicem. Bayramda en az 4-5 bin lira ciro oluyor, biraz rahatlatır beni.
Ondan sonra fiyatı üç-beş arttırırım muhtemelen. Demin donanım haberde fiyatlar yüksek diyen toy bir arkadaşa cvp yazdım.
Prim yapar, çabuk satılır diye Civic alanlar da gelecekte başına gelecekleri öğrensin diye ekliyorum umarım ders olur:

Yüksek fiyatların nedenini daha önce yazmıştık, sen daha yenisin en iyisi örnekle anlatıyım ben sana:

Benim Civici geçen sene Ağustos ayında 2.el satın aldım tanıdıktan iş/borç karşılığı uygun fiyata, satın aldığımız kişi Auris satın aldı, bizim filo indirimimizden yararlandı 2500-3000 lira..
Piyasası o zaman 56-57 civarıydı yanılmıyorsam. Bana 52.500 lira gibi paraya maloldu yaklaşık 24.400 Dolar yapıyor. (kur: 2.15 ₺)
Bugünün parasıyla (kur: 2.65 ₺) 64.600 lira yapıyor. Şu an aracı 58.000TL den satabilirsem yaklaşık 6.600 TL sadece kur farkından zararım olacak. (Tefe tüfe, enflasyonu saymıyorum bile)
Mtv, vize, sigorta, noter parası vs yılda 7800 Lira zararım var. Servise bayıldığımı saymıyorum bile.

Sitede satanlar şu anki gibi kampanya, kredi, bayii indiriminden yararlanıp vaktinde sıfır satın alanlar. Bu arkadaşların paramızın değer kaybetmesinden dolayı zararı çok çok daha fazla olacaktır.
Bu insanlar etraftan duyduklarıyla hem kullanırız hem satarken fazla zarar etmeyiz diye düşünen, zar zor satın alan öğretmenler, memurlar, esnaflar vs. Yüksek istemeleri gayet normal.

Ben sıkıştığım için fiyatı düşürdüm biliyorsun 58.500 yazdım, 58e bırakıcam ki hala arayan soran fazla yok. Sahibinden de mesaj bölümünü kapadım, diğer FB7 satanlar bana mesaj yazıyor kibarca ''kardeş biraz pazarlık payını yükselt diye''

hocam köydeki tarla ile takas edelim teklifi gelmeden kapatmasaydın mesaj kısmını.

o işin şakası ama tefeci vs. aman hocam sakın ha. Vakıfbank bayram kredisi veriyor 0.99 faizle sanırsam dosya masrafı çok düşüktü bankalar para verecek insan ararken tefecilerle işin olmasın. 3 kuruş fazla vereceksen bile bankalara borçlan malum Allah korusun artık ödemeyesen bile haciz işlemi eskisi gibi değil yani kurumların işine gelmez ama tefeci denen canlılarda durum çok daha farklı bir hal alıyor.

İnşallah satarsın arabayı.

Hakan Uzun

0
Yönetici
İnsallah satarsin arabani istedigin fiyata dostum

Sent from my iPhone using Tapatalk

mengu

0
Aracınız
Abi sorma bende Vakıfla papaz oldum zaten. Borcuma karşılık posta biriken parama çökmüşler. Bir gün daha beklese kartla çevirecektim parayı.
En büyük mafya devlet, stopaj ggv vs borcundan dolayı araca haciz gibi hak mahrumiyeti koyuyor noterde satış yaptırmıyor ki yasa falan değil sırtını noolduğu belirsiz yönetmeliğe dayamış şerefsizler.
Ben şimdi sattığım adama nasıl anlatıyım derdimi, kapora alsam mahrumiyeti kaldırması da en az 2 gün sürüyor. Sıradan vatandaş bilmiyor tabi ne olduğunu ürküyor araç hacizli birşey olur diye.
Bende o yüzden acele ediyorum zamanı dolmasın diye. Bir daha araç alırken kesin hanımın üzerine yaptırıcam.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=621]mengu[/MENTION] Hocam esnaflık zor iş, Allah gönlüne göre versin istediğin fiyata kısa sürede inşallah satarsın.

Trust

0
Aracınız
[MENTION=621]mengu[/MENTION] yazdıklarınıza sadece şu kısmına katılmıyorum .
Araba ev arsa vss ne alıyorsanız kesinlikle daha sonra dolar yada altın kuru ile hesap yapılır ise psikolojik olarak rahatsız eder.
Sadece kıyaslama emsalleri ile yapılır atıyorum opel alacaktınız hondayi tercih ettiniz şuan satılsa opel şu para honda bu para ederdi gibisinden.
Dolar daha da düşe bilirdi yerinde sayıp arabanız belki daha çok kazanırdı .bunu ön görmek yolda yürürken ölme ihtimalinden daha düşük.bazı insanlar şanslıdır hemen satar bazıları ne yapsa etse yine satamaz hakkınızda hayırlısı olsun hocam.

msgkcn

0
Hocam kur hesabi yaparsak benim maasim da bitik o zaman be sen esnafsin girmisin kur hesabina bi araban var onun hesabini yapiyon yok ya araba alan hic zarar etmeyecek mantigi var o delikanliya sen toy demisin ama sen daha toy gibisin araba almak hele kullanmak icin araba almak ne zaman kar getirmis mulkmu bu araba tabiki zarar ettirecek. Sen ticari kafa ile baktigin icin dolar diyon tufe diyon yok bilmem ne mantik iyi ya valla helal olsun kimse kusura bakmasin 69000 sifir makyajli olan arabaya bu fiyatlari istiyonuz sonrada kimse aramado aramaz tabi fiyatlariniz ucuk kimse kimseyi dolar tufe mantigi ile yemesin ben araba aldim 30000 nakit var 40000 kredi cwkeyim kredi odemesi bana 49000 tlye gelsin tufe v.s. koy olmaadi o zaman ben arabayi aldiktan sonra zarar etmemek icin 80k ya satmam lazim la boyle mantikmo olur. Ben e araba aldim sattim bir tanesi aldigim fiyata satmadim sana iyi satislar

Aracınız
Muhatab olma. Çok olucu var, bu resmen abartmış. Keske yuh demek yerine 50 değil sana 45 olur deyip adamı cagirsaydiniz.

Sanırım hic dayak yememiş, ilk olurdu

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kesinlikle katılıyorum, ve çok sinir bozucu sormak için mi soruyor gerizekalı ya

Aracınız
[MENTION=621]mengu[/MENTION] yazdıklarınıza sadece şu kısmına katılmıyorum .
Araba ev arsa vss ne alıyorsanız kesinlikle daha sonra dolar yada altın kuru ile hesap yapılır ise psikolojik olarak rahatsız eder.
Sadece kıyaslama emsalleri ile yapılır atıyorum opel alacaktınız hondayi tercih ettiniz şuan satılsa opel şu para honda bu para ederdi gibisinden.
Dolar daha da düşe bilirdi yerinde sayıp arabanız belki daha çok kazanırdı .bunu ön görmek yolda yürürken ölme ihtimalinden daha düşük.bazı insanlar şanslıdır hemen satar bazıları ne yapsa etse yine satamaz hakkınızda hayırlısı olsun hocam.
kesinlikle haklısın hocam,

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri