Civic FB7 Civic Fb7 50.000 Bakımlarımızı burada paylaşalım

Benim bildiğim eco olanlarda 40 bin.

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Allah aşkına bakım dediğiniz ne?
Yağ ve filtre değişimi, sanki bana motor indiriyorlar. Yazık günah bu paralara.
50k km bakımını ben kendim yaptım; servisten 25tl'ye orjinal yağ filtresi aldım, 102tl'ye 0-20 Eneos motor yağı aldım, hava ve polen filtrelerine ise toplam 30tl, işçilik içinse 20tl verdim, toplamda 177tl'ye bu işi bitirdim. Sübap ayarı içinse 75tl genel toplamda böylece 252 lira ödeyerek bu işi bitirdim.
Gerçekten 750 liralık ne yapıyor servis birisi bana bunu anlatsın.
32 yaşındayım 7 yaşımdan beri sanayide, oto pazarında büyüdüm, onlarca araba aldım sattım yani bu işin içindeyim ben bu soruya daha cevap bulamadım. Triger değişimi vb önemli ve uzmanlık isteyen, servis bültenlerine ihtiyaç duyulan işler haricinde yağ bakımını servise yaptırmanın hiç bir anlamı yok, hele hele Ankaradaki o iki servise yaptırmanın hiç anlamı yok, bence tabi.

Aracınız
Fiyat servis standartlarına uygun şüphesiz. Ancak önceki 2005 hondanın subap ayarını özel honda servisinde 40 liraya yaptırınca 200 lira ağır geliyor :)
İstanbul da 40 TL subab ayarı yapan yok benim goyurdugum özel servis 120 TL ye yapıyor du 1 yıl önce

Tapatalk....

Allah aşkına bakım dediğiniz ne?
Yağ ve filtre değişimi, sanki bana motor indiriyorlar. Yazık günah bu paralara.
50k km bakımını ben kendim yaptım; servisten 25tl'ye orjinal yağ filtresi aldım, 102tl'ye 0-20 Eneos motor yağı aldım, hava ve polen filtrelerine ise toplam 30tl, işçilik içinse 20tl verdim, toplamda 177tl'ye bu işi bitirdim. Sübap ayarı içinse 75tl genel toplamda böylece 252 lira ödeyerek bu işi bitirdim.
Gerçekten 750 liralık ne yapıyor servis birisi bana bunu anlatsın.
32 yaşındayım 7 yaşımdan beri sanayide, oto pazarında büyüdüm, onlarca araba aldım sattım yani bu işin içindeyim ben bu soruya daha cevap bulamadım. Triger değişimi vb önemli ve uzmanlık isteyen, servis bültenlerine ihtiyaç duyulan işler haricinde yağ bakımını servise yaptırmanın hiç bir anlamı yok, hele hele Ankaradaki o iki servise yaptırmanın hiç anlamı yok, bence tabi.
Herkes sizin kadar şanslı ve bilgili olamıyor maalesef. Garanti bitene kadar servis, sonrası özel servis. Totalde herzaman sizden fazla ödeyecez.

Bunun şansla bir alakası olduğunu düşünmüyorum, bilgiye ulaşmak ise forum kullanan bizim gibi insanlar için takdir edersiniz ki çok kolay artık.
Garantinin devamı için servis harici başka şans yok elbette haklısınız.
Ödeme konusuna girmişsiniz, kimin ne ödediği ile ilgilenmiyorum söylemek istediğim servisin fahiş fiyatları.

Benim şans dan kastım, birşey bilmemek. Forumlar teorik olarak doyurucu ama bunun bir de beceri, zaman, mekan ayağı var değil mi.
Ben anlamıyorum bu islerden, ayrıca el becerim de yok, işlem yapacak mekan da yok.

Ha gidip yağ, filtre alırım bunu araca uygulayacak bir usta da bulurum. Ucuza çıkar ama kendim yapmadiktan sonra değer mi. O zaman giderim servise en azından garanti işler.

Bugun Ankara Bora'da 50.000 bakımını yaptırdım, hava ve polen filtrelerinin değişmesini istemedim, ilave olarak fren hidroliğinin 3 yılda bir değişmesi/yenilenmesi gerektiğini söylediler, tamam dedim.
Toplamda 459 tl ödedim. Az ödedim gibime geldi sevindim resmen (=
Ne hale getirdin bizi Honda.

Bugun Ankara Bora'da 50.000 bakımını yaptırdım, hava ve polen filtrelerinin değişmesini istemedim, ilave olarak fren hidroliğinin 3 yılda bir değişmesi/yenilenmesi gerektiğini söylediler, tamam dedim.

Mesajı değiştirmeme müsaade etmedi sistem kusura bakmayın.
Aracı bakıma 53.000 km'de götürdüm, lafı dahi geçmedi. Birşey diyeceklerinden değil de hani arada soruluyor ya, 1.500-2.000 km geçti bakımı birşey olur mu diye, belirteyim dedim.
Saygılar.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

Hayırlı olsun, bence de fiyat güzel :eek:k:

50.000 bakımı 240 liraya yapıldı. Dışarıdan yağ enous 100 lira, sakura marka 20 şer liraya hava polen filtresi toplam 140 lira. Servis işcilik 100 lira aldı lpg bakım dahil.
Arka balatalar bitmiş dediler. Ne kadar dedim 300 işcilik dahil dediler kalsın dedim 90 liraya alman trw balata aldım kendim taktım.
Supap ayarını sordum aracın yakıtı iyi ve supaplardan motor soğukken ses gelmediği için gerek yok dediler.

Geri