Yeni Civic, Honda Türkiye üretim bandı

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Yeni Civic Honda Türkiye üretim bandı

Aracınız
Keske iyi boyasalar su arabaları

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Maliyet açısından avantaj demiş ama 95 bin liraya tüplü 152 torklu araç satıyor.

Koltuk üretimi tamamen yerli diyor cio.ve elliyor böylelikle maliyet için avantajlı diyor.en son kasa honda sahibi olarak aracın en çok eleştirdiğim yeri koktuklarda kullanılan döşeme olduğunu üzülerek söylemek istiyorum.sana hiç yakışmamış honda.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
İçinde koltuk üreten tek fabrikayız diyor başkan bey kalite kontrolü bizim elimizde çok daha iyi bi durum diyor ama kullandıkları kumaşın kalitesinden haberi yok galiba :D :D

İçinde koltuk üreten tek fabrikayız diyor başkan bey kalite kontrolü bizim elimizde çok daha iyi bi durum diyor ama kullandıkları kumaşın kalitesinden haberi yok galiba :D :D

Fabrika müşteri departmanını bile aradım bu kumaşlar ve kullanılan bütün parçalar japonyanın onayını alıyor dediler bana.her yeni modelde kaliteyi yükseltecek yere düşürüyorsunuz dedim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Honda Türkiye fabrikasının yukardaki videosunu daha önce izlemiştim.
Yaklaşık 3-4 yıl önce Honda, Toyota ve Hyundai'nin ülkemizdeki fabrikalarına teknik geziye giden otomotiv öğrencisi biriyle konuşmuştum, Honda'da hiç beklemediği şekilde üretimin genel olarak insan gücüne dayalı olduğunu ve fabrikanın makine desteğinin toyota ve hyundai fabrikalarına göre çok daha düşük gördüğünü anlatmıştı.
Bugun şu Ford'un Almanya fabrikasındaki üretim videosunu görünce tekrardan Honda Türkiye'nin videosunu izledim ve üretimde makineden Ford'a göre çok az yararlandığı kanaati edindim. Açıkcası Ford'un üretim bandını görünce Honda'nın bandı bana biraz geri teknoloji geldi. Umarım öyle değildir.

Ford'da iş yükü ciddi derecede makine desteğiyle ilerliyor gibi görünüyor.
Galiba Avrupa üretimi araçların işçiliklerinin iyi olması muhtemelen buna makineden yararlanıma bağlı.

Geri