Doblo hk...

Selam, is seyehati ve sonrasında bazı özel islerim için, 5 günlüğüne is yerinin 2011 model doblo safeline modeli ile yola çıktım. Su an feribottan yazıyorum.

İlk defa bu tarz bir araç kullanıyorum. Değişik bir tecrübe. Araç için kotu diyemem, tam bir hizmet aracı. Kullanim için biraz alışkanlık gerekiyor. Koltuk pozisyonunu ayarlamak zor, kendinize uygun pozisyonu bir türlü bulamiyorsunuz. Vites yeri hoş, bence ergonomik. Radyo cd çalar facia. İç aksam oldukça sert plastik. Serinin en dolusu olmasına rağmen (safeline elegance) yine de iç mekan kalitesi düşük, ama sebebi belli. Bu arac bir konfor aracı değil.

Yüksek yapısı hoşuma gitti. Kliması iyi soğutuyor. Motoru 1,3 multijet 90 hp. Arka camlar fabrikasyon karartılmış. İlk defa polis korkusu olmadan karartılmış camlı araç kullanıyorum.

Henüz 63 km yol yaptım. Tüketim 6 lt civarı.

İlave bilgiler eklerim. Değişik bir tecrübe benim için. Bu yüzden paylaşmak istedim.

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Trust

0
Aracınız
hocam o araçdan zevk alsa idiniz kesinlikle feribota binmez kara yolunu tercih ederdiniz.

civic kadar konforlu hatta konfor olmasa da sürmesi keyifli bir araç olarak bende yeri farklıdır doblonun :driver:

Aracınız
Connect onun konforlu halı :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

civic kadar konforlu hatta konfor olmasa da sürmesi keyifli bir araç olarak bende yeri farklıdır doblonun :driver:
Civic ile dobloyu aynı cümlede bile kullanmam. Karşılaştırmam....

Kullanımı keyifli değil, hani bazen yol bitmesin dersiniz ya, bunda tam tersi.

Ama üretim amacına çok uygun, yani ufak tefek eşya taşımak, aile ile de birşey yapmak için, araçtan çok da birşey beklenti yoksa is görür. Tipik fiat. Sizi bir yerden bir yere uygun maliyet ike taşır. Keyif yok

o aracın prenium 1.6 105 jet gibi gdiyor ama :D çok sesli

imzamda da var, bir önceki aracım Linea 1,6 Multijet idi. 105 hp, 290 nm torklu bir aletti. Evet, iyiydi. Ancak o araç için vites-motor uyumsuzluğu var gibi geliyordu bana. 6 ileri vites kağıt üzerinde bu motoru tam olarak yola yansıtamıyor gibi geliyordu. 7 ay kullandım, bilemiyorum nedendir bir türlü ısınamadım ve alışımın 3 üncü ayından sonra satmaya karar verdim.... (evet 4 ay satmak ile uğraştım, üstelik tok satıcı da değildim, ama öyle saçma teklifler geliyordu ki anlatamam.)

FİAT 500 serileri haricinde diğer arabalarının bir üstteki konuda belirttiğim gibi "bir yerden bir yere ulaştıran" araçlar ürettiğini düşünüyorum. Yani keyif, ya da otomobile bağımlı iseniz çok hitap etmez sanırım. şu an Türkiyede satılan modellerde bir tek 500 serileri bunun istisnasıdır.

Hanımda 10 yaşında bir accent var, inci beyazı dualogic 500 hayalimiz var... :) onu Hondacı yapamadık. Benim Civic'i çok büyük ve etrafını göremediği bir araç olarak tanımlıyor. ilginç :)

5 gunluk doblo tecrubesinden sonra civic bir tuhaf geldi bana, sanki alcakmis gibi. insan yksek bir araxtan inince garip oluoyr, hala tam adapte olamadim.

yuksek arac iyimis, su crv dizel otomatiklerden bir tane alayim bari :)

Bugün hrv testi izledim daha bi güzel geldi :)

LG-P970 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bilemiyorum, ama crv benim daha hosuma gidiyor. Bir sonraki aracimin crv olmasini isterdim acikcasi

Geri