Bugün Honda'nıza ne yaptınız?

İste ben de bunu merak ediyorum. Sürekli kötü lpg ile filtre test edilse, be kadar sure sonra arızalar başlar.
Shell, opet, bp, total alıyorum genelde, 10 binde bir de malum bakım. Acaba diyorum kötü gaz da alsam, arada güvendiğim istasyonlar dan da alıyorum işte bu rutin 10 bine kadar filtreyi idare eder mi

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Güvenal kullanan var mı acaba forumda

LG-P970 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Çok görüyorum ama bir türlü GUVENip ALamadım.

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Güvenalı mutlaka deneyin. Eski çalıştığım şehirde en popüler gazdı. Kesinlikle 40–50 km fazla yol yapıyordu. Bursada bir türlü bulamadım. Bir keresinde eskişehire giderken yolda bulmuştum. Hiç düşünmeden girip fulledim. Yine o depoda hatırı sayılır fazla km yapmıştım.

Fb7 ile 100 bin km mi. Muhtemelen bu araçta göremeyeceğim bir km. iyi km yapmışsınız. nekadar tuttu. Neler değişti. 100 bin bakımı için ağır bakım diyorlardı. Onu merak ettim.

Hakan Uzun

0
Yönetici
Fb7 ile 100 bin km mi. Muhtemelen bu araçta göremeyeceğim bir km. iyi km yapmışsınız. nekadar tuttu. Neler değişti. 100 bin bakımı için ağır bakım diyorlardı. Onu merak ettim.

Bu yaziyi okuyunce bende icimden 100bini gormem demistim.. Beni tarif ettiniz sanki

Sent from my iPhone using Tapatalk

eren53

0
Aracınız
normal bakıma artı olarak şamzuman yagı ve şanzuman filtresi birde subap ayarı var.zaten şanzuman yagı fiyatları malum toplamda 850 tl falan tuttu.

subap ayarı ve şamzuman yagı çok fark ettirdi araçta.gidişi falan değişti baya

normal bakıma artı olarak şamzuman yagı ve şanzuman filtresi birde subap ayarı var.zaten şanzuman yagı fiyatları malum toplamda 850 tl falan tuttu.

subap ayarı ve şamzuman yagı çok fark ettirdi araçta.gidişi falan değişti baya
%80 Psikolojiktir o :) 850 tl verince aracın havada gittiğini bile hissetmeniz doğaldır. :)
Şaka bi yana Bakım elbette aracı değiştiriyor.

Aracınız
Ben de yetkili servislerdeki şanzıman yağı fiyatlarının yükseliğine takılmıştım geçen sene ve bu konuyu bilhassa ABD'deki forumlarda günlerce araştırdım. Yüzbinlerce km farklı şanzıman yağları ile araçlarını sorunsuz kullanan bir çok insan var. Dahası Honda'nın ATF Z1'inden de pek iyi bahsetmiyorlar, zaten bu yüzden yağı değiştirdiğini söylüyorlar.

Honda'nın basit bir pazarlama stratejisi olan bu şanzıman yağı meselesi resmen efsaneye dönüşmüş. Arkadaşlar Honda iştirakleri arasında bir yağ şirketi yok, kendine has bir yağı filan yok yani, büyük ihtimal Japonya'nın en büyük yağ üreticisi olan Nippon firmasına yaptırıyor. Siz de aynı firmanın Eneos ATF ECO'sunu kullanabilirsiniz, muhtemelen servisteki "orjinal" yağın yarı fiyatına.

ABD'nin büyük yağ şirketlerinden Valvoline de Türkiye pazarına girdi. Bu firmanın Max life isimli ürünü de yine Amerika'da Hondalarda çok yaygın bir şekilde kullanılıyor.

Uzun lafın kısası yetkili servislere boş yere kazıklanmaya gerek yok. Alternatifler mevcut, kimse de Honda'nın sözde orjinal yağını kullanmadığı için şanzımanı eline almıyor.

Geri