2013 Civic ve Focal ses sistemi

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=1591]dryalcinkaya[/MENTION]

Güle güle kullanın :eek:k:

Aracınız
Arka kolonlardan amfiyi besleyecekseniz arka sağ ve sol kablo özelliklerini yazayım arkadaşlar.

Ses sistemi Konnektor A (17pinli)
[Premium ses sistemsiz]

A2 - Kahverengi - Sol arka hoparlör (-)
A11 - Sarı- Sol arka hoparlör (+)

A8 - Turuncu - Sağ arka hoparlör (-)
A16 - Mavi - Sağ arka hoparlör (+)

A3 - Pembe - Sol ön kapı hoparlörü (-), Sol Tweeter (-)
A12 - Açık yeşil - Sol ön kapı hoparlörü (+), Sol Tweeter (+)

A7 - Kahverengi - Sağ ön kapı hoparlörü (-), Sağ Tweeter (-)
A15 - Gri - Sağ ön kapı hoparlörü (+), Sağ Tweeter (+)

A9 - Siyah - Topraklama-şase (G505)

Ses sistemi düşünen arkadaşlara yardımcı olması umuduyla.

Aracınız
Merhaba açıklayıcı bilgileriniz için teşekkür ederim. Amfi ve cros ların yerinin fotograflarını eklerseniz sevinirim.

Aracınız
Crossover kar sağda ve solda halıflex in altında. Amotisor lerin başlıklarının olduğu yerde çift Taraflı bant ile yapışık vaziyette. Amfi bas arkasında henüz önler montajlanmadığı için mobil halde. Tam montajın fotoğraflarını ve ayrıntıları paylaşırım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınız
Teşekkür ederim. Konuyu takipteyim. Kasnakları senin aldığın yerden sipariş veriyorum. Ben sadece mid takımı alıp takacağım. İnfinity ref-6500cx almayı düşünüyorum. Belki ileride önlere de alırım. Bas istemiyorum. Düzgün ses olsun yeter bana.

Aracınız
Ön hoparlörler ve twitter ları çıkarmak da oldukça kolay arkadaşlar.
Sağ ve sol kapıyı sökmek için ilk yapılması gereken cam açma düğmelerinin olduğu plastiği sökmek. Bunları sökebilmek için ön konsola yakın olan bölümü yukarı doğru esnetmek gerekiyor . Son kısım biraz uzun döşemenin altına doğru girdiği için kaldırıp çekmek lazım.
Onun hemen altında vidayı göreceksiniz ayrıca kapı açma kollarının iç tarafında baktığınızda üst taraftan hafifçe tutturulmuş olduğunu görebilirsiniz. plastik bir kapak var üstten tornavida yardımıyla esnetirseniz hemen çıkıyor. Altta ikinci vidaları göreceksiniz. iki vidayı da söktüğünüzde. Kapı plastiğinin alt tarafından esnettiğinizde kapı pimleri boşalıyor. biraz ayırıp yukarı doğru iterek cam kenarlarını da serbest bıraktırıp kapı plastiklerini alabilirsiniz.
Twetterlar için yandaki çıtaların ordaki kapı lastiklerini kendinize çekin , daha sonra çıtayı hafifçe esnetin. pimlerden ayrılsın. Fakat burada önemli bir detay var. Araçta hava yastıkları açıldığında plastikler ayrılıp yüze çarpmasın diye bir tedbir almışlar açtığınızda ufak kare şeklinde ve küçük plastik kemer ile tutturulmuş bir bölüm var üstte hava yastığı yazının oralarda. Onu açabilmek için bir tornavida ile ittirmeniz gerekiyor. Takarkende aynı şekilde çekerek yuvaya girmesini sağlamalısınız. Biraz yukarı ve direksiyona doğru eğdiğinizde yan çıtalar da elinizde. gerisi size kalmış şimdilik bu kadar.
ilginiz ve beğenileriniz için herkese teşekkürler.

Aracınız
kasnak linki rica etsek

Geri