Arkadaslar; eBay vs. uzerinden bu "ePrance" denen Cinli firmadan kamera almayin

sk67a

0

Bu arada Mini 0801 kamera dusunurseniz; kesinlikle asagidaki saticidan urun almayiniz.
Benim kameram gumledi; ne Ebay'den bir hayir var; ne PayPal'den bir hayir var; ne de
Cin'de bulunan bu saticidan bir hayir var. Ocak 2014'de satin aldim; 6 ay gecti. Urunun
garantisi 1 sene ama garantinin arkasinda duran yok. Satici ile irtibata gectim; sonuc sifir.

.duv.

Saticinin adi "ePrance". Urunleri soyle:

Ornek urun (bunun gibi bir suru urunleri var):

http://www.ebay.co.uk/itm/Mini-0801-Ambarella-A2S60-Chip-8GB-Car-DVR-Blackbox-HD-1080P-OV2710-G-sensor-/121173877120

Kesinlikle bu saticidan alisveris yapmayin. Benden tavsiye.

"ePrance" firmasindan uzak durun.

Aracınız
Ynt: Arkadaslar; eBay vs. uzerinden bu "ePrance" denen Cinli firmadan kamera almayin

Ynt: Arkadaslar; eBay vs. uzerinden bu "ePrance" denen Cinli firmadan kamera almayin

Çok geç aldık bir kere. :-[

Kaçınılmaz son bizi bekliyor.

sk67a

0

Cihazin bozulma olayi belki sizin basiniza gelmeyebilir. Insallah da gelmez.

Fakat satici 5 para etmez. Uzak durmak lazim. Alternatifleri var.

Bu arada urunu satin aldiktan sonra gerek eBay'in, gerekse de PayPal'in ne kadar duyarsiz
oldugunu ogrenmek beni hayretler icinde birakti.

eBay ile gorustum. "Satici ile probleminizi cozun" diyorlar.

Tabii. Cin'deki satici ile. Muhakkak.

.duv.

[quote author=Gelendostlu link=topic=469.msg6685#msg6685 date=1403167202]
Çok geç aldık bir kere. :-[

Kaçınılmaz son bizi bekliyor.
[/quote]

Aracınız

[quote author=sk67a link=topic=469.msg6688#msg6688 date=1403167393]
Cihazin bozulma olayi belki sizin basiniza gelmeyebilir. Insallah da gelmez.

Fakat satici 5 para etmez. Uzak durmak lazim. Alternatifleri var.

Bu arada urunu satin aldiktan sonra gerek eBay'in, gerekse de PayPal'in ne kadar duyarsiz
oldugunu ogrenmek beni hayretler icinde birakti.

eBay ile gorustum. "Satici ile probleminizi cozun" diyorlar.

Tabii. Cin'deki satici ile. Muhakkak.

.duv.

[/quote]FDH de kamera için açılan başlıkta bir kişi kendi hataları sonucu kameraya voltajdan kaynaklı hasar vermişler. Çinli Satıcı ile görüşmüşler ve adam kargo ücreti bunlara ait olmak kabul etmiş. Hatta yanlış hatırlamıyorsam yenisini göndermiş. Toplamda da 20 dolar masrafları olmuş. Vicdanlı satıcıya malının arkasında duran adama çatmışlar.

sk67a

0

ePrance ile ilgili bir baska problem:

Zeki Cinliler, urunun icindeki faturaya urun bedelini USD olarak yazmamislar. Dogal olarak PTT Gumruk
departmani da urune el koymus. Bekle, bekle, bekle. Paketten haber yok. Sonunda sabrim tukendi;
taa Ikitelli PTT burosuna gittim. Istanbul-Ankara arasi yol daha kisadir benim bulundugum yerden
Istanbul trafiginde Ikitelli'ye gitmemden.

Zar zor, rica seklinde paketi teslim aldim.

Kotu olan tarafi suydu; urune odedigim parayi hic degistirmeden faturaya yazsalardi; cihaz bu sekilde
gumruge takilmayacakti. Urun bedeli gumruk limitinin altindaydi.

Vurdumduymaz Cinliler.

[quote author=Gelendostlu link=topic=469.msg6693#msg6693 date=1403168193]
FDH de kamera için açılan başlıkta bir kişi kendi hataları sonucu kameraya voltajdan kaynaklı hasar vermişler. Çinli Satıcı ile görüşmüşler ve adam kargo ücreti bunlara ait olmak kabul etmiş. Hatta yanlış hatırlamıyorsam yenisini göndermiş. Toplamda da 20 dolar masrafları olmuş. Vicdanlı satıcıya malının arkasında duran adama çatmışlar.
[/quote]

Aracınız

Evet o dönemde yaşanan sıkıntıyı hatırlıyorum. Başka kamera değilse hatta kameranın Ağrı vilayeti sınırlarında olduğundan bile şüphelenmiştik. :D

sk67a

0

Muzdarip olduk.
[:-]

Müsterih değil. Muzdarip.

Allah çinlinin bile iyisiyle karşılaştırsın
Ama bu firmayı kara deftere yazalım

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

chacal

0

bugün ben de aynı satıcıdan aynı kamerayı sipariş ettim ama hayırlısı, inşallah pişman olmam 8)

eray

0

[quote author=sk67a link=topic=469.msg6682#msg6682 date=1403167082]
Bu arada Mini 0801 kamera dusunurseniz; kesinlikle asagidaki saticidan urun almayiniz.
Benim kameram gumledi; ne Ebay'den bir hayir var; ne PayPal'den bir hayir var; ne de
Cin'de bulunan bu saticidan bir hayir var. Ocak 2014'de satin aldim; 6 ay gecti. Urunun
garantisi 1 sene ama garantinin arkasinda duran yok. Satici ile irtibata gectim; sonuc sifir.

.duv.

Saticinin adi "ePrance". Urunleri soyle:

Ornek urun (bunun gibi bir suru urunleri var):

dikkat edeceğim teşekkürler
saygılar sevgiler

http://www.ebay.co.uk/itm/Mini-0801-Ambarella-A2S60-Chip-8GB-Car-DVR-Blackbox-HD-1080P-OV2710-G-sensor-/121173877120

Kesinlikle bu saticidan alisveris yapmayin. Benden tavsiye.

"ePrance" firmasindan uzak durun.
[/quote]
dikkat edeceğim teşekkürler
saygılar sevgiler

Geri