Civic FC5 Lpg ruhsata işletmek.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Lpg takılınca muayene suresi 2 yıla durmuyormuydu ya arkadaslar. 2014aralık aracımın muayenesi için randevu aldım ruhsata bi baktım 2017aralık yazıyo..bu işten bişey anlamadım bilen varmı..
Ben gecikme cezası yedim hocam. Lpg takılınca 2 yıla düşüyor çünkü ilk muayenesine girmiş oluyor sonradan tesisat eklendiği için. Benim yaprakta da 3 yıl sonrası yazıyordu. İtiraz etsem de işe yaramadı.

HTC One_M8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bende 2 yıl sonra muayeneye girdim. Egzoz için önümüzdeki sene dedi muayene istasyonu. İstersen bu yıl ikisini birden yaptır istersen önümüzdeki sene egzoz u ayrıca yaptırırsın dedi.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Ben sıfır araç aldığımda (Antalya Eysa) montaj bitince çekici ile muayeneye götürüldü ve ben 2 sene sonra muayeneye gittim. Bayi çekici ücreti ve muayene-ruhsat ücreti ödememek için sizi bu masrafa ve zahmete sokmuş. hangi bayiden aldınız? Bayi aynı zamanda brc bayiliği yokmuydu?
Siz nedenini yıl sonra muayeneye gittiniz ki.. Ruhsata 3yıl sonra ki tarih yazmıyor mu merak ettim.. Bende iki yıl oldu suan gidecektim ruhsata bi baktım 3.yıl yani2017
Aralık yazıyo..

2014 de almıştım aracı. Aldığım bayi araca lpg montajını yaptıktan sonra ruhsata işlemişti. Benim ruhsatta sonraki muayene 2016 yazıyordu.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Ben sıfır araç aldığımda (Antalya Eysa) montaj bitince çekici ile muayeneye götürüldü ve ben 2 sene sonra muayeneye gittim. Bayi çekici ücreti ve muayene-ruhsat ücreti ödememek için sizi bu masrafa ve zahmete sokmuş. hangi bayiden aldınız? Bayi aynı zamanda brc bayiliği yokmuydu?
Siz nedenini yıl sonra muayeneye gittiniz ki.. Ruhsata 3yıl sonra ki tarih yazmıyor mu merak ettim.. Bende iki yıl oldu suan gidecektim ruhsata bi baktım 3.yıl yani2017
Aralık yazıyo..
Tüv Müşteri hizmetlerini arayınca söylüyorlar. Arayıp bilgi alabilirsin [MENTION=996]dtbeyaz[/MENTION]

HTC One_M8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Tamm bi arayım bakalım nediyecekler.. Ruhsatta yazan nasıl yanlış oluyor onu cozemedim simdi.. Çevirme de. Polis alacak ruhsata bakacak 2017yazıyo nasıl bi uygulama yapabilir ki cozemedim.. Ama dediğiniz gibi arayıp Öğrenmesi en iyisi.. Saolun beyler

Aracınız
Abiler kardeşler ben 2016 fc5 elegance otomatik eco aldım kasım ayında. bayiden dedikleri şu: " ruhsatı çıkardıktan sonra muayneye gidip tüpü işlettirmeniz gerekiyor." bende emniyete gittim ruhsatı almak için ama orada ki memur bu araç fabrika çıkışlı tüplü mü diye sordu bende evet dedim. sonra baktım direk ruhsata benzinli-tüplü diye işlemiş yani hiç bir muayne işlemi yaptırmadan ruhsata işlenmiş oldu. servise ilettim bunu sonradan bir sıkıntı yaşar mıyım diye. ilk defa böyle bişeyle karşılaşmışlar onlar da. benimle beraber 4 arkadaşım daha almıştı tüplü fc5 onlar muayneye gidip sızdırmazlık testi yaptırdıktan sonra ruhsata işlettiklerini söylmeişti. 4 ay oldu nerdeyse şimdiye kadar hiç bir sorun yaşamadım ruhsatta muaynesi 2019 kadar gözüküyor.

Aracınız
Ben cumartesi gunu muayeneye gittim. 193 tl ucret odedim bayiiden verilen tum belgeleri verdim. Bana 3 sayfa belge verdiler trafige gidip ruhsatimi yenileyecegimi soylediler. Aracim fabrika cikis lpgli fc5. Mecburen muayene islemi yaptiriyoruz yani. Baska sehirlerde alanlara bayii kendisi gidip yaptiriyormus ama biz mersindeki bayiiden aldik yaptirmadilar bizim goturecegimizi soylediler. Arabada ne indirim yaptilar ne muayeneye goturduler. Zorla bir paspas verdiler o da onceki kasanin paspasiymis. İnsanlar masraftan kacmak icin ne yapacagini sasiriyorlar.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Soyle anlatayim fabrika cikisli lpg li bi arac aldiniz bu arac fatura ve sase nosu uzerinden muayeneye mecbur girer ve ilk muayene suresi 3 yildan 2 yila duser lpg siz bir arac alip siz lpg taktirirsaniz yine aynisi olur alacaginiz bayiyle konusun muayene islemlerini ve ruhsat islemlerini onlar halletsin araci oyle teslim alin onlar kendi elemanlariyla muayene islemlerini hallediyor ben oyle yapmistim

Geri