Aracınızı nasıl yıkıyorsunuz ?

Aracınız
Genelde benzin istasyonlarında önce aracın kabasını suyla atıp sonra gojo marka oto şampuanı ile köpürtüp sonra bol su ile yıkıyorum. Her ne kadar fırça kullanmak istemesemde araç beyaz renk olunca özellikle yaz aylarında aracın önüne yapışan sinek ve böcek izlerini fırça kullanmadan çıkaramıyorum ama kime sorsam fırça kullanma aracın boyasına zarar verir diyorlar. Şimdi oto şampuanımda bitince güzel kaliteli bir oto şampuanı, sonrasındada kurulamak için kaliteli bir bez arıyorum. Ayrıca fırça kullanma onun yerine şunu kullan diyebileceğiniz bir ürün var mı ya da yanlış yapıyorsun arabayı şöyle yıka diyebileceğiniz önerileriniz var mı ?
Şimdiye kadar araç içini hafif nemli bir bez dışında hiçbir şeyle silmedim ama kız arkadaşım sağolsun :) ön koltuğa oturduğunda elindekileri ayağının yanına koyarken kutu,çanta vs ile ön torpido kısmında birkaç çizik oluşturdu . Onları gidermek için önerebileceğiniz bir şey var mı veya ön konsol kısmını silerken kullanabileceğim parlatıcı,temizleyici bir ürün ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim, iyi günler .

Hocam bırak akışına. Ferrari binmiyoruz ya. Boya koruma 300-600 TL, 3 veya 6 ay sonra tekrar boya koruma, yok seramik kaplama 600-1200 TL. Bunlarla zaman ve para harcasanız bile en ufak sürtmede, arabayı park ettikten sonra yanınızdaki arabanın binicileri tarafından dikkatsizce kapı açılarak kapınızı çizme, mantosunun düğmesi ile yanınızdan geçen yayaların çizmewi, sürtme vs derken sizin kolladığınızın inadına başkaları arabaya zarar veriyor. Ben de eskiden dikkat ederdim bu detaylara ama şimdi hiç takmıyorum. Hatta kirlendiğinde önümüzdeki hafta hava yağışlıysa önümüzdeki haftayı da bekliyorum, sonra yıkatıyorum. Daha keyifli biniyorum.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benzinliklerde de yıkatıyorum, fırçada sürüyorum. Sadece oto kuaförde fırça sürdürtmüyorum. O da kaliteli şampuan ve işçilik var gerek yok fırçaya.

Aracınız
genelde ben kendim yıkıyorum , evin yakınında benzinlik var , sonax ın konsantre şampuanını aldım suyla karıştırıp seyreltiyorum bir şişede. önce musluk suyuyla ıslatıp bu şampuanla köpürtüyorum basınçlı suyla eleman duruluyor. sora kuruluyorum. parlaklığı daha uzun süre gidiyor. benzinliklerdeki köpüklerle yıkayınca parlaklığı dayanmıyor.

Aracınız
genelde ben kendim yıkıyorum , evin yakınında benzinlik var , sonax ın konsantre şampuanını aldım suyla karıştırıp seyreltiyorum bir şişede. önce musluk suyuyla ıslatıp bu şampuanla köpürtüyorum basınçlı suyla eleman duruluyor. sora kuruluyorum. parlaklığı daha uzun süre gidiyor. benzinliklerdeki köpüklerle yıkayınca parlaklığı dayanmıyor.

Banada alırsan sonax veya meguiars marka şampuan al diyolar, memnunsanız bende sonaxı deneyeyim o zaman. teşekkürler .

Aracınız
Hocam bırak akışına. Ferrari binmiyoruz ya. Boya koruma 300-600 TL, 3 veya 6 ay sonra tekrar boya koruma, yok seramik kaplama 600-1200 TL. Bunlarla zaman ve para harcasanız bile en ufak sürtmede, arabayı park ettikten sonra yanınızdaki arabanın binicileri tarafından dikkatsizce kapı açılarak kapınızı çizme, mantosunun düğmesi ile yanınızdan geçen yayaların çizmewi, sürtme vs derken sizin kolladığınızın inadına başkaları arabaya zarar veriyor. Ben de eskiden dikkat ederdim bu detaylara ama şimdi hiç takmıyorum. Hatta kirlendiğinde önümüzdeki hafta hava yağışlıysa önümüzdeki haftayı da bekliyorum, sonra yıkatıyorum. Daha keyifli biniyorum.

kış aylarında mecburen bende öyle yapıyorum hocam, bugün yıkasan yarın yağmur yağıyor zaten gerek kalmıyor her hafta yıkamaya.

Aracınız
Banada alırsan sonax veya meguiars marka şampuan al diyolar, memnunsanız bende sonaxı deneyeyim o zaman. teşekkürler .

meguiars aslında en iyisi , benim cilalarım torpido temizleme ürünlerim falan meguiars ama şampuanı sonax aldım , memnunum ama bitince meguiars almayı düşünüyoeum. gerçekten ürünleri çok kaliteli.

Geri