Yakıt Değerlerim normal mi?

Arkadaslar araniza katilali 2 hafta oldu.
2015 elegans aracimi galeriden alip 700 km yaptim. Eco acik olarak 6.3 ile yolculugu bitirdim ve cok ii geldi.
Sonra sehir ici degerler icin A degerini sifirladim ve 2 hafta sonunda ki deger 10 ile 11 arasinda goruldu.
Kullanim olarak oldukca sakin kullaniyorum.
Is yerim ile ev arasi 3 km. Ve geneli bu arada yapildi. Acaba 3km gidip motor isinmadigi icin mi bu degerler dusmuyor?

Trust

0
Aracınız
11 ila 13 arası normal değerler özellikle kış aylarında.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Kısa mesafe fazlasiyla etkili galiba.
3 km yerine bu sehir ici kontak kapatmadan 20 km olsa durum degisir galiba

onancc

0
Aracınız
Benim de ev ile iş arası gidiş dönüş 8-9 Km kadar, aynen dediğiniz gibi 11 civarında oluyor ortalama hep. şehrin içinde bile olsa uzun mesafe kullanırsanız çok farkettiğini göreceksiniz, heleki şehirler arası kullanınca 6 larda oluyor. Tabi aracınız daha 700 Km de olduğu için onunda etkisi vardır diye düşünüyorum, benim bildiğim kadarıyla 5000 km den sonra pistonlar yer yapınca falan tüketim azalır derler.

Aracınız
Merhaba Ahmet bey,
Benim Civic 2011 aracim aldigim gunden bu yana 9lt tuketimi gecmedi sehir icinde.
Sorununuzun sebeplerini dusundugumde,

1. Araciniz yeni olmasi, motorunun acilmamis olmasi diye tabir edilen bazi kaynaklarda 10bin km olarak gecen mesafenin yapilmamis olmasi(onancc'nin bahsettigi)
2. Lastik havanizin 32psi altinda olmasi(surtunmeyi artirir)
3.Cabuk hizlanmak, ani donusler ve sert frenleme(sanirim siz bunu yapmiyorsunuz)
4.Dusuk viteste kullanilmasi
5.Sik dur kalklar, sabit hizda gitmemeniz yakit tuketimini etkiler.

Yine kullanma klavuzunda yazdigina gore, aracinizi agir kullanim kosullari altinda kullanmak;

A. Arac 8km'den veya sifirin altindaki sicakliklarda 16 kmden az kullaniliyorsa.
B. 35 dereceyi asan sicakliklarda kullaniliyorsa
C. Uzun sure rolantide birakiliyor veya sik dur kalka neden olan sikisik trafikte kullaniliyorsa.
D Camurlu, tozlu ya da tuzlanmis yollarda kullaniliyorsa aracinizin bazi bakim degerleri kisalacagi gibi yakit tuketimi de artabilir.

Saygilar,

Merhaba Ahmet bey,
Benim Civic 2011 aracim aldigim gunden bu yana 9lt tuketimi gecmedi sehir icinde.
Sorununuzun sebeplerini dusundugumde,

1. Araciniz yeni olmasi, motorunun acilmamis olmasi diye tabir edilen bazi kaynaklarda 10bin km olarak gecen mesafenin yapilmamis olmasi(onancc'nin bahsettigi)
2. Lastik havanizin 32psi altinda olmasi(surtunmeyi artirir)
3.Cabuk hizlanmak, ani donusler ve sert frenleme(sanirim siz bunu yapmiyorsunuz)
4.Dusuk viteste kullanilmasi
5.Sik dur kalklar, sabit hizda gitmemeniz yakit tuketimini etkiler.

Yine kullanma klavuzunda yazdigina gore, aracinizi agir kullanim kosullari altinda kullanmak;

A. Arac 8km'den veya sifirin altindaki sicakliklarda 16 kmden az kullaniliyorsa.
B. 35 dereceyi asan sicakliklarda kullaniliyorsa
C. Uzun sure rolantide birakiliyor veya sik dur kalka neden olan sikisik trafikte kullaniliyorsa.
D Camurlu, tozlu ya da tuzlanmis yollarda kullaniliyorsa aracinizin bazi bakim degerleri kisalacagi gibi yakit tuketimi de artabilir.

Saygilar,
Hocam yorumlariniz icin tesekkurler. Oncelikle arac kullanirken sehir ici oldukca sakin kullanirim. Yavas hizlanir yavas hareket ederim.
Arac 1200 km de daha dediginiz gibi umarim zamanla motor acilir ve yakit duser. Ama benim en buyuk tahminim isim ile ev 3 km. Bu yuzden de motor daha isinmadan varmis oluyorum ki degerler10.00 altina dusmuyor.

Aracınız
Hocam yorumlariniz icin tesekkurler. Oncelikle arac kullanirken sehir ici oldukca sakin kullanirim. Yavas hizlanir yavas hareket ederim.
Arac 1200 km de daha dediginiz gibi umarim zamanla motor acilir ve yakit duser. Ama benim en buyuk tahminim isim ile ev 3 km. Bu yuzden de motor daha isinmadan varmis oluyorum ki degerler10.00 altina dusmuyor.
Hocam yaza belki biraz daha düşer ama kışın bu değerler düşmeyeceksin benim araçta 5500kmde cook değişmiyor bende bir ümit düşer diye 10bin km olmasını bekliyorum;)

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri