Yokuşu çikamadim ?

Evet Arkadaşlar size bir şey danışmak istiyorum.
Bugün annemgile giderken dimdik bir yokuş vardı .Aslında her zaman 2 ci vitesle bazen 1 ci vitesle rahat rahat şoför +1 yolcu 2 kişiyle çıktığım Yokuşu araçta 4 kişi olduğumuz için midir nedir ,Yokuşu çıkmaya başlarken 1 e dusurdum hafif hafif çıkarken birden his kesti daha doğrusu ESP devreye girdi Yokuşun başında kaldim?
Çalıştırıyorum gaz veriyorum gene aynı.
ESP yi devre dışı bıraktım Econ u da kapattım cayır cayır çıktım ama bana bi sorun o acıyı ?
Öldüm öldüm dirildim arkadaşlar ya.
Başına böyle bi olay gelen varmı yada tavsiyesi olan arkadaşlar varsa bekliyorum .
Bu arada araç fb7 2012 manuel beyaz.

Aracınız
Oncelikle gecmis olsun acinizi tahmin edeviliyorum;)

Soylediginiz gibi Econu acik kullandiginiz icin olabilir agirlikta artinca belki zorlamistir. Econ kapaliyken uysal bir kedi acikken arac canavara donusuyor forumda sizin yasadiginiz gibi econun azizligine ugrayan arkadaslar vardi. Econda kelebegi kistigi icin bayir yukari yememis olabilir. Tavsiyem motorun zorlanacagi yerlerde econu kapamaniz. Zaten bayir yukari econu acsanizda yakit tasarruf yapilamazki...

Benim aracta fb7 2015 otomatik dik yokuslardan hep econ kapali ve arac yuklu cikmama ragmen sorunla karsilasmadim. Econ acik denememistim...

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Oncelikle gecmis olsun acinizi tahmin edebiliyorum..

Soylediginiz gibi Econu acik kullandiginiz icin olabilir agirlikta artinca belki zorlamistir. Econ acikken uysal bir kedi kapaliyken arac canavara donusuyor forumda sizin yasadiginiz gibi econun azizligine ugrayan arkadaslar vardi. Econda kelebegi kistigi icin bayir yukari yememis olabilir. Tavsiyem motorun zorlanacagi yerlerde econu kapamaniz. Zaten bayir yukari econu acsanizda yakit tasarruf yapilamazki...

Benim aracta fb7 2015 otomatik dik yokuslardan hep econ kapali ve arac yuklu cikmama ragmen sorunla karsilasmadim. Econ acik denememistim...

Aracınız
4 tane teyze ve ben bayram ziyareti için götürmüştüm..baya dik yokuşta 2 de almadı araç..çok dik yokuşlarda dolu olunca zorlanıyor..

eren53

0
Aracınız
zemin kötüyse araç patinaja düşmüştür vsa devreye girip gazı kesmiştir sizde orda kalmışsınızdır.bozuk zeminli yokuşlarda banada oluyor o yüzden vsa yı kapatıyorum bu durumlarda cayır cayır çıkıyor.bayıldığını düşünüyorsanız da kulakçıktan 1 e alın tırmalaya tırmalaya çıkıyor :)

Çok teşekkür ederim arkadaşlar önerileriniz için olay vsa da ve Econ modda anladigim kadari ile aracımın yabancisi da degili mde insanın başına gelmeden anlasilmiyormus.
Yokusta kalanlara hep kızardım artık kesinlikle on yargı li davranmiyorum?
O değilde şu cikmayan balata kokusuna da sinir oldum ?

Aracınız
Vsa bir kere benide perişan etmişti. Aracı durdurdu. Geride zemin kum oldugu icin kalkamadım geri geri geldim ben hic cıkamadım halbuki daha once kaptırıp cıktıgım bir yerdi. Vsa cok iyi bir ozellik ama bazen sıkıntı olabiliyor.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Vsa ile aynısı bana da oldu. O yokuşa gelince Vsa yı kapatıyorum artık ;)

2012 fb7 ov(lpg) eco elegance

tugi

0
Aracınız
Kayseri de böyle bir olay başıma geldi benmide.. Yokuş çok dik olunca S moduna alıp vitesi 1 e çektim ama nafile yığılıp kaldı hemen sağa çektim ama öyle böyle bir yokuş değildi yani :D dik yokuşlara tırmanırken biraz hızlı olamak şart..

Geri