otomatik vs manuel

Aracınız
otomatik performans olarak manuelden geri duruyor fakat bu direksiyon arkasından da kumanda edilince yine de aynı performansı mı sergiliyor yoksa manuel performansı alınıyor mu o durumda kafamı karıştırdı bu konu biraz:):)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
otomatik performans olarak manuelden geri duruyor fakat bu direksiyon arkasından da kumanda edilince yine de aynı performansı mı sergiliyor yoksa manuel performansı alınıyor mu o durumda kafamı karıştırdı bu konu biraz:):)

Hocam manuelin dişli aralığı farklı olduğu için aynı performansı almanız imkansız :)
Şu gerçeği unutmamak gerekiyor, civicte 10 araçtan 8'i otomatik, kalan ikisi manuel yani civic ve otomatik olmazsa olmaz ikili :)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Aracınız
Hondayı öne cıkaran en onemli özelliklerinden biri otomatik sanzman kalitesi....

Aracınız
valla daha önce otomatik kullanmadık biz de manuel tercih ettik eğer performans aynı olsaydı üzülecektim biraz:) otomatiği ben düşündüm ama babam istemedi nedense tersi olması gerekirken:)

Aracınız
Civic FB7 2012
Benzinli araç yüksek devirde yüksek tork ve güç üretir.

100km/h hızda 5.vites için otomatik yaklaşık değerlere 2000d/d çevirirken manuel 3000d/d çevirir. Böyleyken sırf F1 vites var diye aynı performans beklenmemeli.

Aslında çelişki tabi. Sporcu karakterli tasarım ve kullanıcı kitlesine sahip Honda, sorunsuz otomatiğini konfor ve ekonomi odaklı olarak ayarlamış. Performans için manuel veriliyor ve hakkını da veriyor.

Aracınız
Benzinli araç yüksek devirde yüksek tork ve güç üretir.

100km/h hızda 5.vites için otomatik yaklaşık değerlere 2000d/d çevirirken manuel 3000d/d çevirir. Böyleyken sırf F1 vites var diye aynı performans beklenmemeli.

Aslında çelişki tabi. Sporcu karakterli tasarım ve kullanıcı kitlesine sahip Honda, sorunsuz otomatiğini konfor ve ekonomi odaklı olarak ayarlamış. Performans için manuel veriliyor ve hakkını da veriyor.

Yorum tam oturmuş. Otomatik, performans olarak üzmüyor ama 0-100 hızlanması bi tık geride. Ayda 1 defa gazlıyorsanız otomatik ideal ki o ayda bir gazlamayı da zamanla yaptırmıyor. Ama her ışıkta kalkıyorsanız, rooling tutkunuysanız manuel çok can yakıyor.

Aracınız
Bu yorumlar açıkçası beni mutlu etti ışıkta falan çok nadir Kalkış yapsam da seri bir Kalkış yapacağının güvenini almak güzel duygu?

Geri