Etiketlenen yelerin listesi

Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gsteriliyor
    Rtbe krmmrt - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    20.Nisan.2016
    Aracnz
    Civic FD6 2011
    Ad geen
    21 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Fd6 supap ayar sonras yakt tketimi

Herkese selamlar. Daha nce farkl konularda nedenini aratrmtm ama yakttaki artn sebibini bulamamtm. Supap ayarndan sonra deiim var gibi. lgilenen arkadalar iin fikir olur belki.

Aracm 2011 otomatik elegance 71.000 km. Lpg bakmndan sonra yakt tketimi baya ykselmiti. 17-18 kurulardan 28-33 kurulara ykseldi ki 300 kmyi gren depo 250 kmyi geemiyordu. Baya da dengesizdi. Sonunda frsat bulup Honda masters a gittim. Durumun supap ayar ile ilgili olduuna karar verip kapa at usta. Anca supaplar ok sk dedi. Ben teknik detay bilmiyorum ama ne sk ne de gevek olmalym. Ayarladlar sonu olarak.
    Bujilere de bakt. Orjinal bujiler temiz duruyormu.
    Bakmdan nceki son hesaplama 0.28 kuru idi. Ayar sonras bugn 100km de depoyu doldurdum. ehir ii youn ve akc trafik kark yaptm 100 kmyi. 8.03 lt gaz ald. Hesaba gre 0.19 lu bir tketim var. Devam nasl olcak bakalm.

Ek olarak bir sorum var. Ara durmaya yakn yavalarken rolantiye dyor sanrm. Vitesten rolantiye derken hafif bir silkeleme hissediyorum. ne doru bir ksrme deil. Motor hafif sarsyor gibi. Vites geilerinde bir ey yok. Sadece durma noktasna gelirken yapyor bunu. Fikriniz varsa paylarsanz sevinirim.

LG-D855 cihazmdan Tapatalk kullanlarak gnderildi

Rtbe Birol1 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.Aralk.2016
    Ad geen
    2 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu
    Merhabalar bu konuda bende bilgi almak istiyorum. 1 ay nce 2011 premium satn aldm. Benzin yakt tketimi yol bilgisyarnda 11-12 lt lerde gsteriyor bazen 13 e de kyor. Bir depo 200 tl ye doluyor 300 km yol gidiyorum stanbul ehir ii. Bu sizce normal mi yoksa subap ayar m gerekli?

D6503 cihazndan [Linkleri ve resimleri grebilmek iin ] kullanlarak gnderildi.

Rtbe etin - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    08.Ekim.2016
    Aracnz
    Civic FD6 2007
    Ad geen
    16 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu
    Alnt krmmrt Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Herkese selamlar. Daha nce farkl konularda nedenini aratrmtm ama yakttaki artn sebibini bulamamtm. Supap ayarndan sonra deiim var gibi. lgilenen arkadalar iin fikir olur belki.

Aracm 2011 otomatik elegance 71.000 km. Lpg bakmndan sonra yakt tketimi baya ykselmiti. 17-18 kurulardan 28-33 kurulara ykseldi ki 300 kmyi gren depo 250 kmyi geemiyordu. Baya da dengesizdi. Sonunda frsat bulup Honda masters a gittim. Durumun supap ayar ile ilgili olduuna karar verip kapa at usta. Anca supaplar ok sk dedi. Ben teknik detay bilmiyorum ama ne sk ne de gevek olmalym. Ayarladlar sonu olarak.
    Bujilere de bakt. Orjinal bujiler temiz duruyormu.
    Bakmdan nceki son hesaplama 0.28 kuru idi. Ayar sonras bugn 100km de depoyu doldurdum. ehir ii youn ve akc trafik kark yaptm 100 kmyi. 8.03 lt gaz ald. Hesaba gre 0.19 lu bir tketim var. Devam nasl olcak bakalm.

Ek olarak bir sorum var. Ara durmaya yakn yavalarken rolantiye dyor sanrm. Vitesten rolantiye derken hafif bir silkeleme hissediyorum. ne doru bir ksrme deil. Motor hafif sarsyor gibi. Vites geilerinde bir ey yok. Sadece durma noktasna gelirken yapyor bunu. Fikriniz varsa paylarsanz sevinirim.

LG-D855 cihazmdan Tapatalk kullanlarak gnderildi
    Dururkenki hafif silkilme vitesi 1 e almasndan naslki ykseltirken hissedebiliyosun vites dndede hissetmenden kaynakl bende dururken biey oluyo diyodum sonra dikkat etttimki ara vitesi 1 e alyoki gaza basar basmaz git diye

SM-E500H cihazndan [Linkleri ve resimleri grebilmek iin ] kullanlarak gnderildi.

Rtbe etin - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    08.Ekim.2016
    Aracnz
    Civic FD6 2007
    Ad geen
    16 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu
    Sizin vitesten rolantiye derken dediinizde sanki vitesten boa geerken demek istediginiz anlalyor ki yle bieyde otomatikte olmaz. yani siz durmak istediniz diye vitesi boa alp durmanz beklemez devaml vites drr en son durma noktasndada 1 e alr .hissettiginiz kesin bu

SM-E500H cihazndan [Linkleri ve resimleri grebilmek iin ] kullanlarak gnderildi.