Seramik kaplama Yapılan araca Exper yapılır mı

Aracınız
Arkadaşlar merhaba. Bir ardakaşıma civic alacağız inşallah. Ancak satan kişi 15 gün önce araca serviste seramik kaplama yaptırdığını söylüyor. Bende birkaç yerde okudum. Seramik kaplama ve araç plastidip kaplama yapılan otolara boya ve değişen experi yapılmıyormuş. Bu konuda bilgisi olan varsa bilgilerinizi bekliyorum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Şerif

0
Değişen belli olurda boya dediğiniz gibi olmayabilir çünkü boya ölçen cihaz milimlik diğerler ölçüyor seramik kaplama da bi tabaka oluşturduğu için engel olabilir. (Not: siz yinede test yapan yerelere sorun)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar merhaba. Bir ardakaşıma civic alacağız inşallah. Ancak satan kişi 15 gün önce araca serviste seramik kaplama yaptırdığını söylüyor. Bende birkaç yerde okudum. Seramik kaplama ve araç plastidip kaplama yapılan otolara boya ve değişen experi yapılmıyormuş. Bu konuda bilgisi olan varsa bilgilerinizi bekliyorum

Hocam plastidipin kalınlığı yüksek olduğu için doğru sonuç alınamaz.
Seramik kapla için aynı şey geçerli değil, seramik kaplama kalınlığı 2 mikron seviyelerinde olduğu için boya kalınlığını etkilemez.
Şöyle bir yazı buldum,

[h=2]Seramik kaplama yaptırdıktan sonra boya ölçümü yaptırdığımda sorun çıkar mı ?[/h][FONT=&quot]Seramik kaplama uygulandığı yüzeyde 0.4 ile 2 mikron arasında bir katman oluşturur. Aracınızın bir noktasında yapılan ölçüm ile başka bir noktasında yapılan ölçümün aynı sonucu vermesi mümkün değildir. Fabrikasyon boyalı araçtan örnek vermek gerekirse kaputun sağ tarafı 162 mikron değerde ise sol tarafı 156 mikron seviyelerinde çıkabilir. Yani seramik koruma uygulandıktan sonra yapılan boya işlemlerinde 163 ve 157 mikron gibi değerler çıkacaktır. Bu da seramik koruma uygulanmış araçta yapılan boya ölçümünden sonra herhangi bir problem olması pek mümkün gözükmemektedir. (Kaynak : heroicdetailing.com)[/FONT]

Geri