Açık hava filtresi stop etme sorunu

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Arkadaşlar merhaba malum bizim fd6 larin simota filtre kitleri çok pahalı bende sanayide yakın bir arkadasimla aynı filtrenin orjinalini yaptık sensor yuvalı şekilde ölçüler birebir aynı
fb71c39af808b4fc5776b8565625b294.jpg

eca4fded8b4598240046d109f8d5eb3f.jpg

Sorun filtreden sonra başladı aracım otomatik kalkış esnasında gaza hafif basarsanız aptallasip stop ediyor. Sert kalkışta sorun yok. Benim tespitim hava filtredisinden eskisine gore daha fazla hava cektigi yinundeydi.Neyse lpg ayarina goturdum aracı 1000 ve 2000 devirdeki yakıtın yoğunluğu arttirdilar
Biraz düzelir gibi oldu ama sonuç alamadım.ondan sonra neredeyse her gün ayara gittim duzeltemediler.benimde moralim bozuldu orjinal filtreyi taktim. Fakat bu sefer aşırı yakmaya başladı yine ayara gittim şimdide arıza lambam yaniyor. Kendime mi kizayim adamların bi halti beceremedigine mi yanayım bilemedim.açık hava filtresi kullanipta bu tarz sorun yaşayan ve çözen varmı?

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
hocam konu hakkında bilgim yok ama honda servisinde arkadaşım var. Hava filtrrsi düşündüm bende. bana kesinlikle önermedi. Onu yapacağına git egzoz tak dedi. Direk zarar karı olmaz dedi. Onun söylemiyle ben vazgeçtim. Seninde bilgin olsun kardeş tavsiyem hiç motoruna zarar verme. Kullanan çok arkadaş vardır ve sorun yaşamayan da vardır ama bence kullanma derim.

Aracınız
Yaklaşık 1 senedir kullanıyorum. Uzun yolda ve şehir içi sakin kullanımda yakıtta bişe düşme oldu.

Üzülerek söylüyorum ama...
Fiyat pahalı diye kaçtınız sonuç bu....

Fb7 aracıma simota cb2-111 kullanıyorum. Taktırdığımdan bu yana bir kere bile arıza lambası yakmadı.
Sadece bazen çok sıkıştırınca lpg yetmiyor benzine geçiyor lpg sistemi.

Serviste takıldığında usta bi gezdi geldi. Havaya göre yakıt az geliyor dedi lpg için. Lpg ayarını yükseltti. Ondan bu yana bir daha girmedim servise veya başka birşeye çok şükür.

18.000 km oldu sıkıntı yok.

Maf sensörü ile alakalı bir sıkıntı vardır diye düşünüyorum. Yeri veya açısı.. Veya maf sensörü bozuk. Obd ile verilen hata koduna bakma imkanınız var mı?

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Aslında yaptığımız borudan değilde iyi bir LPG ustası bulamamaktan dolayı sıkıntımız. Maf sensor konumu ve ölçülerinde hata yok.cumartesi başka bir LPG bayine gideceğim. Obd cihazım yok ama ayara gittiğim zaman baktiracagim muhtemel arıza lambası fakir karışımdan yanıyor

Lenovo B6000-F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Zaten bu LPG ayarı yapamayan firmalar yüzünden kendi kablomu alıp şu ayar işine girip birşeyler yapasim var yakın zamanda adamlara bi ayar yaptırmak için kırk takla atıyoruz olmaz öyle değip çıkıyorlar işin içinden

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Bana da öyle gibi geldi. Fakir karışımdan olabilir. Benzinde sıkıntı yok değil mi?

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Benzinde denemeden soktum filtreyi cumartesi burda başka bir bayide derdimi anlatmaya çalışacağım bakalım sonuç ne olacak

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Ayara gitmeden takar denerim. Eski aracın accent erada aynı ayarla hem orijinal filtreyi hemde açık hava filtresini kullanabiliyordu m. Her ikisininde aynı performans da kullanabilecek şekilde bir ayar yaptirmam lazım. Yeri geldiğinde orijinali takip sorunsuz kullanabilmeliyim

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Ucuza kaçmak en başta hatanız olmuş. Bu tarz ürünlerde orijinal sistem kullanmak uzun vadede daha avantajlı. Bu tarz ürünleri araca uydurana kadar da yok o gaz ayarı yok bu derken cebinizden epey bir para çıkıyor. Sizin borunun çapı küçük görünüyor. Bir de borunun ucunun baktığı yer motora çok yakın, yalıtmanız lazım sıcak hava da etkiliyor olabilir. Ben 3 yıldır açık hava kullanıyorum yaklaşık 35bin km oldu çok memnunum. Orijinal sistem kullanmanız sizin faydanıza.

Geri