Sol emniyet kemeri ses yapan yer.

Çözüm

Arkadaşlar yuvarlak içine aldığım yerler ses yapıyor, toplam ön ve arkalar olmak üzere 4 tane bunlardan, kapıyı açtığınızda bu kısımın içine bakın bir yada iki tane vida göreceksiniz , bunları çıkıyorsunuz, sonra yukarıda doğru itiyorsunuz ( yaklaşık 1 - 1,5 cm civarı ) sonra kendinize çekiyorsunuz çıkıyor, komple çımıyor alt kısmı sabit kalıyor, kırtasiyeden slikonlu çift taraflı bant alırsınız, aradaki kısımlara dışarı taşmayacak şekilde iyice kaplarsınız, bant kuvvetli olduğundan bir kere kapadınızmı sökmek zor oluyor. Ön kısımlar kolay, burada dikkat edilmesi gereken yer arka taraflar çünkü arka kapılarda arada kapı fitili var, sökme işlemi aynı ön kapılar gibi ama kapamadan önce araya fitili sökmeden önceki...
Aracınız
Hocam,kol dayama gıcırtısı için nereye vazelin sürdünüz?Gerçekten işe yarıyorsa bende yapayım çünkü sinir ediyor :)
Mandala, temas edebilecek yerlere el kremi Sürdüm ben. Mis gibi oldu kol dayama. Sıra buna geldi bakalım. Buna da orjinal bir şekilde ayarlama çekeceğiz....

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sketen

0
Aracınız
Hepsini denemek lazım tabiiki. Tecrübesi olan varsa bizim iii bi çözsün ya :) öneri kabul edilir

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

-Orta kolçağın sesini hallettim. Kaldırdım o ön plastiğini, güzelce sıvı gres sürdüm. Hatta bileşim yerlerinide elimin ulaştığı kadar yağladım. Şuan sesin büyük kısmı kesildi. Sadece kolçağın sürgü kısmı içten ses yapıyor. Orayada genel yağlayıcı wd40 vb. sıktım. Azaldı sesi.

Emliyet kemeri sesine daha bakamadım. Sunroof ve kapı içlerinide yağlamak lazım bir ara:D

Serviste arkadas oldugu gibi soktu, kemer baglanti aparati set halinde, mudahale edilecek gibi degil. Sonuc olarak bir sey yapilamiyor dediler. Tabii kesinlikle cozulemez diyemeyiz

Sent from my iPhone using Tapatalk

Geri