Civic FB7 Civic Fb7 Eco Anlık Tekleme Sorunu...

Arkadaşlar merhaba. 2013 Civic Eco Otomatik sahibiyim. FDH de de bu konudan bahsedildi fakat çözümü konusunda elle tutulur bir yanıt bulamadım. Ben de burada sormak istedim.

Sıkıntım şu; araç ile düz yolda lpg de iken, özellikle 50-60 km hız aralığında, yavaşlayıp hafif gaza dokunduğumda bir miktar geri atıyor hissi oluyor. Her zaman olmuyor bu durum.

Bu durum hakkında bilgisi olan var mı?

Ayrıca çözümü konusunda bilgisi olan var mı?

Yanıtlarınızı bekliyorum.

İyi forumlar...

Çözüm
Çorum özençlerde sorunum çözüldü arkadaşlar. Mehmet Özenç ustam sağolsun kendisi işinde uzman ve oldukça misafirperver davrandı. Araçta fiziksel kontroller yapıldıktan sonra ileri düzeyde bir yol ayarı ile sorun çözüldü, sonrasında 300 km uzun yol ve şehiriçi karışık yol yaptım, tekleme, sarsıntı vs hiçbirşey kalmadığını gördüm, extradan vites geçişleri ve gazdan ayağımızı çektiğimiz cut off durumları da daha bi yumuşadı gözlemime göre.

Çözümle ilgili bilmemiz gereken ilk nokta; eco modellerde manifolt delikleri benzin enjektör girişlerine oldukça uzak geride bir noktadan bırakılmış. Bu ciddi bir gecikmeye neden oluyor. Brc'nin enjektörleri pistonlu yapıda, hortum uzunluklarını tolere edebiliyor ama manifolda gaz girişi yapılan nokta...

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Araçta prins silverline var. Peşin 2100 tl ye taktırdım.
Ünlü olan vsi kitini usta gerek görmedi . Zira 1800 cc den yukarıdaki motorlara tavsiye ediyorlar. Tek farkı khein enjektör ( Hondanın benzin enjektör markası) yerine aynı fabrika da prins için enjektör takmalarıdır.

Arabada sadece 1 defa tekleme oldu oda benzinden lpg ye gecerken onuda usta halletti. Bir daha olmadı çok şükür. 1500-2000 devir arası tekleme hiç olmadı.. Zira gaz pedalına hergün köklüyorum.

Sadece 1-2 vitese geçerken gaza az basarsanız ve çok minik bir silkeleme var . Normal gaza bastığınızda hiç birşey yok. Vites geçişinden dolayı.Zira başka bi yerde vites geçisini hissetemezsiniz.

BRC Honda kiti diye 3000tl fark odedik bi de :( en temizi eco olmayandan alip prins taktirmakmis demekki. Hem daha ucuza hemde silkelemesiz civicimiz olurdu :(

Aracınız
BRC Honda kiti diye 3000tl fark odedik bi de :( en temizi eco olmayandan alip prins taktirmakmis demekki. Hem daha ucuza hemde silkelemesiz civicimiz olurdu :(

Usta farkı çok. Normalde ece otogaz 3 saatte teslim edecekti. Ben baştan savma olur diye yaptırmadım. Prins taktırdığım yerde sabahtan aksama kadar uğraştık. Zira 2 saatte depo girişine lpg agzı montajına uğraştık.

Taktıracak olan arkadaşlar emme manifoltunun dibinden gaz enjektörü borusunu taktırsın . Enjektör ile emme manifolt arasındaki boru 5 cm yi geçmesin. Filtre ile regülatör hortumunu da kısa olmasına dikkat etsinler..

Hakan Uzun

0
Yönetici
Usta farkı çok. Normalde ece otogaz 3 saatte teslim edecekti. Ben baştan savma olur diye yaptırmadım. Prins taktırdığım yerde sabahtan aksama kadar uğraştık. Zira 2 saatte depo girişine lpg agzı montajına uğraştık.

Taktıracak olan arkadaşlar emme manifoltunun dibinden gaz enjektörü borusunu taktırsın . Enjektör ile emme manifolt arasındaki boru 5 cm yi geçmesin. Filtre ile regülatör hortumunu da kısa olmasına dikkat etsinler..

Hocam montaj usta cok onemli zira, [MENTION=239]yokyere[/MENTION] ahmet arkadasa izmit derince fs otogazda brc taktirdik 1,5 saat surdu ve dolum yeri benzin kapaginin ordan..

Enjektor emme manifold arasi 5cm olsun demissiniz; kesinlikle katiliyorum fakat,

Eco olan civiclerde emme manifold zaten delik Kor tapali geliyor ama buda 5cm degil 17 cm olarak honda brc ise enjektorleri buraya bagliyor...zaten bahsedilen teklemenin ana nedeni bu

Eco olmayanlarda ise enjektorler direk pipo sistemi ile benzin enjektorlerinin bulundugu yerden dogrudan yanma odasina yapiliyorki pipo brc nin patentindedir..

Ama brc ustalari bile yanma odasina en yakin olan yerden yani sizinki gibi emme manifold yanma odasi arasi mesafinin cok dibinden 5cm gibi mesafeden delinip mobtajlanan her arabada daha iyi verim alindigi brc takan ustalardan bizzat duydum..

Sonuc: siz sanslisiniz prins bu konuda zaten kalite sizinkide isabet olmus.. Sizin arabanizin teklememe sebebi de budur.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ece otogaz 1 numaradır. Konya dışından gelenler burda benim tavsiye ettiğim insanlardır hocam. Ben Ece otogaz da Brc taktırdım ilk başta silkeledi sonra ayarla çözdüler. Aracım eco değil.
Dr elektronigi bi yerden hatırlıyorum sanki. Dukkaninizin ismi mi?

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Dr elektronigi bi yerden hatırlıyorum sanki. Dukkaninizin ismi mi?

Hatırlayamassın .LPG sektöründe değilim. Niyetim firmayı kötülemek değildir. 3 saatte teslim edecek işle 10 saatte teslim edilecek işcilik arasında dağlar kadar fark olur. Şuanki bütün firmalar en kısa zamanda bitirmeye çalışıyorlar . Bu normal birşey.

Benim taktırdığım firma aksama kadar bana saydırmış olabilir. [;)] Benim sayemde yeni simit tank ögrendi. BRC nin simit tankları eni 180 mmdir diğer markalarınki 200 mm . Sıfr bu yüzden vazgeçmiştim taktırmaktan . Usta telefon açtı. Farklı bir simit tank buldu onu taktık. Bunu istememin sebebi döşeme 2 cm yüksekte kalacaktı.

Hatırlayamassın .LPG sektöründe değilim. Niyetim firmayı kötülemek değildir. 3 saatte teslim edecek işle 10 saatte teslim edilecek işcilik arasında dağlar kadar fark olur. Şuanki bütün firmalar en kısa zamanda bitirmeye çalışıyorlar . Bu normal birşey.

Benim taktırdığım firma aksama kadar bana saydırmış olabilir. [;)] Benim sayemde yeni simit tank ögrendi. BRC nin simit tankları eni 180 mmdir diğer markalarınki 200 mm . Sıfr bu yüzden vazgeçmiştim taktırmaktan . Usta telefon açtı. Farklı bir simit tank buldu onu taktık. Bunu istememin sebebi döşeme 2 cm yüksekte kalacaktı.
Ben memnunum allaha şükür sorunum yok. Simit tank dusunmedigim için araştırmadım. İnce uzun taktırdım.

semih

0
Aracınız
2015 civic otomatik eco aldık teklemeyi yakıt kötüdür dedim geçtim ta ki forumu okuyana kadar psikolojim bozuluyor s mod econ kapalı kullanıp rahatlıyorum. gönlüm mazda 3 de kaldı. mantık evliliği yapıp 74000 ne civic aldık hadi hayırlısı haftaya malatya honda servisine götürecem inşallah

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
2015 civic otomatik eco aldık teklemeyi yakıt kötüdür dedim geçtim ta ki forumu okuyana kadar psikolojim bozuluyor s mod econ kapalı kullanıp rahatlıyorum. gönlüm mazda 3 de kaldı. mantık evliliği yapıp 74000 ne civic aldık hadi hayırlısı haftaya malatya honda servisine götürecem inşallah

Mazda 3 ler cok guzel ama turkiyede oturmamis bayi agi ve 6aylik bakim periyodu nedeni ile kullanip hevesini alan direk satisa cikariyor...

semih

0
Aracınız
Tekleme problemini bugün malatya honda servis ile görüştüm lpg li lerde olur öyle dedi normalmiş motorun çalışma prensibi ile ilgili birşeymişşşş. gözümüz aydın arkadaşlar cumartesi servise gittiğimde bakalım ne olacak

Hakan Uzun

0
Yönetici
Tekleme problemini bugün malatya honda servis ile görüştüm lpg li lerde olur öyle dedi normalmiş motorun çalışma prensibi ile ilgili birşeymişşşş. gözümüz aydın arkadaşlar cumartesi servise gittiğimde bakalım ne olacak

Sent from my iPhone using Tapatalk

Geri