Rölanti ve tekleme sorunu

Aracınız
9332764501ef2fbf0fd93ac48bcfe88e.jpg

Rolantim normalde durması gerekenden biraz daha aşağıda duruyor buda dururken hafif sarsıntı olmasına sebeb oluyor lpg cilerde bunu görünce subab ayarı bozuk deyip baştan saviyorlar. Çok sukur rolantinın dusuk olmasından ve bazen ayağımı gazdan cekyigimdeki hafif tekleme sarsıntıdan başka bir durum yok. Bu durumları onemsemeliyim resim lpg deyken çekildi benzinde de aynı rolantiyi otomatik ayarladığını biliyorum [MENTION=194]Can[/MENTION] [MENTION=3]NoFeaR[/MENTION] [MENTION=1334]battalgazi[/MENTION]
d0245c1ee6e6a77368d8a9db62430174.jpg

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FD6 2008
hocam ben ıkı aracıma kendim lpg taktırdım ikisindede devirle ilişkili problemler yaşadım,ışıklara gelirken aracı boşa aldığımda devirin aşağı inip geri olması gereken yere gelmesi,ışıkta beklerken aracın devir saatin bir tık aşağı inip titreme yapması vs iki hondada lpg den sonra oldu diğer kullandığım hondalardada bu sorun var dı subap ayarı istediğinde daha fazla titreme oluyor fakat ilaç olmuyor,ayrıca titreme devir düşmesinden kaynaklanıyor klimayı açınca devir bir tık artınca titreme gidiyor lpgnin yanmasıyla yada montajda motora yapılan delme işlemi hondaları bu şekilde etkiliyor sanırım ,bir zararı olmuyor ama keşke böyle birşey olmasa lpg ciler montajdan sonra ne sorun çıksa subap ayarına bahane buluyor geçmezse buji ondan sonra bobin diye devam eder ama tam analamıyla geçmiyor
Araç çok titriyor ses yapıyorsa sağ üst motor takozunuza bir bakın metal kısmı lastik kısmına değmeye başlamıştır o da vibrasyon yaptırıyordur.

Aracınız
Civic FB7 2012
Arkadaşlar merhabalar foruma yeni katıldım. Sizlerin tecrübelerinden faydalanmak istiyorum. FB7 2012 VTEC otomotiv aracımın gaz, yağ, hava filtresini değiştirirdim. Lpg brc. Usta dedik hocam aracın biraz daha az yakmasını istermisin dedi bende neden olmasın dedim. Sonra benzinden lpg ye geçiş motor sıcaklıklarını düşürdü. Devamında da hiç olmayan rölanti sorunu yaşamaya başladım aracın motoru soğuk olduğunda kırmızı ışıklarda dururken araç titriyor sanki stop yapacak gibi oluyor. Hatta bir seferinde stop etti otomotiv araçın ilk defa stop ettiğini gördüm. Sonra tekrar gittim lpg ustasına şikayetlerimi söyledim. Geçiş sıcaklıklarını yükseltti ama sorun çözülmedi. Sonra başka bir ustaya gittim oda hocam aracı benzinde 200-300 km uzun yolda kullan sonra getir dedi. Uzun yolu yaptım götürdüm. Son olarak usta dedi ki hocam bu arac benzinde stabil çalışmıyor bu yüzdende lpg ayarı düzgün yapılmaz. Arkadaşlar otomatik araç benzinde ve lpg de motor soğukken kırmızı ışıklarda titreme yapıyor stop edecek gibi oluyor. Aynı durumu yaşayan var mı?

Aracınız
Keşke ellettirmeseydiniz, subap boslugu kontrolu yapilmali onun içinde motorun 24 saat beklemis olmasi lazim. LPG beynini de bozar soğuk motorda kullanım . Bir daha o goturdugunuz yere gitmeyin. Bunlar hepsi zincirleme masraf demek. Gecmezse benzinde gazlaya gazlaya bagirta bagitlrta gidin yani düşük vites düşük hız değil tabiki.. Yuksek hız yüksek vites

-Subap Ayari,
-LPG kalibrasyonu(BRC de ayar istemiyor)
-Boğaz kelebegi temizligi
-Bayat Benzin (uzun süre depolanmış)
-AFR(Hava Akilismetre Kontrolü)
-Eskimis Bujiler ya da atesleme bobinleri.

Sirasiyla kontrol ettirin,tahminim ani ısı değişimlerinden Emme tarafindaki valfler gevsedi.

LPG depoda sıvı halde bulunur bunu gaz haline cevirmek için sicaklik lazim bunuda motor sogutma suyundan beslenir yani antifirizin en az 30° C olması lazim sıvı halden gaz fazına geçmesi için.

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2008
Arkadaşlar merhabalar foruma yeni katıldım. Sizlerin tecrübelerinden faydalanmak istiyorum. FB7 2012 VTEC otomotiv aracımın gaz, yağ, hava filtresini değiştirirdim. Lpg brc. Usta dedik hocam aracın biraz daha az yakmasını istermisin dedi bende neden olmasın dedim. Sonra benzinden lpg ye geçiş motor sıcaklıklarını düşürdü. Devamında da hiç olmayan rölanti sorunu yaşamaya başladım aracın motoru soğuk olduğunda kırmızı ışıklarda dururken araç titriyor sanki stop yapacak gibi oluyor. Hatta bir seferinde stop etti otomotiv araçın ilk defa stop ettiğini gördüm. Sonra tekrar gittim lpg ustasına şikayetlerimi söyledim. Geçiş sıcaklıklarını yükseltti ama sorun çözülmedi. Sonra başka bir ustaya gittim oda hocam aracı benzinde 200-300 km uzun yolda kullan sonra getir dedi. Uzun yolu yaptım götürdüm. Son olarak usta dedi ki hocam bu arac benzinde stabil çalışmıyor bu yüzdende lpg ayarı düzgün yapılmaz. Arkadaşlar otomatik araç benzinde ve lpg de motor soğukken kırmızı ışıklarda titreme yapıyor stop edecek gibi oluyor. Aynı durumu yaşayan var mı?
Motor yağı desiminde kaç litre koydular motor yağını. Birde hangi yağı kullandın

Redmi S2 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Keşke ellettirmeseydiniz, subap boslugu kontrolu yapilmali onun içinde motorun 24 saat beklemis olmasi lazim. LPG beynini de bozar soğuk motorda kullanım . Bir daha o goturdugunuz yere gitmeyin. Bunlar hepsi zincirleme masraf demek. Gecmezse benzinde gazlaya gazlaya bagirta bagitlrta gidin yani düşük vites düşük hız değil tabiki.. Yuksek hız yüksek vites

-Subap Ayari,

Sirasiyla kontrol ettirin,tahminim ani ısı değişimlerinden Emme tarafindaki valfler gevsedi.

LPG depoda sıvı halde bulunur bunu gaz haline cevirmek için sicaklik lazim bunuda motor sogutma suyundan beslenir yani antifirizin en az 30° C olması lazim sıvı halden gaz fazına geçmesi için.

Merhaba akif bey benim bi sorunum yok ama bayat benzin demissiniz ben hep fule yakin depoyla gezerim her ay ilave ederim acaba depoda bekleyen benzin sıkıntı yaşatır mı araç lpg li

fd6 2008
fb7 2012

Aracınız
Civic FB7 2012

-Subap Ayari,

Oldu birkere Bi hata yaptık :(
Teşekkürler hocam.

Aracınız
Merhaba akif bey benim bi sorunum yok ama bayat benzin demissiniz ben hep fule yakin depoyla gezerim her ay ilave ederim acaba depoda bekleyen benzin sıkıntı yaşatır mı araç lpg li

fd6 2008
fb7 2012
Hayir ,bişey olmaz o şekilde. Oktani düşen benzin istenmeyen vuruntulara yani istenmeyen anda yanan benzin motora zarar verir ondan yazdım sıcak havalarda benzin daha çabuk bugarlasir fule yakın gezmek iyidir.

Geri