Sol kapı aralığı

Aracınız
Merhaba Arkadaşlar,

2015 elegance araç c.tesi 1.000 km bakımına gidecek. İlk kullanmaya başladığımda özellikle yağmurlu günlerde şoför tarafındaki kapıdan rahatsız edici ses geliyordu ki halen devam ediyor. İlk kullandığımda acaba cam falan mı açık diye camları kontrol ediyordum o derece yani. Servisi aradım 1.000 km bakımına gelince bakarız dedi. Merkezlerini aradım klasik yalıtım cevabını aldım. Sonra kapıyı detaylı incelediğimde ve diğer kapıyla karşılaştırdığımda kapı kapalıyken kapı alt tarafın aynı hizada olmadığını ayrıca üst kısmında aralık olduğunu fark ettim, hatta yağmurda kapı içi kısmına resmen yağmur yağdığını gördüm. Merkezi aradım normal olduğunu bazen standart olmadığını serviste müdahale etmeden basit bir şekilde düzeltileceğini söylediler. Sizce basite alayım mı yoksa serviste ortalığı ayağa kaldırayım mı. İçimden nasıl sıfır araba veriyorsunuz deyip servisi dağıtasım geliyor ne dersiniz? Merkeze söyledim bu kadar para veriyoruz bana normal ayağı yapmayın dedim. Ne dersiniz...

Trust

0
Aracınız
Aynen üstad kendimi yarına hazırlıyorum. Sizce bu kapı aralığı sıfır araç için normal midir?
Bunlar fabrikada montaj sırasında olan normal hatalar giderile bilir tür yani.
Bizde üretim yapıyoruz bizdede üretim kaynaklı ürünlerde sıkıntı çıkabiliyor.

Ama ciddi anlamda son Kalite kontrolcu arkadaşlar bulunmakta onlardan kaçarsa arada bir sorun olabilir.

Daha önce de aldığımız bir civic de sol hava kanalı hava vermiyordu bizede kontrol edilmeden verilmiş idi ciddi uslubunda kırmadan aşşagladim bir dahaki servise gelişinizde sizin garantiniz olur.

Aracınız
Bunlar fabrikada montaj sırasında olan normal hatalar giderile bilir tür yani.
Bizde üretim yapıyoruz bizdede üretim kaynaklı ürünlerde sıkıntı çıkabiliyor.

Ama ciddi anlamda son Kalite kontrolcu arkadaşlar bulunmakta onlardan kaçarsa arada bir sorun olabilir.

Daha önce de aldığımız bir civic de sol hava kanalı hava vermiyordu bizede kontrol edilmeden verilmiş idi ciddi uslubunda kırmadan aşşagladim bir dahaki servise gelişinizde sizin garantiniz olur.

Teşekkür ederim. Bende yarın gerekeni söyleyeceğim. Bu arada size yazarken araç içerisindeydim farlar kapansın diye aracı stop ettim. Araçtan çıkarken kapıyı açınca alarm çalmaya başladı :) Klavuzda alarmdan bahsediyordu ama saçma bir kullanma klavuzu olduğu için ( Tüm modellerde bulunmuyor) pek dikkate almamıştım açıkçası :)

Aracınız
Evet arkadaşlar Cumartesi servise gittim. Servis müdürü aldı eline servis formunu 1.000 km bakımı 1 saat sürer buyurun oturun dedi. Dedim sen bir gel kardeşim Honda da veya sizde son kontrol elemanınız yok mu? deyince afalladı. Bu kapı aralığı nasıl oluyorda sıfır araçta oluyor diye ufak tefek azarlardan sonra inceledi önce birşey yok demeye çalıştı ama diğer kapıyla karşılaştırınca farkı anladı. Hatta içeriye giren su damlalarınıda gözüne soktum. Sonra başka sıfır bir araç vardı serviste sanırım yeni müşteriye hazırlanıyordu o aracada bakalım dedi tabi bakalım dedim ve şaşırtıcı ama o araçta da aynı problem vardı. Müdür şaşkın bir şekilde hemen bakalım dedi. Neyse araç bakımdan çıktı baktım halletmişler eve geldim bu sefer aynı tarafın arka kapısında aralık fark ettim ama çok ufak bir fark. Şimdi Honda da kaydım var perşembe oluşturmuştum haber bekliyorum hatta perşembe günkü görüşmemde merkezine gelip araştırılsın talebinde bulunmuştum. Bugün geri dönüşlerini bekliyorum bugün dönmezlerse yarın tekrar arayacağım ve ayıplı mal olayından bahsedeceğim bakalım ne olacak ama öncelikli amacım merkezlerinde aracın incelenmesi. Biraz uzun oldu hatta özet geçmeye çalıştım durum bu.Gelişme olursa sizlerle paylaşacağım.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=2153]alpi1907[/MENTION]

Hocam muhtemelen kapı ayarlarını düzeltiyorlar merkezden sonuç çıkacağını pek zannetmiyorum.

Geri