Yeni Kasa Honda Civic Şikayetleri

FB7 kasa sahibi arkadaşlar aracınızla ilgili şikayetleriniz nelerdir? Kendi aracımdan bahsetmek gerekirse

1. Direksiyonu düşük ve yüksek hızda gerekli yumuşaklığı ve sertliği sağlamıyor. Bu nedenle güven vermiyor.
2. Alt devri ölü bir araç. Bu sorunun başında eski nesil tork konvertörlü şanzıman gelmekte, aracın performansını çok ama çok törpülüyor. Honda keşke Cvt ile yoluna devam etse veya çift kavrama şanzımana geçse..

Sonuç: Genel olarak aracımdan çok memnunum. Göstergeleri ve donanımı herşeyin üstünü örtüyor(En azından benim için öyle). Umarım uzun yolda yormaz. 1 ay sonra bunu da öğreneceğim :driver:

Cam filmi var mı sizde acaba cam filmi takılırken mi oluyor.
Zannedersem herkeste var bu problem fakat bir şekilde insanlar arabanın etrafını tavaf edip temizleyip yoluna devam ediyor.

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

evet cam filmi var.

Aracınız

Merhaba

Özellikle sabah ve geceleri oluşan camlardaki su buharı;
kullandığım diğer arabalarda camı açıp kapatınca silinir.
Fakat 2014 model civic elegance aracımda bu olmuyor.
Bu durum sizlerdede böylemidir.
Yardımlarınızı rica ederim.

Bendede böyle bu aracı üreten kişileri çok merak ediyorum, fiğer firmalar salaktı fitil koyuyolar servise dedim bunu içerde var dışarda yok diyor, böyle mantıksız üretilen bir araç olamaz. Bu olay başka markada olduğunu düşünmüyorum. Daciada bile fitil var, kapının şekliyle bombeliği ile alakası yok herhangi bir fitil işe yarayacak durumda, brodvay gibi sabah motoru çalıştırıp çekçekle suları temizliyorum rezillik.

Merhabalar,

2014 model aracımı dün yıkamaya verdim. Yıkamacı tamponu halletmiş. Sanırım tazyikli su ile boyanın canına okumuş.
Adam abi gel yarın sanayiye gidelim rötuş yaptıralım dedi. Rötuş sorunu çözer mi sizce?

Bir de her şeyi geçtim, bu FB7 Beyaz renk ne kadar kötü yahu...Benim oğlanın akülü arabası bile daha dayanıklı...

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    83 KB · Görüntüleme: 0
Merhabalar,

2014 model aracımı dün yıkamaya verdim. Yıkamacı tamponu halletmiş. Sanırım tazyikli su ile boyanın canına okumuş.
Adam abi gel yarın sanayiye gidelim rötuş yaptıralım dedi. Rötuş sorunu çözer mi sizce?

Bir de her şeyi geçtim, bu FB7 Beyaz renk ne kadar kötü yahu...Benim oğlanın akülü arabası bile daha dayanıklı...
Geçmiş olsun.
Fb7 var bende de arabanın en sorunlu kısmılarından biri boyası.
Arka çamurluk kısmında ufak bir sürtme vardı bende rutuş yaptırdım. Fakat boya 4-5 ay sonra attı.
Ön tamponda yine ufak bir sürtme vardı komple boyattım. Tamponda sorun olmadı
Bundan nasıl bir var sayım çıkar bilemiyorum
Tekrar geçmiş olsun.

Bendede böyle bu aracı üreten kişileri çok merak ediyorum, fiğer firmalar salaktı fitil koyuyolar servise dedim bunu içerde var dışarda yok diyor, böyle mantıksız üretilen bir araç olamaz. Bu olay başka markada olduğunu düşünmüyorum. Daciada bile fitil var, kapının şekliyle bombeliği ile alakası yok herhangi bir fitil işe yarayacak durumda, brodvay gibi sabah motoru çalıştırıp çekçekle suları temizliyorum rezillik.
Merhaba.
Sonradan bir eklentiyle fitil vs. Bu sorun aşılabilir mi acaba. ?

Trust

0
Aracınız
Tamam boya dandik ama oradaki lekeyi çıkarmak için basmış tazigi tamponun boyasını almış götürmüş. Silerken lekeyi çıkarmak zor geliyor tazigi basınca bu durum meydana geliyor.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ya maalesef kabullenmek istemiyoruz ama Honda boyle bir firma :( japonyada yasamis birinin yorumunu okumustum, Honda japonyanin Tofasi gibi bir firma. Honda, Uygun fiyata saglam-dayanikli ama malzeme kalitesi dusuk, is gorme mantigi uzerine kurulu araclar yapiyor demisti. Amerikan hondada isler biraz o bolgeye gore degismis ama bizim civiclerde ayni tarife uyuyor. Civic ilk ciktiginda uygun fiyati sayesinde cok tutuldu ama malzeme kalitesi rakiplerini gerisinde. Ve firma artik konsept degistiriyor, kalite olarakta diger rakiplerine gore hareket ediyor. Bakalim yeni civic nasil bir fiyatla gelecek cidden merak konusu, mevcut civic hbler gibi yuksek fiyatlarla gelirse mazda gibi butik firmaya donusecektir honda.

Aracı mini onarım ile yaptıracağım büyük ihtimal ile. Bundan önceki aracım 2006 Accord 2.0 Executive idi. Honda Fiyat/Donanım değerlendirmesine göre oldukça cazip bir marka bence. Bunu Accord u alırken de gördüm. Her ürünün artı ve eksi yönleri elbette vardır, ancak donanımı arttırdın malzeme kalitesini düşürdün tamam kabul, ancak boyadan ne istedin. 2012 yılından bu yana müşteriler bas bas bağırıyor boyan zayıf diye, hala 5 kat boya atma inadı niye...
Bu Aracı almadan önce forumlarda kullananlar yazmış, yıkamada boya sökülüyor diye abartı gelmişti. Şimdi bizzat yasadım

Sent from my iPhone using Tapatalk

2015 civic brc lpg li. Araç Çalışmıyor marş basıyor yani akü problemi yok..normalde lpg anahtarına ışık gelince çalışır.ama lpg anahtarını ışık gelmiyor.sigorta sorunu da yok lpg ci baktı..arada bir çalışmıyor araç..daha önce başına gelen var mı ? Acil yardım

Geri