225 km Ortalama 4.8 Litre Benzin

2016 dream otomatik aracımı alalı 15 gün oldu 3. depoyu bitirdim biraz fazla geziyorum galiba.Araç 2000 km de şu an. Giresun Trabzon arasında 100 km civarı sonunda 4.4 litre ve yolun sonu olan Rize ye vardığımda 4.8 litre ortalama ile gittim. Sakin sürdüm aracı 90 km civarında tuttum ve trafik yoktu gece olduğu için.Aynı yolu gündüz dönerken ise 5.1 litre ve hız ortalamam 79 km idi ancak trafik ve dur kalk artmıştı. Bir önceki sürüşümde ise Trabzon-Gümüşhane arası ve bazı yerlere uğrayarak 300 km yol katettim 7 litre ortalama yaptım ki bilen bilir zigana yı inmekte çıkmakta yakıtı baya arttırıyor.Bu durumda bana ilk aldığımda 10-11 litreleri görürsün gibi duyumların en azıdan benim için geçersiz olduğunu gördüm :D
1 (2).jpg 2222.jpg

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=4492]interbaz[/MENTION] Güzel değerler, sanırım yol hep düzlüktü, yakıt değeriniz hiç artmamış.

Sahil yolu o genel anlamda düz.Aracı yoracak uzun rampalardan pek yok.Gidilecek tahmini menzili nasıl ne aralıkla hesaplıyor tam çözemedim açıkçası.

2016 dream otomatik aracımı alalı 15 gün oldu 3. depoyu bitirdim biraz fazla geziyorum galiba.Araç 2000 km de şu an. Giresun Trabzon arasında 100 km civarı sonunda 4.4 litre ve yolun sonu olan Rize ye vardığımda 4.8 litre ortalama ile gittim. Sakin sürdüm aracı 90 km civarında tuttum ve trafik yoktu gece olduğu için.Aynı yolu gündüz dönerken ise 5.1 litre ve hız ortalamam 79 km idi ancak trafik ve dur kalk artmıştı. Bir önceki sürüşümde ise Trabzon-Gümüşhane arası ve bazı yerlere uğrayarak 300 km yol katettim 7 litre ortalama yaptım ki bilen bilir zigana yı inmekte çıkmakta yakıtı baya arttırıyor.Bu durumda bana ilk aldığımda 10-11 litreleri görürsün gibi duyumların en azıdan benim için geçersiz olduğunu gördüm :D
Ekli dosyayı görüntüle 3690 Ekli dosyayı görüntüle 3688
Iyi degerler hocam ben de 6 ay once aldigimda oyle demistim :) ama arabaya ve f1 vitese alistikca uzun yolda dun 9.2 ile tamamladim ki tüp yok :( araba 4 bin devrin ustunde aciliyor ve dip gazda cok keyif veriyor :) surus kalitesi dusmemesi icin tupe sicak bakamiyorum. Rampalarda 120 nin altina duserse sogurum arabadan acikcasi

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sanırım arabanın hakkını vermem gerekiyor sizin demenize göre: ) Ara sıra gazı köklüyorum sesı gidişi hoşuma gitse de arabada bebek olduğu için ve daha önce ki aracımdan kalan alışkanlık sakın sürüyorum.Nedense ben de tüp düşünmedim hiç. İleride bu değerler ne olur bilemiyorum. :)

Sanırım arabanın hakkını vermem gerekiyor sizin demenize göre: ) Ara sıra gazı köklüyorum sesı gidişi hoşuma gitse de arabada bebek olduğu için ve daha önce ki aracımdan kalan alışkanlık sakın sürüyorum.Nedense ben de tüp düşünmedim hiç. İleride bu değerler ne olur bilemiyorum. :)
Hayirli olsun hocam arabaniz. Bende sakin kullanirim ama honda bazen baştan çikarir ;) Bindikce işin rengi degisiyor :)

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Harika ortalama super

SM-G800H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Devam ediyorum. Akşam üzeri 7 de yola çıktım acayip bir trafik sanırım dönüş yolunda millet.40 km yi 1 buçuk saate gidebildim ortalama 6.0 oldu :)

Geri