LPG Ne Zaman Biter?

Malumunuz üzere aracı LPG ile kullanmak daha ekonomik. Elagance model LPG+ Benzinli aracımı LPG ışığı yandıktan sonra benzine geçmeden kullanmaya devam ediyorum. Ortalama 50-60 km sonra LPG ikaz sireni çalmaya başlıyor ve LPG yazısı yanıp sönmeye başlıyor. Benim sorum şu; araç bu şekilde LPG ile kaç km daha gider ve aracı o şekilde LPG de kullanmak bir zarar verir mi yoksa benzin moduna mı almalıyım?

LPG siren sesi çaldığında LPG yazısı yanıp sönüyor o an Benzine mi geçiyor diyorsunuz. Ama yanlış gözlemlemediysem benzin göstergesinde herhangi bir düşme olmuyor.

LPG siren sesi çaldığında LPG yazısı yanıp sönüyor o an Benzine mi geçiyor diyorsunuz. Ama yanlış gözlemlemediysem benzin göstergesinde herhangi bir düşme olmuyor.

LPG yanıp söndüğünde hemen geçmez,benzine geçtiğinde soldaki LPG yazısı tamamen yok oluyor

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bende zavoli var. 4 dişten tek dış kalır. Sonra belli kilometre daha gittinmi. Son ışık yanıp söner. Daha gazdayım ama. Şamandıra gaz basıncı azaldı demektir. O zaman 4000 devirde araç silkeliyor yeterli gaz basamadığı için. Şehir içi 15-20 km. Gitti sonra ikaz edip direk benzin geçer. Lpg tankında bütün gazı kullanamayız. Çünkü belli bir basınç olmalıdır. İkazdan sonra tekrar gaza almak iyi değil tanktaki tortu birikimi sisteme girip, problem oluşturabilir. Ben ikaz yandimi o zaman yakıt alırım. Biraz benzinde sürerim benim için problem değil. Saygılar...

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

nemlee

0
Aracınız
Civic FC5 2020
Fabrika çıkışı lpg de ses cikardiginda bitmiş ve benzine geçmiş oluyor. Bu kesin-net. Yolda kalana kadar test edildi :)

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Fabrika çıkışı lpg de ses cikardiginda bitmiş ve benzine geçmiş oluyor. Bu kesin-net. Yolda kalana kadar test edildi :)

Hocam mesajin üzerinden biraz zaman geçmiş ama formda gezinirken dikkatimi çekti. Aracım fabrikasyon lpg 2 diş yakıt var. Hop lpg ikaz sinyali geldi ekrana ilk ikaz yani bu noktada artık lpg bitmiş mi oluyor yani benzine mi geçmiş oluyor. İkinci bir ikaz filan yok yani doğru mu anlıyorum.

nemlee

0
Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam mesajin üzerinden biraz zaman geçmiş ama formda gezinirken dikkatimi çekti. Aracım fabrikasyon lpg 2 diş yakıt var. Hop lpg ikaz sinyali geldi ekrana ilk ikaz yani bu noktada artık lpg bitmiş mi oluyor yani benzine mi geçmiş oluyor. İkinci bir ikaz filan yok yani doğru mu anlıyorum.

Lpg ikazı geldiğinde gostergedeki nokta nokta olan ışık da kırmızı olduysa benzine geçmiş demektir.

8 tane mavi çizgiyi kastediyorsunuz değil mi hocam bir de hız göstergesinin solunda lpg yazan bir sinyal çıkıyor onu demiyorsunuz galiba

Geri