110 km hızda hız sabit aracın arada anlık sarsıntı yapması!!!

Aracınız
Civic FB7 2015
Öncelikle herkese merhaba. Aracım 2015 elegance eco yani fabrikasyon lpgli. Henüz 15.000 kmi yeni geçti. Sıkıntım şu düz bir yolda mesela 110 km hızla lpg de giderken anlık bi şekilde sanki gaz kesermiş gibi sarsıntı yapıyor ve bu beni sinirlendiriyor. Şanzımandan olabileceğini düşündüm ve servise gittiğimde sordum usta vtec ten dedi. Ama biz yine de gaz ayarını yeniden yaptık filtrelerini kontrol ettik dedi. Sonra yine yapmaya başladı ve yine gittim yine yapıyor dedim yine gaz ayarı yaptılar ve şimdi yine yapıyor usta da bu kadarı normal vtec ten bu diyor ve canımı sıkıyor bu durum. Gerçekten de normal mi bu durum sizce?? Ya da bu veya buna benzer bir durum yaşayan oldu mu??

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracınız
Civic FB7 2015
Öncelikle cevaplara teşekkürler. Aracımı 2015 aralık sonunda aldım ve doğuda çalıştığım için götürmedim 1.5 yıldır neredeyse hiç kullanmadım sayılır. Haziran ayında tayin olup geldiğimde aracım daha 7.000 kmdeydi. Şu ana kadar uzun yol veya şehir içi 8.000 km yaptım ve bu sorun canımı sıktı. Konuyu araştırmadan direk yazdım kusura bakmayın. Şimdi o koca tartışmayı uzun uzun okucam bakalım

Aracınız
Civic FB7 2013
Öncelikle herkese merhaba. Aracım 2015 elegance eco yani fabrikasyon lpgli. Henüz 15.000 kmi yeni geçti. Sıkıntım şu düz bir yolda mesela 110 km hızla lpg de giderken anlık bi şekilde sanki gaz kesermiş gibi sarsıntı yapıyor ve bu beni sinirlendiriyor. Şanzımandan olabileceğini düşündüm ve servise gittiğimde sordum usta vtec ten dedi. Ama biz yine de gaz ayarını yeniden yaptık filtrelerini kontrol ettik dedi. Sonra yine yapmaya başladı ve yine gittim yine yapıyor dedim yine gaz ayarı yaptılar ve şimdi yine yapıyor usta da bu kadarı normal vtec ten bu diyor ve canımı sıkıyor bu durum. Gerçekten de normal mi bu durum sizce?? Ya da bu veya buna benzer bir durum yaşayan oldu mu??

Sadece cruise control açıkken mi oluyor bu durum ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
Sadece cruise control açıkken mi oluyor bu durum ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hayır gaz sabitken oluyor. Daha doğrusu şöyle söyleyim 1500-2500 devir bandı arasında ayağım gazda sabitse ya da hız sabitleyici açıksa kafasına esince yapıyor.

Geri