Fb 7 pürüzlü yolda trim sesine bir çare?

Meraba arkadaşlar 2015 model civicte pürüzlü yollarda giderken trim sesleri geliyor ve sinirim bozuluyor. Bir süredir yaptığım incelemeler sonucunda özellikle sağ ön kapıdan ses geldiğini söyleyebilirim. Sanırım cam fitili dedikleri yerden kaynaklanıyor. Aşağıdaki resimde lastik kısmı parmakla bastırıp kapıya hafif bir yumrukla vurduğumda ses gelmiyor fakat parmaklarımı oradan çekip kapıya yumruk vurduğumda ses yapıyor. Sizce trim seslerinin sebepleri neler olabilir ve çözüm öneriniz nedir?
7c9a8122cb1f8b67187a39cfdafc5759.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Cam krikosu kronik sorunu gibi duruyor. Garantiniz varsa servis ücretsiz garantiden sorununuzu çözüyor.

Cam krikosu kronik sorunu gibi duruyor. Garantiniz varsa servis ücretsiz garantiden sorununuzu çözüyor.

Garanti var da servis bakımını dışarda yaptırmayı düşündüğüm için bakım vakti geçmesine rağmen götürmedim servise. Şimdi gidersem bir de onun mevzusunu yaparlar. Bu sorunu dışarda halledemez miyim?

eros

0
Benimde aynı sorun var.cami tam kaldirdigimda fosiller kastirip 1-2mm aşağı salıyor.Servise gittiğimde söyledim kriko degisecek dediler.kriko işçilik hariç 395tl imiş.

LG-D855 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Ses trim sesi ise yumuşatma amaçlı göğüslük koruyucu sprayler var onlardan kullanarak sesi azaltabilirsiniz, camdan gelen tık tık şeklinde ses ise, arkadaşların dediği gibi krikonun ayar yapılması gerekiyor, kriko mutlaka değişecek diye bir şey yok ayar ile de çözülebiliyor.

Benimde aynı sorun var.cami tam kaldirdigimda fosiller kastirip 1-2mm aşağı salıyor.Servise gittiğimde söyledim kriko degisecek dediler.kriko işçilik hariç 395tl imiş.

LG-D855 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Garanti kapsamında değiştirmiyolar mı hocam?

Sefa

0
Dediğinizé benzer sesler benim onceki aracımdada geldi servis dahil bir sürü yerden çözüm bulunamadı, sonra ben araştırıp buldum. Bu sesin sebebi kapı fitillerinizin sertleşmesi olabilir sonax ın slikon spreyi ni her yıkamadan sonra fitillere uyguluyorum ses kesildi denemenizi öneririm

Ses trim sesi ise yumuşatma amaçlı göğüslük koruyucu sprayler var onlardan kullanarak sesi azaltabilirsiniz, camdan gelen tık tık şeklinde ses ise, arkadaşların dediği gibi krikonun ayar yapılması gerekiyor, kriko mutlaka değişecek diye bir şey yok ayar ile de çözülebiliyor.

Vala hoca bir takım sesler var da sadece kapı fitilinden mi yoksa başka yerlerden mi geliyor çözemedim. Dinlemeye çalıştığımda özellikle sağ kapıdan geliyor gibi. Ama emniyet kemerinden de şüphelenmiyor değilim.

Hocam koruyucu sprey olarak önerebileceğiniz bir marka var mı?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Geri