civic yağ markası

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Kullanım kitapçığında yazan değerleri karşılayan bilindik herhangi bir markayı kullanabilirsiniz. Servisler bile işlerine hangi yağ gelirse onu kullanıyorlar.

genc

0
Aracınız
Kullanım kitapçığında yazan değerleri karşılayan bilindik herhangi bir markayı kullanabilirsiniz. Servisler bile işlerine hangi yağ gelirse onu kullanıyorlar.

Teşekkür ederim hocam kitapçıktaki bilgilere göre 10-40 tansa 0-40 5-40 5-35 daha uygun gibi, bide sentetik yarı sentetik olayı var, sentetik olanlardan birini deneyeceğim işime gelen şekilde sanırım :)

Aracınız
2013 aracıma eneos 0w20 koydurdum. Araba inanılmaz değişti. Kalkışlar serileşti hızlanmalar çok iyi.Hantallık gitti resmen Tavsiye ederim.

dnzkrt

0
5bf68b0f77b9c8820fda4c7abdb1ac55.jpg

Bir de yağ seçerken bulunduğunuz bölgenin hava sıcaklığına göre bu grafikten seçebilirsiniz ayrıca kullanacağınız yağın özellikleri aracınızın kitapçığındaki belirtilmiş standartları karşılıyor olmasına dikkat edin

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Bende 20 bin bakımında parçaları kendim alarak dışarıda değiştirdim.
Yağ : Eneos 0w20 , 4 lt yağ
Yağ, hava ve polen filtreleri : Orijinal honda servisinden aldım

10 bin bakımında araca serviste shell yağ koymuşlardı, 20 binde eneos koyduktan sonra arac daha sessiz çalışmaya başladı gibi geldi bana, şu an yağdan memnunum. Hiç düşünmeden 30 binde yine aynı yağı alıcam . Lpg bakımınıda sanayideki brc yetkili bayisinde yaptırdım. 20 bin bakımının bana toplam maliyeti servisin söylediği fiyatın yarısından daha azına geldi, bundan sonra bakım için servise gitmem asla

Aracınız
Ben özel honda servisine götürdüm sadece honda ve toyotaya bakiyorlar. Castrol 5 30 yag kullandilar

Geri