otomatik ecolarda yakıt tüketimi

Aracınız
Tabi bizim aracı kullanım karakterimiz, kullandığımız yol, hava sıcaklığı, aracın yükü hepsi birer etken. Benim evim ile iş yerim arasında araba 4. vitese dahi çıkamıyor ve LPG tüketimim 11,5 lt/100km lerde geziyor dolayısıyla.

Aracınız
Tabi bizim aracı kullanım karakterimiz, kullandığımız yol, hava sıcaklığı, aracın yükü hepsi birer etken. Benim evim ile iş yerim arasında araba 4. vitese dahi çıkamıyor ve LPG tüketimim 11,5 lt/100km lerde geziyor dolayısıyla.

4. vitese çıkamayacak kadar yakın mesafedeyseniz araç lpg ye geçebiliyor mu. Bildiğim kadarıyla 700-800 metrede ancak lpg ye geçiyor.

Aracınız
Bu aylarda benimde lpgye gecmesi 5 dakkayi buluyor...
Ben econ modunu sadece sehir ici trafigin yogun oldugu yerlerde kullanirim aliskanlik oldu artik elim tusa gidiyor.
Ama yakita katkisi varmi derseniz onemsiz bir oran bence hissedilmiyor cook...

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
4. vitese çıkamayacak kadar yakın mesafedeyseniz araç lpg ye geçebiliyor mu. Bildiğim kadarıyla 700-800 metrede ancak lpg ye geçiyor.
Hocam arabaya bin, çalıştır ısıt, oğlumun etüt 300 m kuzey, çalışır durumda bırak aracı, çocuğu etüte bırak, geri dön güneye bir bölümü ara sokak, bir bölümü ana yol trafikte 800 m. eşimi bırak, tekrar kuzeye 1 km bir kısmı ara sokak. LPG ye geçiyor çünkü çalıştırır çalıştırmaz hareket etmiyorum, arabayı çalışır durumda bırakıyorum

Aracınız
Dikkatli olun. Amcamın arabasını anahtarı üzerindeyken çalmışlarda da neyse ki bulunmuştu. Aracı terk edecekseniz kontağı alın ya da çalışırken 2. anahtarla kitlenebiliyorsa kitleyin öyle çıkın.

Aracınız
Arkadaşlar sanırım 2015 lerde hemen 150-200 metrede LPG ye geçiyor.ECO nunda yakıt tasarrufunda kayda değer bir değeri yok gibi ama honda mühendisleri neden bunu koyduklarını anlamadım belki satış politikası olabilir.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar sanırım 2015 lerde hemen 150-200 metrede LPG ye geçiyor.ECO nunda yakıt tasarrufunda kayda değer bir değeri yok gibi ama honda mühendisleri neden bunu koyduklarını anlamadım belki satış politikası olabilir.

benzinli araçlar için koyulmuş bir özellik, ama gözle görülür bir tasarruf sağlamıyor.

Aracınız
aracı aldığımdan beri econ modta kullandım araçta ses yok hızlanma tepkisiz bayırlarda bariz zorlanıyor ve sol şerite geçtiğimde arkamdaki araçlar çok yaklaşıyor ve yol istiyordu, 1 haftadır econ mod kapalı kullanıyorum o güzel motor horultusunu duymaya basladım gaza basınca fırlıyor bayırlarda zorlanma vs yok ve rahat sollama yapabiliyorum bakalım kaç km gidecek econ mod ile 300 km gdiyordum 65-70 tlye suan 2 lamba yanıyor durumda ve 186 km

kara82

0
Aracınız
aracı aldığımdan beri econ modta kullandım araçta ses yok hızlanma tepkisiz bayırlarda bariz zorlanıyor ve sol şerite geçtiğimde arkamdaki araçlar çok yaklaşıyor ve yol istiyordu, 1 haftadır econ mod kapalı kullanıyorum o güzel motor horultusunu duymaya basladım gaza basınca fırlıyor bayırlarda zorlanma vs yok ve rahat sollama yapabiliyorum bakalım kaç km gidecek econ mod ile 300 km gdiyordum 65-70 tlye suan 2 lamba yanıyor durumda ve 186 km
Ben de 6 ay econ acik kullandim, sonraki 6 aydir kapali. Su an gayet memnunum. Sehir ici acmanin hic manasi yok bence, sehir disi da pek dusunmem

Aracınız
Arkadaşlar aracımı 6 ocakta aldım şu anda 1000 km yapmış bulunmaktayım tamamı şehir içi araç benzinli

aldığım yakıt miktarı 370 TL

Yani araç şehir içinde 370 tl lik benzinle 1000 km yaptı sizce nasıl bu değer

Geri