Civic FC5 Yeni civic fc5 motor soğukken zor çalişma sorunu

Merhaba arkadaşlar 1 ay önce yeni kasa civic FC5 aldım elegans otomatik benzinli. Motor soğukken özellikle sabahları motor geç çalışıyor her zaman yapmıyor ama yinede sıfır aracın ilk marş ta çalışması lazım. Bundan önce fb7 kullandım yaklaşık 3 sene hiç böyle bir problemle karşılaşmadım. Aküyü ölçdürdüm iyi dediler. Daha 1000 km bakımınada gitmedim gidince servise bildireceğim bu sorunu. Bu sorunla karşılaşan oldumu yada sebep ne olabilir?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Merhaba arkadaşlar 1 ay önce yeni kasa civic FC5 aldım elegans otomatik benzinli. Motor soğukken özellikle sabahları motor geç çalışıyor her zaman yapmıyor ama yinede sıfır aracın ilk marş ta çalışması lazım. Bundan önce fb7 kullandım yaklaşık 3 sene hiç böyle bir problemle karşılaşmadım. Aküyü ölçdürdüm iyi dediler. Daha 1000 km bakımınada gitmedim gidince servise bildireceğim bu sorunu. Bu sorunla karşılaşan oldumu yada sebep ne olabilir?

Problemin benzerini FB7 de bazen yaşıyordum, bakımda sorduğumda aracı servise bırakmamı sabah soğuk iken kendileri deneyerek sorunu bulmaları gerektiğini söylediler. Ben de aracı bırakmadım, araç bir hafta orada dursa ustanın yanında tek marşta çalışır hadi biraz geç marş alsa usta problem yok der, çözümsüz gibi durduğu için ses etmedim yıllarca bindim :)

Aracınız
araç serviste kalınca kapalı yerde kalıyor. haliyle sizin istediğiniz soğukluğa ulaşmıyor motor. kapalı mekanda bir şekilde soğuktan korunan aracınız sabah tek marşta tık diye çalışıyor ama yine de değerlerine bakarlar heralde. kolay gelsin.

Benim araçtansizinki ile aynı model benzinle 1 ay oldu alınalı ve bu dediğiniz olay başımdan daha bu sabah geçti marşı geç alıyor soğuk havada sıfır arabada almaması Laz'ım bu 3 defa oldu toplam

Aracınız
Bunu fd6 varken çok yaşıyorduk hatta arabaya gaz vermezsek stop dahi ediyordu ilk çalıştırmada ama fb7 1.5 sene kullandım simdi fc5 aldım yine yasamıyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

dnzkrt

0
Çok soğuklarda akü ve motor zorlanıyor. Zaten akü zayıf olduğu zaman hemen biter. Hem akü zayıf basıyor hemde hava sağlık olduğu için yağın akışkanlığa karşı uyguladığı direnç fazla oluyor. Yani normal hocam bi sorun yok.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
bir tecrübe notu, park yerinizi esmeyen,dulda bir yer ile değiştirin . Sabah farkı göreceksiniz.

dulda (halk ağzından)

1.yağmur, güneş, rüzgâr ve soğuğun etkisinden uzak, kuytu, korunaklı yer.
2.(soğuklarda) güneşin iyi ısıttığı, rüzgârsız duvar dibi.

Geri