Rölanti ve tekleme sorunu

Aracınız
9332764501ef2fbf0fd93ac48bcfe88e.jpg

Rolantim normalde durması gerekenden biraz daha aşağıda duruyor buda dururken hafif sarsıntı olmasına sebeb oluyor lpg cilerde bunu görünce subab ayarı bozuk deyip baştan saviyorlar. Çok sukur rolantinın dusuk olmasından ve bazen ayağımı gazdan cekyigimdeki hafif tekleme sarsıntıdan başka bir durum yok. Bu durumları onemsemeliyim resim lpg deyken çekildi benzinde de aynı rolantiyi otomatik ayarladığını biliyorum [MENTION=194]Can[/MENTION] [MENTION=3]NoFeaR[/MENTION] [MENTION=1334]battalgazi[/MENTION]
d0245c1ee6e6a77368d8a9db62430174.jpg

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
[MENTION=194]Can[/MENTION] dalgalanma olsa ona baglicam da benim rölanti sabit sadece az aşağıda uzun yola cikicam biraz benzinde kullanma niyetin var bi 100 km filan belki düzelir

[MENTION=563]bilisim[/MENTION] şahsen benim arabadada var bu sorun - sorun denilirse tabi cunku hic rahatsiz etmiyor - prins lpg takili, yeni bakim yaptirdim ( subap ayari egr valf temizligi bogaz temizligi ) hic bir etkisi olmadi. Motor istenilen sicakliga ulasinca devir cubugu sende oldugu kadar dusuyor bendede. Bunun bi sorun oldugunu sanmiyorum, cunku motor sogukken zAten yeterince yukarida duruyor cubuk. Bence pek ugrasma. Ben bu saydiklarimi yaptirdigim halde hic degismedi. Bende ugrasmadim

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınız
Merhaba arkadaşlar. Foruma yeni üye oldum. Yeni bi konu açmama izin vermedi. Bende buradan kısaca sormak istedim.

Aracım Civic FD6 2010.
Son zamanlarda vites geçişlerinde ve ani hızlanmaya çalıştığımda biraz tekledikten sonra topluyor araç. Arıza lambası yanmıyor. Bujiler dediler 4 ünü de değiştirdim. Sonra bobin dediler 2 sini yeni aldım değiştirdim. Yine bi gelişme olmadı. Acaba bu sorun başına gelen oldu mu ?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Merhaba arkadaşlar. Foruma yeni üye oldum. Yeni bi konu açmama izin vermedi. Bende buradan kısaca sormak istedim.

Aracım Civic FD6 2010.
Son zamanlarda vites geçişlerinde ve ani hızlanmaya çalıştığımda biraz tekledikten sonra topluyor araç. Arıza lambası yanmıyor. Bujiler dediler 4 ünü de değiştirdim. Sonra bobin dediler 2 sini yeni aldım değiştirdim. Yine bi gelişme olmadı. Acaba bu sorun başına gelen oldu mu ?

Hocam bu problem her yerden kaynaklanıyor olabilir, aracın hava girişlerinde sıkıntı olabilir, ateşleme problemi olabilir, motorda sıkıntı olabilir, güzel bir ustanın detaylı incelemesi en doğrusu.

Aracınız
Sağolasın hocam ama bulunduğum ilde maalesef iyi bi usta bulamadım. 3 usta baktı şimdiye kadar en son servise gidecem herhalde. Hepsinin açıklması bundan bişey olmaz böyle bin. Bu mantık hiç hoşuma gitmiyor o kadar para verip alıyoruz ve karbüratörlü şahine biner gibi binmek zoruma gidiyor açıkçası.

Geri