fd6 sağ ön taraftan gelen ses

Aracınız
Selamün aleykum arkadaslar 2007 honda civic 134 bin km de ki aracim da parke yolda ufak cukurlar da felan sağ ön taraftan ses geliyor. Rot balansciya gittim alt takima felan bakti balans rot ayari felan yapti ses normal dedi ama ses kesilmedi motor ustasina gittim araci test etti geldi araç hic esnemiyor dedi sonra tek tek tekerlerin üst kisimlarinda ki kaportaya bastirdi on tarflar yaylanmadi arkalar da biraz yaylandi. Yani sonuc olarak dedi ki bu araba hic esnemiyor amortisörlerin dördü ve ön iki z rotlari degisecek dedi. 1000tl masraf cikardi. Ses sag onden geliyor dördü de degismeli mi? Ve ses amortisorden mi? Yardımlarınız icin tesekkurler..

LG-D855 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Selamün aleykum arkadaslar 2007 honda civic 134 bin km de ki aracim da parke yolda ufak cukurlar da felan sağ ön taraftan ses geliyor. Rot balansciya gittim alt takima felan bakti balans rot ayari felan yapti ses normal dedi ama ses kesilmedi motor ustasina gittim araci test etti geldi araç hic esnemiyor dedi sonra tek tek tekerlerin üst kisimlarinda ki kaportaya bastirdi on tarflar yaylanmadi arkalar da biraz yaylandi. Yani sonuc olarak dedi ki bu araba hic esnemiyor amortisörlerin dördü ve ön iki z rotlari degisecek dedi. 1000tl masraf cikardi. Ses sag onden geliyor dördü de degismeli mi? Ve ses amortisorden mi? Yardımlarınız icin tesekkurler..

Amortisörlerin patlak olup olmadığını kontrol etmeden mi bu yorumu yaptı?
Başka bir ustaya daha gösterin derim, arkadaşın dediği gibi direksiyon kutusundan da geliyor olabilir.

Aracınız
Amortisör patladığında sesi rahatlıkla anlarsınız hocam aracı sallamasına gerek yok, arızayı kesinleştirmeden boşu boşuna orjınal amortisörünüzü ziyan etmeyin z rotunda sıkıntı olsa rot balanscı söylerdi bence başka ustalara göster aracını

Aracınız
Amortisorlerden yag felan akmamis. Amortisorler kilitlenmis dedi. Bi anlam veremedim.
Bir de direksiyon kutusuna bakin diyeyim

Aracınız
Amortisorlerden yag felan akmamis. Amortisorler kilitlenmis dedi. Bi anlam veremedim.
Bir de direksiyon kutusuna bakin diyeyim

İnternette biraz araştırırsan onlarda direksiyon kutusunun sağdaki burcu boşluk yapıyor kronik o sorun eğer o ses ise fizana gitsen ses harici bişey çıkarmaz sana yolda da bırakmaz. Bi yinede bilen bi ustaya gidip baktirmakta fayda var.

Yakin zamanda gittim bende .usta lafi agzimdan alti. Önden dedim sağ mi dedi... Direksiyon kutusu. Ama nirde viraj demir lastiklerinde bi degistiricem bakalim

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
İnternette biraz araştırırsan onlarda direksiyon kutusunun sağdaki burcu boşluk yapıyor kronik o sorun eğer o ses ise fizana gitsen ses harici bişey çıkarmaz sana yolda da bırakmaz. Bi yinede bilen bi ustaya gidip baktirmakta fayda var.

Direksiyon kutusunun sagindaki burca mi bakin diyeyim ustaya?
O burc degisecek mi sıkılacak mi?

Aracınız
Direksiyon kutusunun sagindaki burca mi bakin diyeyim ustaya?
O burc degisecek mi sıkılacak mi?

Direksiyon kutusunun sağ tıkırtı burcuna bakın de o burç için direksiyon kutusu komple sökülüp revizyon oluyor 500 600 tl civarı bi masraf oluyor.

Geri