Herkese merhabalar :)

ktas

0
Ad Soyad
ktas
Aracınız
Civic FB7 2015
Merhaba sevgili dostlar,

Kısmetse bu çarşamba günü 2015 Elegance Eco LPG AT Beyaz renkli aracımı teslim alıyorum. Muayenesi dolayısıyla aracı hemen teslim alamamış olmanın burukluğuyla forumdaki ilk yazımı yazıyorum.

Araca bir kaç ekstra eklenti istedim Prestige Paket 1(tam kaput filmi, güvenlikli cam filmi,ses izolasyonu), arka park sensörü(kamera olmasına ragmen ilerde 2. eli kuvvetli olsun diye istedim) , boya ve kotuk koruma, bagaj havuzu, kaucuk paspaslar. Bu eklentileri de vergi ödememek için 2 hafta sonra taksak olur mu diye bayi istedigi için 2 hafta içinde bir gün servise götürüp ekleteceğim. Eğer sizin de ekletmekte fayda gördüğünüz eklentiler ekstra donanımlar varsa sizlerden bunlar hakkında bilgi almak isterim.

Neredeyse 1 yıldır 2. el dizel otomatik bir araç aramama rağmen memur zihniyetiyle ve de 2008'den bu yana sorunsuz kullandığımız aile aracımız olan Jazz'a dayanarak Honda'dan bir kez daha şaşamadık ve Civic'imizi satın aldık.

Bundan sonra olabildiğince aktif bir şekilde forumda olmaya gayret edeceğim. Tespitlerimi, ufak tefek problemleri ve çözümlerini, naçizane fikirlerimi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyacağımı şimdiden belirtmek isterim.

Yardımcı olan, olmaya çalışan tüm Honda severlere teşekkürü bir borç bilirim.

Herkese iyi sürüşler ve iyi forumlar dilerim.

Trust

0
Aracınız
Hayırlı olsun.
Yaptığınız aksesuarların fiyatını yazsa idiniz keşke.

ktas

0
Ad Soyad
ktas
Aracınız
Civic FB7 2015
Hayırlı olsun.
Yaptığınız aksesuarların fiyatını yazsa idiniz keşke.

Tabii hocam resmi olmayan faturada(araç satış formu) satış danışmanı tarafından yazılan fiyatları yazıyorum:
Güvenlikli cam filmi:550 TL
Seramik kaplama: 850TL
Tam kaput filmi: 600TL
Ses izolasyonu: 1000TL
Motor Koruma: Belirtmemiş
Bagaj havuzu: 250tL
Kaucuk paspas: Belirtilmemiş
Arka Park Sensörü: 350TL
Bunları hediye ettiler sözde fiyatları o nedenle abartılmış olarak düşünüyorum. Kasko için bunların da yazılması amaçlı verdikleri fiyatlar bunlar zannedersem.

Trust

0
Aracınız
Cam filmi
Seramik kaplama.
İzolasyonu ne şekilde yapıyorlar bilemiyorum ama bunların dışında fiyatlar uygun gibi.

ktas

0
Ad Soyad
ktas
Aracınız
Civic FB7 2015
Cam filmi
Seramik kaplama.
İzolasyonu ne şekilde yapıyorlar bilemiyorum ama bunların dışında fiyatlar uygun gibi.

Hocam cam filmi her sanayide yapılan cam filminden farksızmış. Kullanılan ürün kaza anında tuz buz olan camın içeriye dökülüp yolculara batmaması için üretilmiş bir malzeme imiş.
Seramik kaplama güneş yanığı ve kuş pisliği gibi dış etmenlerin aracın derinine işlememesi için yapılan bir uygulama imiş
İzolasyon ise aracın altındaki koruma kısmının ziftlenmesinden ibaretmiş.

Tekniklerini ve kullanılan malzemelerin özelliklerini bilmediğimden daha ileri bilgilendirme yapamıyorum maalesef.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Hocam hoşgeldiniz, öncelikle hayırlı olsun. Bu kasa için için bir çok seçenek mevcut. Ben gündüz farlarına led ve bagaj kapağına yakışan bir spoiler taktım sadece. Amerikan park taktıran arkadaşlarımız var, karlık seti taktıran arkadaşlar var, kapı eşiklerine ışıklı civic yazısı takanlar var, jantları değiştiren, hatta air sistem taktıran arkadaşlar var. Forum içinde bu konular için bir çok paylaşım var. Güle güle binin. Allah kaza bela vermesin.

Trust

0
Aracınız
Kazası belasız iyi günlerde binin.
Forumda oldukça bilgi birikimi var illaki işinize yarayan veya tecrübe etmediğiniz birşey çıkar.
Mümkünse body kit de düşünün derim ;)

ktas

0
Ad Soyad
ktas
Aracınız
Civic FB7 2015
Hocam hoşgeldiniz, öncelikle hayırlı olsun. Bu kasa için için bir çok seçenek mevcut. Ben gündüz farlarına led ve bagaj kapağına yakışan bir spoiler taktım sadece. Amerikan park taktıran arkadaşlarımız var, karlık seti taktıran arkadaşlar var, kapı eşiklerine ışıklı civic yazısı takanlar var, jantları değiştiren, hatta air sistem taktıran arkadaşlar var. Forum içinde bu konular için bir çok paylaşım var. Güle güle binin. Allah kaza bela vermesin.

Çok teşekkür ederim, sağolun bilgiler ve güzel dilekleriniz için. Ekstra donanım kataloğunda gördüm yazdıklarınızın bir kısmını fakat çok önemsediğim şeyler değillerdi görsel amaçlı ekstralar. İçimde kalan bir nikelaj olacak onu da zamanı gelince serviste parayla yaptırıcam sanırım :)

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Çok teşekkür ederim, sağolun bilgiler ve güzel dilekleriniz için. Ekstra donanım kataloğunda gördüm yazdıklarınızın bir kısmını fakat çok önemsediğim şeyler değillerdi görsel amaçlı ekstralar. İçimde kalan bir nikelaj olacak onu da zamanı gelince serviste parayla yaptırıcam sanırım :)

Bence biraz binin araç gözünüzde otursun , daha sonra karar verin. benim de aklımda vardı ama daha sonra bindikçe bir de ekstradan camlara film çektirdim ve nikelajsız daha güzel olduğuna karar verdim.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Aracı kaça aldığnız hocam bu arada her şey dahil.

Geri