Aracımdan soğuyorum :(

Sevgili arkadaşlar herkese selamlar aranıza yeni katıldım herkese araçları hayırlı uğurlu olsun öncelikle :)) Benim bir derdim var sizlerle paylaşmak istiyorum aldığım honda civic elegance otomatik LPG'li aracımdan her geçen gün soğuyorum ve bunu sizinle paylaşmak istedim sizlerdede bu problemler var mı ve ben mi fazla abartıyorum anlamadım. bundan önceki aracım renaultdu ve beklentim yoktu ve ayni sorunlar ondada vardı ve sattım ilk skntm civicde aldığım gün karşılaştığım farların su alması oldu takiben gözüme sürekli batan kilometre sıfırlama çubuğu bu kadar pahalı arabada navigasyon ekrani olmamasi ve ses sisteminin yetersizliği bunlar çözülür derken şimdide 3000 km daha yeni yaptığım arabanın heryerinden kasisli kötü yollarda takır takır sesler gelmesi ve bunun her geçen gün artmasi sizlerdede bu sesler geliyor mu? En sonda aynı araçtan olan bi abimizdede olan problemin bendede olmasi tupe gecisten sonra motorun sesi değişiyor ve bir metal parça sanki biyere çarparmış gibi ses geliyor ve içe yansıyor tupe geçiş anındada o sigortanın sesini duyuyorum sizlerdede bu problemler var mı ve benim beklentilerim sizce fazla mı? başka bir arkadaşımda benimle beraber baska marka sıfır araç aldı hiçbiri onda yok ve benj üzüyor çünkü bu araca az para vermediğimizi düşünüyorum saygılar iyi günler :)

ASUS_Z00AD cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Merhabalar ilk olarak araciniz hayirli olsun.Malesef elegance model donanim olarak eksik evet navigasyon ekran yok ses sistemi iyi degil kilometre sifirlama cubugu cok igrenc.koltuk kumas kalitesi kotu.daha bir kac birsey.Ama bunlar almadan once bildigimiz ve eksikligini kabul ettigimiz seyler.Ben eleganceyi bunlari kabul ederek aldim.bunlari takarsaniz aractan sogursunuz.Hakli oldugunuz nokta bende yok ama farlarin su almasi ve kasisli yollarda takur tukur ses gelmesi kabul edilemez.

Aracınız
ben bildiğin buz kestim bugün. aracı alalı 17 gün oldu. bir okulda müdür yardımcısıyım. 15 gün aracı okula götürmedim. bugün ilk defa götürdüm. nede olsa öğrenci yok dedim. okulun en sakin yerine çektim aracı. aksam tam arabaya binecem bir baktım kaputta dört tane koca koca ayakkabı izi ve ne yazık ki bir tanesi kaputun sol taraftaki çıkıntılı yeri ezmiş. 17 günlük araç kaput ezik. polis çağırdım geldiler. hocam yapcak birsey yok. biz tutanak tutarız ancak siz kameralara bakın kimin bastığını netleştirip öyle çağırın dediler. 15.00-17.00 arasını izledim birsey göremedim. zaten canım sıkıldı çıktım okuldan. yarın sabah gidince oturup 08.00-15.00 arasını da izleyeceğim. araca basanı bulursam mahkemede süründüreceğim kesin de ne çıkar onu bilmiyorum.

Bence executive modelini kullanıyorum... bence bu araçta exe almadıktan sonra paranın karşılığını göremiyorsun ki bana göre exede 100.000 tllik bir arabada o kadar çok eksiklik varki tabi hepsini bilerek aldım.... ilke kez honda kullanıcısıyım motor ve sürüş keyfi çok iyi bazı konularda kalite 0 diyecek kadar az... elegance modeli ise bilerek alınmadıkça para verip alınacak bir araç değil... o paraya daha iyi arabalar alınabilinir... zaten alıcılarlara ötv kdv derken her türlü geçiriyorlar bari iyi bir araba yapında millet binsin.... executive de koltukların elektronik olmaması gibi bi de elle ayarlama yeri çok dandik geriye kaçtımı geri getirmek için elle çekmek gerekiyor insan içine bir yay koyar... aynayı kapatmak için tuş yapana kadar nasıl otomatik yapmazlar akıl sır ermez... bana göre led farlar yeteri kadar andınlatmıyor ben yolu çok iyi göremiyorum... geri görüş kamerası karda yağmurda direk suyla kapandığı için hiç bir şey gözükmüyor normalde kamera içeri girip çıkmalı olmalıydı.... ve insanlar yeni araç almışsın hayırlı olsun kaç mall oldu diye soruyorlar 96.000 diyince hadi hiç o kadarlık gözükmüyor 60-70 gibi diyorlar sizede olan varmı hiç bir şey canımı sıkmıyorda bu sıkıyor

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Sevgili arkadaşlar herkese selamlar aranıza yeni katıldım herkese araçları hayırlı uğurlu olsun öncelikle :)) Benim bir derdim var sizlerle paylaşmak istiyorum aldığım honda civic elegance otomatik LPG'li aracımdan her geçen gün soğuyorum ve bunu sizinle paylaşmak istedim sizlerdede bu problemler var mı ve ben mi fazla abartıyorum anlamadım. bundan önceki aracım renaultdu ve beklentim yoktu ve ayni sorunlar ondada vardı ve sattım ilk skntm civicde aldığım gün karşılaştığım farların su alması oldu takiben gözüme sürekli batan kilometre sıfırlama çubuğu bu kadar pahalı arabada navigasyon ekrani olmamasi ve ses sisteminin yetersizliği bunlar çözülür derken şimdide 3000 km daha yeni yaptığım arabanın heryerinden kasisli kötü yollarda takır takır sesler gelmesi ve bunun her geçen gün artmasi sizlerdede bu sesler geliyor mu? En sonda aynı araçtan olan bi abimizdede olan problemin bendede olmasi tupe gecisten sonra motorun sesi değişiyor ve bir metal parça sanki biyere çarparmış gibi ses geliyor ve içe yansıyor tupe geçiş anındada o sigortanın sesini duyuyorum sizlerdede bu problemler var mı ve benim beklentilerim sizce fazla mı? başka bir arkadaşımda benimle beraber baska marka sıfır araç aldı hiçbiri onda yok ve benj üzüyor çünkü bu araca az para vermediğimizi düşünüyorum saygılar iyi günler :)

ASUS_Z00AD cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Öncelikle aracınız hayırlı olsun, kazasız belasız inşallah.
Bende aracımı alalı 15 gün falan oluyor, siznkinin aynısı, benimde ilk hondam. Benimde ilk haftam lpg ayarsızlığı nedeniyle motor arızaışığının yanması problemini çözmekle geçti. 6 kez servise gittim, bende sizin gibi arabadan soğuyordum ama neyse sorunu hallettiler şimdi arabanın keyfini çıkarıyorum. Ben aracı almadan önce hemen tüm markaları gezmiştim. Bence fiyat kalite olarak bence alınacak en iyi araba bu. Tabi bu benim şahsi görüşüm.
Bahsettiğiniz sorunlar halledilmeyecek sorunlar değil gibi. Bende takur tukur bir ses gelmiyor. Ben altta ses izolasyonu için kaplama yaptırmıştım belki ondan da gelmiyor olabilir. Bence servis danışmanını alın ve götürüp sesi dinletin ve sorunun çözümü için baskı yapın. Honda bu yeni aracında anladığım kadarıyla müşteri memnuniyetine önem veriyor. Ben bu lpg arızası için en son gittiğimde merkezden gelen ve müşteri memnuniyetini araştıran ekibe denk geldim, benimle de görüştüler, her türlü problemin arkasında olduklarını ifade ettiler, birde sırt çantası hediye ettiler :)
Far problemini servisin kesinlikle halletmesi lazım, bende olmadı böyle bişey.
Bahsettiğiniz lpg ye geçişte motor sesinin değişmesi normal, ancak bu sesin sizi rahatsız etmemesi lazım. Benim araca brc'nin GFI kiti takılmış. Bayiye niye BRC takmadınız GFI taktınız diye sorduğumda BRC de tıkır tıkır bir ses geliyor, o nedenle biz GFI takıyoruz, bu daha sessiz dediler. Acaba sizde BRC mi takılı da bayinini bahsettiği ses mi geliyor? Birde bayinin ustası benim araçta bu lpg ayarlarını yaptıktan sonra motorun kapağını açıp hem benzinde hemde lpg de motor sesinin nasıl değiştiğini bana gösterdi, gerçekten değişiyor, ama sürerken ben bunu hissetmiyorum. Usta yeni ayarlarla bunu daha da iyileştirdiğini söyledi. Belki ayar yapılarak bu ses azaltılabilir. Bu konuda bilgisi daha fazla olan arkadaşlar daha yardımcı olabilirler belki.

ben bildiğin buz kestim bugün. aracı alalı 17 gün oldu. bir okulda müdür yardımcısıyım. 15 gün aracı okula götürmedim. bugün ilk defa götürdüm. nede olsa öğrenci yok dedim. okulun en sakin yerine çektim aracı. aksam tam arabaya binecem bir baktım kaputta dört tane koca koca ayakkabı izi ve ne yazık ki bir tanesi kaputun sol taraftaki çıkıntılı yeri ezmiş. 17 günlük araç kaput ezik. polis çağırdım geldiler. hocam yapcak birsey yok. biz tutanak tutarız ancak siz kameralara bakın kimin bastığını netleştirip öyle çağırın dediler. 15.00-17.00 arasını izledim birsey göremedim. zaten canım sıkıldı çıktım okuldan. yarın sabah gidince oturup 08.00-15.00 arasını da izleyeceğim. araca basanı bulursam mahkemede süründüreceğim kesin de ne çıkar onu bilmiyorum.

Çok geçmiş olsun. Çok üzücü bir olay.inşallah bulursunuz şerefsizi.

ASE

0
Aracınız
Ben daha aracımı teslim almadım ama forumdakileri okudukça ben bile soğumaya başladım. Pek çok hata, rütuş ve ses sıkıntısı şikayeti var. Aslında benim ilk tercihim octavia idi ancak daha siparişim gelmeden sağolsunlar ÖTV ile vurdular beni ve araç alamayacağım fiyatlara çıktı. Ancak bu araç konusunda da "dominatrix"e katılıyorum bu fiyata alınacak en ideal ve hatta en iyi araç. Bu sorunların çok daha fazlası bilindik diğer markalarda da mevcut. Ya nasip dedik aldık, bakalım iki gün sonra kendi aracımda neler çıkacak karşıma.

Aracınız
Arkadaslar bende fc5 kullanicisiyim ancak konularin %80 inde size katilmiyorum. Aracimdan cok memnunum. Kendi sinifindaki en ideal arac bence. Kullandikca anlarsiniz. Sizin anlasilan hic yag yakan bir TSI motorlu araciniz olmamis, yada hic duymamissiniz, Yada kendi kendine vites azaltip arttiran bi DSG sanziman , hatta sanzimani defalarca ariza cikaran bi bmw bile duymamissiniz anlasilan. Yahu bazi markalar ayni ozellikteki araci sisirip, kivirip, susleyip 120 civarina satiyo, biraz gercekci olalim. Saygilar...

Aracınız
1991, 1999, 2012 elegance otm ve 2016 FC5 elegance otm civic'im oldu. Şimdiye kadar ki performansı en iyi ama konforu en kötü araba. En büyük sıkıntım, hiç sesli sürücü uyarısı olmaması. 2012 civic'de tüm uyarılar hem sesli hemde ekranda görüntülü uyarı idi. Bunda ise sadece ışıklı uyarı var. Sürüş esnasında gözünüz sürekli uyarı ekranında olmalı.
kapılar çok zor kapanıyor. Sesli uyarı da vermediğinden 2 defa kapım açık sürüş yapmışım. Geçenlerde gene sesli uyarı olmadan benzin ışığı yanmış ve menzil "0" gösteriyor. Sürekli gösterge panelini kontrol etmek zorunda olmak çok rahatsız edici.
Şoför koltuğundan öne doğru bakıldığında ön kaput ve çamurluk birleşim yerleri görünüyor.

5" ekran ise 1980'lerin teknolojisini hatırlatıyor. Sadece saat ve dinlediğin radyo kanalı bilgisi.. kilometre sıfırlama çubuğu ise rezalet.
2012 civic'imi çok özlüyorum :'(

serdar

0
Elegance sınıfının gelişmiş arabalarından araç tangur tungur ses yapıyosa bozuk yolda lastıklerınde sert ise alırsın o sesi ben vtec kullandım genelde araçta gram ses vermiyordu honda civic orta bütcesi olanın bmw si dir çokta kusurlu bir araç deyildir kimsenin arabasından sogmasına gerek yokk...
Ben honda aracımı satarken reno clio ile takas yaptım 2011 modell arac bildigin essekk kultugu bile assa inmiyor aracı aldıgım fiyata verdim honda honda honda
Başka yok bende
Param olsada 200 binlik alsam hiç ses çikmaz onda

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri