Yeni Civic ( Elegance mi Executive mi ) ACİL YARDIM...

dnzkrt

0
Bence executive alabilirseniz.
Ancak o paralara 2015 accord olabilir bence.
Yakıt olarak ben aracımı benzinli aldım 40-45 krş arasında benzin tüketimi vardı.
Yetkili servis lpg takılınca garanti 3 yıla düşer dedi öyle söyleyince bende atiker gold sistem lpg taktırdım. Ankara'da ikamet ediyorum şehir içi 21krş geçmedi. Şehirler arası Konya-Ankara sabit 100km/h hızla 14krş
Kadar düştü uzun yolda 14-16 krs arasında değişiyor.
LPG yi genelde ustalar Opet ten alınmamasını tavsiye ediyor Euro lpg olduğu için katkılı lpg biraz yağlı bu da eksoz sisteminde ve lpg filtrelerinde tıkanmalara sebep oluyor. Ben Türkiye Petrollerinden alıyorum İpragaz , habas gibi firmalarla anlaşması var.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Sefa

0
executive donanımı çok daha iyi ama fiyat yüksek elegance da fb7 gibi değil oldukça eksik donanım, ayrıca elegance da xenon far yok dün testini yaptım. lpg konusunda hiç bir sıkıntı olmaz oldukçada ekonomik bende 2015 elegance eco kullanıyorum çok memnunum

iso342

0
Maddi gücünüz yetiyor en donanımlı modelini tavsiye ederim ben çok araştırdım gereksiz hiç bir donanım yok lpg zaten on numara

SM-G850FQ cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

odoker

0
Aracınız
Bunu söylediğimde biliyorum bir çok kişi bana kızacak bu forumda ama, bir yanda da hak vereceklerini de düşünüyorum.

ilk aracımı 2011 yılında aldım, o zamandan bu zamana kadar 3 aracım oldu, üçüde Honda. Zevki, şekli sağladıkları azımsanmaz.

Aracın ekonomisini soracak olursan, bana göre çok ekonomik bir araç. Bende 2014 Executive Eco var. 81 bin km'de. 1 depo (yaklaşık 39 L alıyor) ile şehir dışı yaptığımda (ki hergün Mersin Adana arası git gel yapıyorum - 85 kmx2=170km günlük) 500-550 km arası yapıyorum. Eşimi bırakmak için şehir içi trafiğine girdiğim zamanlarda (100km'nin 15km'si şehir içi - 85km'si şehir dışı 100x2=200 km günlük) ise 1 depo ile 450 - 480 km arası yapıyorum. Depoyu yaklaşık 85 TL'ye doldurduğumu düşünecek olursak ortalama 16-17 kuruş gibi bir sarfiyatım var.

Satış ofisinde öncelikli olarak söylenmeyen, ama alırken duyacağınız kötü bir süpriz bulunmakta. Eco modeli araçlarda satış fiyatının üzerine 6.5 bin TL daha eklemeniz gerekiyor ki bunun nedeni ise LPG tankı ve aksamı vb. işlemler. Bu durumda executive modelinin fiyatı 100 bin'in üzerine çıkıyor. Ne yazık ki.

Yeni araç çok çok güzel olmuş, servisde gördüğümde acaba arabamı değiştirsem mi diye düşünmedim değil. Tabi bu işlemi yapsaydım (6 sene içinde 4. defa aracımı satıp yeni kasa Honda alsaydım sanırım eşim beni boşardı :D) Araç hala da rüyalarıma girmiyor, beni al beni diye rahatsız etmiyor değil yani :)

Ama açık konuşmak gerekirse, Honda'ya 100 bin vermektense,
Mercedes
A180 Benzinli - 110 bin'den başlıyor
A180 Dizel - 120'den başlıyor

Volvo
V40 Benzinli - 99 bin'den başlıyor

Audi
A3 HB 1.4 Benzinli - 103 binden başlıyor
A3 HB 1.6 Dizel - 113 binden başlıyor
A3 Sedan 1.4 benzinli - 115 bin'den başlıyor

BMW
BMW 118 Benzinli - 103 bin'den başlıyor
BMW 116d Dizel - 116 bin'den başlıyor

Evet yukarıda saydıklarımın çoğu baz modeller ama bu baz modellerin bile bir kısmını sahip olduğu özelikler Honda'dan daha fazla

---------------------------------------------------------------------------------------------
Kendi standartlarına baktığımızda ise;

Renault
Yeni Megane Sedan Full 1.6 Dizel Otomatik - 96 bin

Volkswagen
Jetta 1.4 Benzinli Full otomatik - 95 bin

Citroen
C4 1.6 Dizel Full otomatik - 103 bin

Bu listeyi benzer şekilde uzatabiliriz.
Sözün kısası, yukarıdaki çizginin altındaki araçlara 100 bin vereceksem, üzerine biraz daha sıkar verebileğim para miktarını 115+ seviyesine çıkarıp çizginin üzerinde vermiş olduğum araçlardan birini almaya çalışırım.
Tabi bunlar benim düşüncelerim :)

lmertl

0
Aracınız
[MENTION=1180]odoker[/MENTION] çok haklısınız dediğiniz gibi çizginin altındaki araçları kimse o fiyata aldıramaz bana parasının arabaları değil.
Ama şöyle bir sıkıntı var geniş aileler çizginin üzerindeki araçlarla yapamazlar premium markaların giriş sınıf araçları çünkü arka diz mesafeleri ve iç genişlikleri yetersiz olacaktır.
Kesinlik temiz kullanılmış 1-2 yaşında 3 serisinden yana kullanırdım ben tercihimi.
0 olacaksa da a3 sedan veya bmw 1 serisi güzel.

Aracınız
Lpg li Honda'da en son düşüneceğiniz şey yakıt bence dizellere yakın hatta bazen daha az yakar
Tabiki bu dikkatli kullanım icin geçerli ben Antalya tamamen şehir içinde 30 tl lpg ile 300 km yol yapıyorum araç otomatik
Paket konusunda fikrim almışken her zaman en dolusunu almak ama bence siz en çok renge dikkat edin ve lütfen beyaz almayın
Orda çok güzel bir mavi ve kırmızı var zira
Şimdiden hayırlı olsun

Geri