Lastik tavsiyesi,

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=1733]münzevi[/MENTION]

Hayırlı olsun hocam, deneyimlerinizi bekliyoruz.

Aracınız
Hayırlı olsun. Lastik konusunda ucuza kaçmamak lazım bence. Aracın yere basan ve nerdeyse bütün güvenlik sistemlerinin ana unsuru.
Diğer husus parasını belirleyen ana etken kauçuk oranı. Ne kadar kauçuk o kadar para. O kadar güvenli yol tutuş ve daha fazla aşınma demek. Kauçuk oranı az olan lastik sert ve daha uzun ömürlü olur.
Bir öneri, mutlaka çelik sibop taktırın. Sibop kesme olayının önüne geçmiş olursunuz.
Tekrar hayırlı olsun.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
N11 den daha yeni google year Efficient Grip aldım 205/55/16 4 adet 651 TL artık lastikleri bi yerde taktiricam.bence çok iyi fiyat haberiniz olsun

SM-A500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Hayırlı olsun. Lastik konusunda ucuza kaçmamak lazım bence. Aracın yere basan ve nerdeyse bütün güvenlik sistemlerinin ana unsuru.
Diğer husus parasını belirleyen ana etken kauçuk oranı. Ne kadar kauçuk o kadar para. O kadar güvenli yol tutuş ve daha fazla aşınma demek. Kauçuk oranı az olan lastik sert ve daha uzun ömürlü olur.
Bir öneri, mutlaka çelik sibop taktırın. Sibop kesme olayının önüne geçmiş olursunuz.
Tekrar hayırlı olsun.

Lastikçiye ben de söyledim çelik sibop olayını ama o karşı çıktı. Gerekçesi de ısındıklarında hava kaçırması ve uzun vadede daha fazla sorun çıkarması idi.

Aracınız
[MENTION=1733]münzevi[/MENTION]

Hayırlı olsun hocam, deneyimlerinizi bekliyoruz.

Genelde sakin kullandığım için performans açısından değerlendirmem mümkün olmaz, buralar yağışlı olduğu için ıslak zemin performansı önemli. Bu ebat dört kanallı olduğu için fark edecek mi ben de merak ediyorum. Araç 1.4 cm ebattan yükseldi ve eski lastiğin aşınmasını da hesaba katarsak 2 cm'ye yakın yükseldi ve bir hayli fark etti yüksek kasislerde.

Aracınız
Lastikçiye ben de söyledim çelik sibop olayını ama o karşı çıktı. Gerekçesi de ısındıklarında hava kaçırması ve uzun vadede daha fazla sorun çıkarması idi.
Bu zamana kadar hep çelik sibop kullandım. Bir sorun yaşamadım. Ama sibop kesme olayından bindiğim bir arabanım lastiği otobanda giderken patşadı ve daha başka bir çok kaza duydum. Zamanla sibopların dip tarafı çatlıyor. Eğer yaz kış lastik değişimi yapmıyorsanız veya kontrol etmiyorsanız bunu farketmeyebilirsiniz. Hızlı giderken sibop bu çatlak dolayısıyla bir anda kesilir ve lastikte ani bir hava boşalması olur. hava boşalırken lastik yükü tasıyamaz yarılır. Çelik sibop Varsın uzun vadede hava kaçırsın.

Base

0
Kışlık lastiklerim Michelin alpin 5 taktırdım muazzam güzel virajlarda araba savrulmuyor kaymıyor frenle mükemmel tavsiyede ederim 4 tanesine 1000₺ ödedim

Instagram.com/Superarabalarturkiye

Geri