Niken H11 LED 3000 lümen ve Aliexpress XHP-50 5500 lümen LED kısa far ampülleri

Sami

0
Aracınız
Denemek için ödünç aldığım Niken H11 LED ampüller ile 1 haftadır aracı kullanıyorum.Yorumlarım aşağıdaki gibi ;

* Aydınlatma güçleri halojen ile aynı gibi. Beyaz renk olmasından dolayı yoldaki detaylar daha rahat seçilebiliyor.
* Aracın görünüşüne çok büyük katkısı var.
* Şehir içindeki performansı çok iyi.
* Uzun yolda da (Ankara-Eskişehir ) aydınlatma gücünden memun kaldım. Halojenden kesinlikle az değil.
* En büyük dezavantajı lambaların arkasında fan olması. Ses yapmıyor deselerde ben net bir şekilde fan sesi duyuyorum. Zamanla ses artacaktır sanırım, fanlar çok kaliteli değil.
* Ses konusunda hassas olanlara kesinlikle tavsiye etmem :) Hareket halinde ses duyulmuyor ama rölantide beklerken duyuluyor.

Video linki :

[video=youtube_share;RQx-H_x5wcE]https://youtu.be/RQx-H_x5wcE[/video]

Led ampüllerin aydınlatma gücüne ikna olduğum için Alibaba'dan daha iyi bir ürün sipariş ettim. 3 Hafta gibi kısa bir sürede geldi ( normalde 1.5 ayda gelirdi ).Kutulaması, lamba ve soğutma parçalarının kalitesi iyi gibi duruyor. Ürünü önceden baya araştırdım, başarılı olacak gibi duruyor. Pazar günü araca takıp test edeceğim. Benzer bir video çekebilirim.

Ürün linki : https://tr.aliexpress.com/item/2017...-Car-LED-Headlight-Kit-H7-H9/32785722001.html
20170128_002001.jpg

Umarım halojenden Led yada Xenon'a geçmek isteyen arkadaşlara faydalı olur :)

Sami

0
Aracınız
Güle güle kullanın. Yağmurlu havadaki performansını da değerlendirirseniz çok iyi olur :eek:k:
Tesekkur ederim.Insallah uzun omurlu olur :)
Yağmurlu havada kullanma şansım oldu, beyaz ışık biraz parlama yapıyor ama görüşte önemli bir sorun olmadi. Fakat bu genel bir durum sarı ışık tozlu ve yağmurlu havalarda daha avantajlı.
Calistigim Firmada Is makinaları için Led ürünler sağlıyoruz, tozlu ortamlarda Led biraz parlama yapıyor o yüzden sarı Led veriyoruz ( önüne sarı lens takip ).

Led Imalatci firmanın açıklaması ;renk tonundan dolayi sarı ışık dalgalı olarak yayildigi icin engellerden daha az etkileniyor, beyaz ışık düz olarak yayıldığı için engelden direk geri sekebiliyor.( tam bilimsel açıklaması internette vardı, benimki biraz acemice oldu :D )

Sari ile beyaz isik ayni lumen degerinde bile olsa beyaz ışık göz ile daha rahat algılaniyormus. O yüzden bize daha kuvvetli gibi geliyor.

SM-J510F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=5742]Sami[/MENTION] Hayırlı olsun, güle güle kullanın :eek:k:

Sami

0
Aracınız
Yeni Ledleri deneme şansım oldu..Niken'e göre daha kuvvetli ve pasif soğutması var ( ses yapmıyor )... Led arayan arkadaşlara tavsiye ederim :)20170129_211310.jpg

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=5742]Sami[/MENTION] Hocam yağmur da ikisini test edip yorumlar mısınız?

Sami

0
Aracınız
Henüz yağmurda kullanamadım ama dün gece sisli havada kullandım.Herhangi bir sorun yoktu..

Yağmurlu havada da sorun olacağını sanmıyorum.Sarı ışık yağmurda biraz daha iyi olabilir ama yeni bütün araçlar Led kullanmaya başladı, alışmak lazım :)

Aracınız
Henüz yağmurda kullanamadım ama dün gece sisli havada kullandım.Herhangi bir sorun yoktu..

Yağmurlu havada da sorun olacağını sanmıyorum.Sarı ışık yağmurda biraz daha iyi olabilir ama yeni bütün araçlar Led kullanmaya başladı, alışmak lazım :)

Gule gule kullan hocam hayirli olsun, eski halogen ampuller ile bu ledler arasindaki aydinlatma farki nasil ? Hangisi daha iyi aydinlatma sagliyor ? Daha once bende baska bi markanin ledlerini ve xenonlarini kullandim ama halogenler gibi aydinlatamadi ikiside. Net ve samimi bi yorum lutfen. Simdiden tesekkurler

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Sami

0
Aracınız
merhaba
Mesafe olarak halojenle aynı gibi ama yakın mesafede daha parlak ve canlı aydınlatıyor. Gece ankara-eskisehirde 2 kez kullandım herhangi bir zayıflık yoktu.Isinma gibi bir sorun da olmadı.
aracın görünüşüne de çok katkısı oluyor. Bence deneyebilirsin...

SM-J510F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri