Kaza yaptim yardim lutfen.

Öncelikle geçmiş olsun.
Ben de 2014 yılında arabayı aldıktan 1 ay sonra aynı yeri geri gelirken vurmuştum. Tampon içeri batmıştı, sol arka stop dış camı kırışmıştı. Kaskodan yaptırayım, sıfır aranauı sanayiye sokmayayım dedim. Hem daha 11 ay var belki yine böyle lazım olur hep cepten yaptıracaksam kaskoyu neden yaptırıyorum dedim ve servise götürdüm. servis gidebilirsiniz hocam dedi. Ben 'eksper gelsin, bir kere sütten ağzım yandı dedim'(eski arabam opel Vectra'ydı. Servis çok pis kaptırmıştı) 1 saat spnra servis elemanı gelip dedi ki 'hocam eskper bugün gelmeyecek, servis olarak biz sorunlu parçaları tespit ettik, ön eksper raporu çıktı, bir imzanız kaldı. Siz arabayı bırakıp gidin, eksper gelince biz ona da raporu göstereceğiz, belki o gereksiz gören parçaları çıkarır dedi. Bir baktım 6950 TL ön eksper raporunda yazıyor. Sadece tamponda içeri batmışlık vakumla çekecek birde boya rütuş yapacak, stop lambasını değişecek. Bunun yanında olur olmadık o kadar şey yazmış ki. Mesala arka park sensörü beyni demiş 2000 tl. Davlumbaz demiş. Hava kanalı demiş. Daha hatırlayamadığım bir sürü ıvır zıvır. Park sensörünü 150 tlye sizde taktırmıştım. Şimdi 2000 tl beyni olurmu? Dedim arabamı getirin ben gidiyorum. Tampon sıfır 400 tl, boyası 200 tl, stop 575 tl, döşeme, boya ve elektrik işçiliği 1300 ü geçmeyecek şey için hem parçadan hem işçilikten karmı edeceksiniz?
'Dur hocam biz öyle yazdık ama eksper hepsini kabul etmez muhtemelen' dedi. Dedim ben bir daha aynı kazığı yemem. O zaman sadece sol kapı değişecek arabaya 2006 yılının parası 12400 tl hasar kaydı çıkarmışlar. Adam yazıcıdan 1 dk içinde yeni çıktı aldı. 875 tl. Dedim şimdi imzalarım. Gereksiz parçaları ve işleri hep silmişlerdi. Tampon değişmedi sadece dışarı vakumlanıp boyandı. Stop değişti. Buna rağmen 975 tl hasar kaydı girdi.
Yani demem o ki asla değişmesi gerekenden fazlasını kabul etmeyin.

Aracınız
geçmiş olsun,1hafta önce aynı yerden sol arkadan vurdular,tampon çatladı servis değişecek dedi,3500tlye yakın masraf çıkardı,yaptırmadım tanıdık tamircime götürdüm,karşı taraf suçlu olduğu için karşı tarafın trafik sigortası ile tamponu tamir ettirdik,500tlye işi bitirdik.yani tampon tamiri mümkün.sonuçta tramer kaydıda boşu boşuna yükselecekti.demem oki,servisler bakıyo parça değiştirmeye parayı parçadan vuruyolar.şehrinizde outoking tarzı mini onarım yapan yerlerde tampon tamiri mümkün.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Geçmiş olsun, stop farı maaliyeti yükseltmiştir. Servisin verdiği fiyat makul gibi. Zaten servis te tampon tamirini dışarıda yaptırıyor. Ama orijinal stop farı çok pahalı. Serviste yaptırınca da böyle saçma bir şey için 1500 lira hasar kaydı geçecek.

İstanbuldaysanız ümraniye oto sanayide geçit oto tampon hastanesi var aynı durum bende vardı tamponu söküyorlar bir gün sonra takıyorlar.Farıda çok kolay kendiniz söküp yenisini takabilirsiniz netten far için fiyat araştırması yapın bence

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Cok tesekkur ederim herkese.Sabah servise gittim hasar kaydi cikardi expertte gelecek ama tampon kesin degisecek bu tamponun neresi yapilacak dediler.tampon tampon kriketi park sensoru hep yazdilar.4-5 bin lira hasar kaydi olusacakti.aldim araci auto kinge goturdum.yapariz dediler.persembeye randevu verdiler fari kendim siparis verdim carsamba gelecek autoking ucretsiz takacak.insallah guzel birsekilde yaparlar.

GT-I9190 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Cok tesekkur ederim herkese.Sabah servise gittim hasar kaydi cikardi expertte gelecek ama tampon kesin degisecek bu tamponun neresi yapilacak dediler.tampon tampon kriketi park sensoru hep yazdilar.4-5 bin lira hasar kaydi olusacakti.aldim araci auto kinge goturdum.yapariz dediler.persembeye randevu verdiler fari kendim siparis verdim carsamba gelecek autoking ucretsiz takacak.insallah guzel birsekilde yaparlar.

GT-I9190 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bravo. Aynı benim başıma gelen gibi. Demekki bu servisler hep aynı. En doğru kararı vermişsiniz. Tekrar geçmiş olsun.

Geri