Atiker gold

Bizim araçlar en fazla dur kalkta yakıyor. Şehir içinde çok fazla ışık yok. Şehire 8 km mesafede, otoyol gibi düz ve ışıksız bir yerde oturuyorum. Günde 2 kere şehir merkezine git gel yapıyorum en az. Ayda 1500 km yol yapıyorum. Bir depo kırmızı yanana kadar gaz almıyorum, kırmızı yanınca genellikle petrol ofisi veya total de fullüyorum. 30-33 lt gaz alıyorum. Kışın 300-350, yazın 350-410 km yol yapıyorum. her aldığım yakıtı kaydediyorum. İstastiğe döken bir excel tablosu yapmıştım. Econ tüm km toplamının %95 inde aktiftir sanırım. Şehir içi ve kalabalık trafikte econ hep devrede. Düz yolda hızlanırken önce econu kapatıyorum. Bir an önce hızlanıyorum, hız sabitleyiciyi ayarladığım sürate gelince econu açıyorum. Genellikle hız sabitleyiciyi kullanıyorum. Ara sıra 130-150 km bazende 170 km süratlerde kullanıyorum. Bu hızlanmayı her hafta bir kere eve gelirken yaparım. Dediğim gibi şehirden 8 km uzaklıkta otobana çıkar çıkmaz hız sabitleyiciyi kullanıyorum. Hatta 150 km sürate de hız sabitleyici econ kapalı çıkıyorum. Her zaman söylüyorum bu arabayı eski klasik yöntemler ile, sürüş alışkanlıklarınızla değil, arabayı üreten adamların yaptığı teknoloji ve econ özelliğinin mantalitesi ile kullanın.

Aracınız
Civic FB7 2012
s a.. zamanla düzelecek sıkıntı yapma.. bir kaç depo fulle sonra bin km yi geçince güzel bi ayar yaptır..

Byplt

0
Aynen ilk başlarda birbirini tutmayan sonuçlar almamız normal. 1000 km sonra ayar yaptırırım daha sonra bir sıkıntı kalmaz diye düşünüyorum.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam fazla o ya benim 2016 otomatik fabrikasyon tüplü elegance aracım 250 km yapıyo 38 litre bide

GT-I9301Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son ayardan sora duzeldi gibi suan 36 litre ile 320 km gittim sehir ici econ modu kapali sekilde degerler surekli degisior sonuc olarak ayni yerden yakit aliorum

SM-N900 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri