Subap ayari diye birsey var mi yok mu?

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaslar subap ayari diye birsey gercekte var mi yok mu. Forumda subap ayari yaptiran bircok kisi var fakat birkac ustama sordum karsiliginda subap ayarinin eski araclara yapildigini ornek verirsek 90-99 model gibi. 2008 civic te subap ayarini aracin kendi yaptigi cevabini aldim. Bunun olmasi gerekeni nedir. Yaptirmak gerekiyor mu yoksa kendisi mi ayarliyor.

Hakan Uzun

0
Yönetici
[MENTION=442]Hakan Uzun[/MENTION] Fd6 icin lpg enjektor nozulu ne olmali. Benimkinde 2.0 mm. Nozul var. Bu normal midir?

Elimde brc nin my 11 kitinde kullanilan orjinal enjektor nozulu vardi..bulunca paylasirim hocam..nasil olmali dersen onu bilemiyorum..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Eyvallah hocam. Tesekkur ederim. Herkes kendi sorununun pesinde kosuyor ne yazikki. Kimse baskasinin sorununa cozum olmayi istemiyor. Sizleri ayri tutuyorum bu konuda. Yakit konusu herkesi ilgilendiriyor. Honda ailesinin degerli uyeleri bu konudaki tecrubelerini paylassalar cogu kisiye cozum olur :) :eek:k:

Subap ayari diye birsey var mi yok mu?

Hakan bey bu araçlarda supap ayarı yapılır. Normalde kitapçıkta 40.000 km'de bir şeklinde yazıyordur. Lakin LPG'li bir araçta 20.000 veya daha altı km'lerde yapılabilir. Supap şıkırtısı zaten duyulur kendini belli eder. Yakıtta artış, araçta titreme, çekiş düşüklüğü belirtileridir. Supap ayarı yapıldıktan sonra iyi ki yaptırmışım diyeceksiniz. Üst kapak açılınca contanın durumuna bakılır değişmesi gerekiyorsa değiştirin eğer yıprandıysa ayardan sonra motorunuz terleme yapar. Ve parça kesinlikle orijinal olmalı.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
[MENTION=5548]fhdikmen[/MENTION] bilgilendirmen icin tesekkür ederim kardesim. 4 adet denso iridyum buji + hava filtresi alip subap ayari yaptiracagim. Yakit olayi iyice canımı sıktı. Bundan sonra da duzelmezse satisa koyacagim artik :)

Yakıt fiyatları malum ondan ötürü de fazla yaktığını düşünüyor olabilirsiniz. Bende ES7 kasa var yol bilgisayarı yok eski usül kuruş hesaplıyorum sizin aracınızda yol bilgisayarı varsa litre bazında normal yakıyordur belki? Filtreler supap ayarından sonra güzel olacaktır inşallah. Denso ya da ngk hangisini isterseniz zaten marka olarak farketmez.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Bence siz onu diyen ustayı değiştirin ;) bazı markalar (hyundai gibi) yağ basıncı ile ayarı kendi yapar. Ustanız hondayı pek tanımıyor demek ki. Honda da kendi ayar yapmıyor. 80 ila 100 lira bu işin hakkı. Fazlasını ödemeyin.

HTC One_M8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:

eros

0
Izmirde özel honda servise yeni yaptırdım 150tl dedi 125 e yaptırdım.2012fb7.112000km.Kitapçıkta 100.000 veya 120.000km de bir olması lazım.

LG-D855 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Dün özel servise gittim bujilere bakti denso iridyum bujiler 100 bin de degisiyor, subap ayari 100 binde 1 yapiliyor arac 54 bin km.de gerek yok dedi. Hava filtresini degisti. Gaz ayari icin farkli bir yere yonlendirdi regulator basinci cok dusuk uygun bir zaman gel ayrintili ince bir ayar yapalim dedi. C.tesi gidecegim.

Geri