Chip tuning

Aracınız hayırlı olsun, böyle bir söylenti var ama yaptıranı hiç görmedim, motorun sağlığı için bu tür uygulamaları doğru bulmuyorum, yapılacaksa motor ekipmanları güçlendirilerek turbo yapılmalı.
Tesekkurler hocam aslinda bende bu turbo yaptirma olayini cok dusnmustum en saglikli ve net guc artisi olabilcek bisey ama araci satarken sorun mutlka yasanir die dusunuyorum simdi sifir aracada kiyamiyo insan motor ekipmanini degistirecekler falan zamanla arba acilir insallah

SM-J700F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Arkadaşlar selamlar
atmorsferik standart bir motora çip takarak yakıtına müdahale etmek beklediğiniz kadar fark yaratmayabilir.
Hava filtresi (yalıtımlı soğuk hava alacak şekilde hizalanmış)
Egzoz standart boru çapını çok fazla aşmadan potsuz ve katalizatör orta susturucu çıkarılacak daha freeflow bir son susturucu ile komple sistem
en azondan bu iki modifiye sonrasında rahat nefes alıp gaz atabilen araca yazılım müdahalesi yaparsanız hepsinden daha çok verim almış ve sağlıklı çalışmalarını sağlamış olursunuz.
Turbo olmaz değil fakat kurdan dolayı parçaların çok pahalıya gelmesi tecribeli ustaların sayıca azlığı maliyetleri çok yukarı çekiyor.
Turbo için gereken şeyler motora girilmeden bolton bir kit bile olacak olsa.
egzoz manifoldu + turbo + komple egzoz
İntercooler kit + filtre kit
silikon aparat ve çelik kelepçeler kablovs
sensörler
ecu+yazılım
ısınan motoru rahat çalışması için
düşük derece termostat
düşük derece fan müşürü
büyük radyatör
yüksek basınç radyatör kapağı
belki kaputa ısınan havayı tahliye edebilmesi için modifiyeler
bunlar aklıma gelenler.
Bu gücü yola aktarırken aktarma organlarına müdahale ve duedurmak için fren tertibatına modifiye
derken oluyor size civic RS :)
ona da hondata modül satıyor kendiniz takıyorsunuz 695 dolar
stok motoru 220 hp lere çıkaryıor
+ filtre +egzoz +yakıt vs gibi modifiyeler için ek yazılım sitesinden indirip 15 dakikada güncellemenize olanak tanıyor.
Saygılar

Geri