Atiker grand kullanicilari ve yorumlari

Byplt

0
evet hocam bende de aynı sıkıntı var arıza fakir karışımdan kaynaklanıyor ancak bu araçlar lamba yakmayacağı söyleniyor sebebi de tüpe uyumlu motor olması sanırım usta ile alakalı arıza söndürülüyor fakat bir müddet sonra tekrar yanıyor tüp takılalı da 1,5 ay oldu forumda bilgili arkadaşlar varsa önerilerini bekliyorum saygılar,sevgiler

sağlam bir ustaya gitmek lazım. istanbulda taktırdım , onlar yakmaz dediler dönerken yandı. Söndürdüm tekrar yandı. Başka bir yere götürdüm şimdi yakmıyor.

Slmlar bende 2 gün önce adana Atılgan atiker servisinde grand kit taktırdım montaj işçilik ilgi güzel,kit gerçekten kaliteli bu güne kadar çok araç degiştirdigim için brc zavolli tartarini landirenzo kitleri tecrübe ettim atiker ilk defa kullanıyorum bi önyargım vardı ilk başta ama şu anda digerlerine karşı yargılıyım :) neyse ilk izlenimim enjektörleri çok sessiz lpg ye geçtiği anlaşılmıyor,uzun yolda denedim 220 km ye kadar bastım benzinden farkı yok kullandığım kitlerin tamamı rampada çok bayılıyordu grand fazla performans kaybı yok, o kadar basmamak ragmen ortalama tüketim 9 litreydi,şehiriçi pek deneme fırsatım olmadı ama kite hayran kaldım şimdilik memnunum bu arada araç 2012 fd6 elegance otomatik vites

vss

0
Aracınız
Slmlar bende 2 gün önce adana Atılgan atiker servisinde grand kit taktırdım montaj işçilik ilgi güzel,kit gerçekten kaliteli bu güne kadar çok araç degiştirdigim için brc zavolli tartarini landirenzo kitleri tecrübe ettim atiker ilk defa kullanıyorum bi önyargım vardı ilk başta ama şu anda digerlerine karşı yargılıyım :) neyse ilk izlenimim enjektörleri çok sessiz lpg ye geçtiği anlaşılmıyor,uzun yolda denedim 220 km ye kadar bastım benzinden farkı yok kullandığım kitlerin tamamı rampada çok bayılıyordu grand fazla performans kaybı yok, o kadar basmamak ragmen ortalama tüketim 9 litreydi,şehiriçi pek deneme fırsatım olmadı ama kite hayran kaldım şimdilik memnunum bu arada araç 2012 fd6 elegance otomatik vites
takılan kitin kalitesi kadar takan ustada önemli.kaliteli bir işçilik sorunsuzluk demektir.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Merhaba arkadaşlar, 2016 civic dream otomatik aracım var. Dün itibariyle servis dışında atiker grand taktırdım. Lpg dolum ağzını da benzin dolum kapağının içine yaptırdım. 1650 tuttu. Sökülüp takılan lpg dolum ağzını söktükten sonra benzin kapağının içine yan şekilde koydum, sığdı, ses de yapmadı. O parçayı araç içine sokmak istemeyen arkadaşlar deneyebilirler.
atiker grand ilk izlenimlerime göre beklediğimin çok ötesinde iyi çıktı. Lpg ye geçiş kusursuz, kesinlikle hissedilmiyor, tekleme sarsıntı devir düşmesi falan olmuyor. Sürüşte benzinden fark yok. Dahası enjektör sesi dahi gelmiyor. Daha önceki araçlarımda prince ve brc kitlerini kullanmıştım. Bunlar dizel araç gibi ses yapıyor ve lpg geçişlerinde kendini belli ediyordu. İnşallah bu şekilde devam eder ve sorun çıkarmaz.
Garanti konusunda da bir şeyler söylemek istiyorum. Farklı yerlerden okumama ve servisten sormama rağmen tatmin edici bir cevap alamadım. Honda Türkiyeyi arayıp görüştüm. Sonuç olarak aracın garantisi 3 yıla düşüyor ve motor garanti kapsamı dışına çıkıyor. Lpg yi servis de taksa durum değişmiyor.Fakat dikkat edilmesi gereken şu ki lpg ile alakası olmayan parçaların garantisi devam etmekte. Atıyorum şanzıman, direksiyon kutusu iç aksam falan garantide kalmaya devam ediyor. Bunun için bakımların serviste yapılması şart. Böyle bir şey olduğunda muhtemelen servis yan çizecektir ama Honda Türkiyenin görüşü bu yönde.

Hayırlısı olsun hocam nerde taktırdığınızı öğrenebilirmiyim bende de 2015 dream manuel var bende atıker düşünüyorum ama brc ile arasında çok kararsızım

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Merhaba dostlarım bende 2007 model Honda civic kullanıcısıyım aracımda tartarini marka lpg var bu lpg beni hayattan soğuttu resmen! Aracımı satma noktasına getirdi beni. Hem arıza çıkardığında yapıcak usta yok 3 kere götürdüm sorunu çözemeden gönderdiler. Yarın gidip Atiker Grand kit taktırıcam bakalım nasıl olucak

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
[MENTION=9364]ibrahim1253[/MENTION] Atiker granddan sorun yasamazsiniz. Bende grand taktirdim 9 aydir kullaniyorum. montaj cok onemli. Tartarini kotu bir kit degil kotu bir iscilik yapilmis demekki. Taktiracaginiz yeri iyi arastirin. Candan muhendislik var orayi ovuyorlar.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Ayrica ariza isigim ilk baslarda yandi ayar yaptirdim obd soketini baglattirdim o gun bu gundur 8 aydir hic bir kere bile yanmadi.

merhabalar bendede otomatik vites 2009 civic fd6 elegance var bu hafta sonu atiker taktırmayı düşünüyorum grandmı yoksa goldmu hangisini taktırayım birde ankarada hangi firmayı onerirsiniz engin bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim iyi günler.

2015 black edition var bende de. Uzun yolda klima acık 23/24 kuruş arası yakıyor. Klima kapalı 21 kuruş yakıyor. Full şehir içi klima acık bindim 306kmde 29,100lt yakmış. Bu da aldığın lpg fiyatına göre değişir. Karşılaştırmalari tamamen lt üzerinden yapın. Tl üzerinden birbirini tutmaz.

Şunu da belirtmek istiyorum. Ariza lambasını 2500kmde falan 10kez yakti.motoru stop edince kendiliğinden kayboldu. Bakıma götürdüm lpgciye, sistemden duzenldme yaptı onun üzerine 350km gittim bi kez yaktı. Shellden almami söylediler aldım deniyorum bakalım. Yakıt yönünden ve performans açısından çok memnunum basınca benzinli ya da lpg fark etmiyor gayet güzel gidiyor ve kullanıma bağlı yukarıda bahsettiğim verileri gösteriyor. Ayrica sona şunu ekleyeyim, bu marka lpgnin kendi beyninde enjektorlerde oluşan yakıt kalitesine bağlı verdiği arıza lambasini motor stop edince ve tekrardan çalıştırınca otomatik formatlama özelliği varmış, sonerse eğer hiç düşünmeden yola devam etmemi söylediler. Tamamen söndüren varsa yorumlarınızı beklerim.

Geri