aracımla kaza yaptım,görüş ve tavsiye bekleniyor.

Aracınız
bugün hastahanede acil bir işim vardı,geri geri dikkatsiz ve hızlı manevradan dolayı park halindeki bir araca vurdum.

15 yıllık ankara-izmir-denizli şoförlüğümde ilk kazamı trafiği nispeten rahat olan hatay'da yaptım. karşıdaki aracın hasarını sanayideki usta şişirdi (500tl dedi), o yüzden trafik sigortasından yaptırmaya karar verdik. kendi aracımı da kaskodan faydalanarak tamir edilmesi üzere antakya yetkili servise bıraktım (sağ stop, tamponu değiştirtmeye uğraşacak expere, sağ a.çamurluk doğrultma,boya: 2000 civarı). ilk kazam olduğu için işlemleri acele ve araştırmadan yaptım. fikirlerinizi dinlemeye hazırım. püf noktası veya dikkatten kaçırmamam gereken şeyler var mıdır?
bir musibet bin nasihate yeğdir derler ya, gerçekten öyle oldu. hata tamamen bende aşırı özgüvenimde :)
araç resimleri aşağıda.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=2773]sekolan[/MENTION] Hocam geçmiş olsun.

Şahinin hasarını gerçekten abartmışlar en fazla 300 lira çıkar :)

Tamponun altında gözükmeyen yerde boya atmadıysa çamurluk boyanmadan da düzeltilebilir, muhtemelen servis boyasız yapamayız diyecek, en azından komple boyanmamasını sağlayıp lokal ile yırtın.
Stop kesin değişecek, hasar kaydı fazla çıkmasın istiyor iseniz tampon değişimine gitmeyin.

Aracınız
[MENTION=2773]sekolan[/MENTION] Hocam geçmiş olsun.

Şahinin hasarını gerçekten abartmışlar en fazla 300 lira çıkar :)

Tamponun altında gözükmeyen yerde boya atmadıysa çamurluk boyanmadan da düzeltilebilir, muhtemelen servis boyasız yapamayız diyecek, en azından komple boyanmamasını sağlayıp lokal ile yırtın.
Stop kesin değişecek, hasar kaydı fazla çıkmasın istiyor iseniz tampon değişimine gitmeyin.

teşekkür ederim.
tamponda 2 bölgede yırtılma var, autoking e gönderir belki exper ama ben değişsin taraftarıyım dedi servis. çamurluk ta lokal boyalı olacakmış. hayırlısı diyelim. başka püf nokta var mı, ne bileyim, ikame araç vereceğini söyledi exper henüz haber gelmedi. onunla ilgili veya başka konularda tavsiyesi olan vs varsa müteşekkir olurum

hocam oncelikle gecmis olsun,
stoplarla ilgili yoruma gerek yok degisecek zaten (oyle duruyor resimde)ancak, tamponun degismesi cok cok dusuk bir ihtimal.
autoking veya rs gibi yerler biz bunu yapariz dedikleri anda sigorta sirketleri tamir yoluna gidiyorlar. buna benzer bir durum yasamistim, ordan biliyorum.
ayrica, yeni takilacak tampon kesinlikle orjinalini tutmuyormus. orjinal tamponlarin esneme katsayisi cok yuksekmis. bilginize...

Aracınız
sağolun yorumunuz için. servisteki ustanın "tamponu değiştirtmeye çalışacağım, daha iyi olur değişmesi" demesi yanlış o zaman. ne görüştüler bilmiyorum ama experden mesaj geldi, geçmiş olsun diyerek. yarın arayıp detaylı görüşeceğiz, yapılacak işlemler ve ikame araç meselesini.

sağolun yorumunuz için. servisteki ustanın "tamponu değiştirtmeye çalışacağım, daha iyi olur değişmesi" demesi yanlış o zaman. ne görüştüler bilmiyorum ama experden mesaj geldi, geçmiş olsun diyerek. yarın arayıp detaylı görüşeceğiz, yapılacak işlemler ve ikame araç meselesini.

bizim tamponu tamir ettikten sonra yeni takildigini zannetmistik, o konuda rahat olun. ama bir kac yerden yine arastirin, zarar etmezsiniz.

Aracınız
geçmiş olsun... çamurluk lokal...tampon da değişmeden tamirle hallolur gibi duruyor..servis yeni tampon takacaksa da boyasını felan iyi yapması lazım yoksa sıkıntı çıkarır uzun vadede..

çok hızlı mı çarptınız? hasar baya fazla gibi civicte.. şahinde pek bişe yok..eskiden araçların tampon kısımları içten dolgulu olurdu şimdi öyle değil galiba..zayıf kalıyor..

Aracınız
sağolun öncelikle.
biraz hızlıydım evet, galiba tampon değişmeyecek. usta yarın arayıp bilgi verecekmiş bekliyorum ben de.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
öncelikle geçmiş olsun. bu arada ikame araç için direk kaskonun 444 lü veya 0850 li numarasını arayın. asistance hizmetleriyle görüşün . experin ayarlamasını beklemeyin. Ben de geçtiğimiz hafta bir kaza yapmıştım. akşam 8 de kaskoyu aradım sabah 9:30 aracı adresime teslim ettiler .

Geri