LPG'de Gelen Ses...

Aracınız
Bugun 1000 km kontrolune gittim hersey normal dediler bi sorun yok dediler tahmin edilecegi uzere. Bende [MENTION=6627]ismail35[/MENTION] kardesimin paylastigi fotograflarla kendiminkini kiyasladim ve kendim yapmaya karar verdim. Soyleki kardesim ankarada oto elektrikcisi fotograflari attim ona, oda bana 2 tane takoz gonderecek o iki civatayi sokup araya takozu koyup tekrar sikacam. Bakalim kesebilecem mi.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Bugun 1000 km kontrolune gittim hersey normal dediler bi sorun yok dediler tahmin edilecegi uzere. Bende [MENTION=6627]ismail35[/MENTION] kardesimin paylastigi fotograflarla kendiminkini kiyasladim ve kendim yapmaya karar verdim. Soyleki kardesim ankarada oto elektrikcisi fotograflari attim ona, oda bana 2 tane takoz gonderecek o iki civatayi sokup araya takozu koyup tekrar sikacam. Bakalim kesebilecem mi.

Hocam beklemedeyiz. Umarım iyi sonuç alırsınız

Acini

0
Aracınız
bende bugun antalya eysa bayisiyle görüştüm bununla ilgili honda ve brc nin çalışma yaptığını onlardan herhangi bir bülten gelmeden birşey yapmıcaklarını sölediler.
izmirdeki bayiyi söledim sizde aynı uygulamayı yapın dediğimde yapmıcaklarını sölediler. bende ağzıma geleni saydımm :)

Aracınız
bende bugun antalya eysa bayisiyle görüştüm bununla ilgili honda ve brc nin çalışma yaptığını onlardan herhangi bir bülten gelmeden birşey yapmıcaklarını sölediler.
izmirdeki bayiyi söledim sizde aynı uygulamayı yapın dediğimde yapmıcaklarını sölediler. bende ağzıma geleni saydımm :)

Kardes senden iki gun once ben gittim forumdaki mailleri gosterdim. Benden aldigi bilgiyi sana satmislar. Hic umursadiklari yok. Brc ile iletisime gectikleride yok. Varsa yoksa aksesuar satalim derdindeler. Care gene kendimizde olacak galiba.

rewiti

0
Aracınız
Formu baştan sona okudum. Aynı sorun bende de var. Aracım CR-V 2009. Hatta LPG den benzine veya tersini yapınca tırlama şeklindeki uğultu sesi pervane durması yada dönmeye başlaması gibi ses de çıkarıyor ve ardından uğultulu ses.. Arkadaşların bahsettiği gibi sinir bozucu bir ses ve arabadan nefret ettim. Neyse sanırım sorunun iki türlü çözümü var, regülatör-şase arasında ses izalasyonu sağlamak veya regülatörün yerini değiştirmek. BRC yetkili servisi bana regülatörün yerini değiştireceğiz dedi. Birkaç gün sonra arabayı götüreceğim ve regülatörün yerini değiştirecekler.
Benim asıl merak ettiğim bu şekilde ses gelen regülatörlerin imalat hatası olup olmadığı? Bu sadece bizlerin başına gelen bir durumsa regülatörün değiştirilmesi gerekmiyor mu? BRC servisi "isterseniz değiştirelim" "ama yeni takılacak regülatörden de aynı ses gelecek" dedi. Sorunu çözme istekleri konusunda her hangi bir problem yok. Ancak sorunun fabrika imalat hatasımı yoksa montaj hatasımı, bütün regülatörler böylemi vs vs. İşin aslı kafam karıştı..

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=8113]rewiti[/MENTION] Konu içerisinde takoz koyularak sorunun çözüldüğü ile ilgili mesajı gördünüz mü?

Aracınız
az evvel honda ve brc ye mesaj attım. brc ile telefondada görüştüm sesin normal brc enjektör sesi olduğunu nadiren böyle şikayetlerin geldiğini. çözüm geliştirdiklerini fabrikada test aşamasında olduklarını söylediler. arkadaşlar münkün olduğu kadar telefon ve mail yağmuruna tutalım. Bu arada kendi çözümümü deneyecek ben başarılı olursa burdan paylaşırım. hondadan cvp gelirse onuda yazarım.

Aracınız
beyler sesi benimsedik artık heralde kimseden ses çıkmıyor :) ben hala peşindeyim. bugun honda turkiyeden arandım çözümü için brc ile çalıştıklarını geçen hafta brc den gelen çözüm teklifinin honda tarafından kabul edilmediği brcnin yeni bir plan üstünde çalıştıklarını söylediler. bu arada brcnin mailime verdiği cevabı forum sakinlerinin sinirlenmemesi için buraya koymadım ama özetle diyorki ses normal çok rahatsız ediyorsa camı aç ya da müziği aç.

Aracınız
Hem honda ya hem brc ye yazdığım şikayet sonrası honda tr bugün aradı beni. Konudan haberdar oldukları ve brc ile bir çalışma yaptıklarından bahsettiler. Kısa süreli çözüm yerine uzun vadede sorunu tekrarlamayacak bir çözüm aradıklarını bu yüzden çalışmanın devam ettiğini ve en kısa sürede bayilere bilgi vereceklerini belirttiler.

2017 Honda Civic Fc5 Executive Eco CVT

Geri